Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymiana dokumentów prawa jazdy

  . Rozporządzenie dzieli posiadaczy prawa jazdy, zobowiązanych do dokonania wymiany, na grupy w zależności od okresu, w którym osoby te uzyskały prawo jazdy. Termin, w którym ma zostać (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania. Ustawodawca przewidział również sankcje w razie utraty warunków pozwalających na pełne odliczenie podatku. W (...)

 • Działalność gospodarcza a uprawnienia emerytalne

  systemie ubezpieczeń społecznych, w poprzednim roku kalendarzowym. Obecnie wynosi ona 2822,66 zł (zob. komunikat Prezesa GUS z dnia 9 lutego 2011 r., M.P. z 2011 Nr 11 poz. 121). W (...)

 • Opinia prawna na temat ile wynosi dieta kierowcy w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi dieta kierowcy w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenie dochodu z Polski i Danii

  , jak i te osiągnięte w Danii – podlegają wykazaniu zeznaniu w Polsce. Przy czym dochody osiągnięte w Danii mogą również podlegać wykazaniu w Danii, co należy skonsultować (...)

 • Nowe zasady przyznawania punktów karnych od 2013 roku

  drogowego w okresie 5 lat od dnia wydania skierowania na kurs reedukacyjny. W przypadku gdy kierowca przekroczy w danym roku liczbę 24 punktów, zostanie skierowany na tzw. kurs (...)

 • Kiedy zapłacisz podatek od diety?

  wskazuje rozporządzenie. Ile wynosi ta kwota? Aktualna wysokość należności Obecnie kwota diety wynosi 23 zł za każdą dobę podróży. Natomiast połowa tej kwoty obowiązuje w (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  niemożności wygrania sprawy w sądzie, może ona jednak potrwać dłużej (będzie można co najwyżej uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, który w przeciwieństwie (...)

 • Podstawowe zasady zakładania spółki cywilnej

  . Ewidencjonowanie należeć będzie wyłącznie do CEIDG, podobnie jak udzielanie informacji o przedsiębiorcach i innych podmiotach wskazanych w ustawie. Natomiast do gmin należy przyjmowanie wniosków (...)

 • Praca na emeryturze. Od dziś dorobisz więcej

  Dostaniesz również 71 złotych w ramach waloryzacji. Niezależnie od tego, ile wynosi twoje świadczenie. Od 1 marca obowiązują wyższe limity dla aktywnych zawodowo emerytów. (...)

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  ze środków przeznaczonych na realizację programu na zasadach określonych w przepisach dotyczących podróży służbowych pracowników. Ponadto w ramach środków (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane