Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  stosunku pracy, w przeliczeniu na okres miesiąca, wynosi co najmniej tyle, ile minimalne wynagrodzenie za pracę. Jeśli zatem podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (...)

 • Stypendia - jaką pomoc materialną mogą otrzymać studenci i doktoranci w roku akademickim 2018/2019?

  , stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych oraz stypendia rektora dla najlepszych studentów przyznawane są na semestr lub rok akademicki, a stypendium ministra za wybitne osiągnięcia (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  uzgodnionej, nieprzekraczającej jednak przeciętnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia za każdego bezrobotnego, jeżeli refundacja obejmuje koszty poniesione (...)

 • Porada prawna na temat ile wynosi delegacja za 2012 rok

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi delegacja za 2012 rok, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podwyżka abonamentu RTV

  wiązało z 10 procentowym upustem. Teraz rabat wynosi 8,5 proc. Wysokość opłat za używanie odbiorników RTV 2012 (po uwzględnieniu rabatów) 2012 rok Upust za (...)

 • Zgłoś się do „małego ZUS”

  . Jeżeli zatem Twoje przychody za ubiegły rok z działalności gospodarczej, którą prowadziłeś przez cały ten rok, nie przekroczą trzydziestokrotności minimalnego wynagrodzenia (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  społecznemu rolników. Do obliczenia podstawy wymiaru emerytury ZUS przyjmie zarobki uzyskane przez Pana Karola w dziesięcioleciu 2006-2015, z tym że za rok 2008 przyjmie zarobki zerowe, (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  października 2012 roku, ulga należy się za cały ten miesiąc, za listopad i za grudzień. Miesięczne odliczenie wynosi 92,67 zł. Przykład Dziecko pierwszej pary urodziło (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  podatnik:- nie złożył zeznania podatkowego za rok objęty wnioskiem,- złożył zeznanie podatkowe za rok objęty wnioskiem, ale nie zapłacił podatku należnego,- złożył zeznanie (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  tej wysokości mogą być w całości ujęte w kosztach uzyskania przychodów (o ile spełniają warunki ogólne uznania danego kosztu za koszt uzyskania przychodu), niezależnie od wysokości

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  , odpisy za III rok: 13.600 zł (stosujemy metodę liniową, ponieważ odpisy liczone metodą degresywną byłyby niższe), odpisy za IV rok wyniosą (pozostał już 1 miesiąc): 13.600 (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  , za który ryczałt ma być opłacony, a za grudzień – w terminie złożenia zeznania. Podatnicy, których przychody w roku poprzedzającym rok podatkowy nie przekroczyły (...)

 • Uznawanie zagranicznych świadectw szkolnych oraz świadectw maturalnych

  ; Natomiast za równorzędne świadectwu ukończenia polskiego publicznego liceum profilowanego uznaje się świadectwo ukończenia szkoły za setOstatni( '41' ); granicą, o ile: przewidziany (...)

 • PIT 2012. Ulga na wychowanie dziecka

  ważny jest nie dzień, a miesiąc narodzin. Jeśli był to nawet ostatni dzień października 2012 roku, ulga należy się za cały ten miesiąc, za listopad i za grudzień. Miesięczne (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  okresy krótsze niż 1 rok. Jeżeli osoba była ubezpieczona (pracowała) w trzech państwach członkowskich i w każdym z tych państw przebyła okresy ubezpieczenia (pracy) dłuższe niż 1 rok, (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  jubileuszowej, - odprawy emerytalnej lub rentowej, - wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Przykład Najniższa krajowa 2012 wynosi 1500 zł brutto. Pan Nowak – pracując (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  dotyczące wniosku i załączników zostaną usunięte niezwłocznie po wystawieniu potwierdzenia złożenia wniosku. Wniosek wysłany za pośrednictwem PUE ZUS zostanie przekazany za pośrednictwem (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  dochodu Pierwszedziecko 92,67 zł/mc 1.112,04 zł/rok Drugiedziecko 92,67 zł/mc 1.112,04 zł/rok Trzeciedziecko 166,67 zł/mc 2.000,04 zł/rok 4 dzieci Brak limitu dochodu Pierwszedziecko

 • Kodeks karny

  . Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  z pobierania zasiłku macierzyńskiego przez ubezpieczonego ojca dziecka za okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu rodzicielskiego w  części.  Zasiłek macierzyński za (...)

 • Kiedy następuje przedawnienie zaległych składek ZUS?

  Kto zaległe składki ZUS ulegają przedawnieniu? Czy jeżeli ZUS nie odezwał się w sprawie zaległych składek za rok 2003, to mogę sprawę uważać za zakończoną? Niniejsza opinia prawna (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  określonego wieku (jako dodatek do wynagrodzenia za pracę), ale za zajście sytuacji chronionej, czyli odejście z rynku pracy po osiągnięciu określonego wieku. Inaczej mówiąc, w ubezpieczeniu (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  zł brutto.   Rzeczywiście pracownik otrzyma więc „na rękę” 1 181,38 zł (w 2012 roku najniższa pensja netto wynosiła 1 111,86 zł). Zobacz, ile wynosi średnia (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej

  zeznaniu rocznym złożonym w roku podatkowym poprzedzającym dany rok podatkowy albo w roku podatkowym poprzedzającym dany rok podatkowy o 2 lata, gdy w zeznaniu brak jest dochodu z pozarolniczej (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  stosowania stawki: 1) 23% - limit kwoty zwrotu wynosi nie więcej niż 12,195%, 2) 24% - limit kwoty zwrotu wynosi nie więcej niż 12,097%, 3) 25%- limit kwoty zwrotu wynosi nie więcej niż (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  wraz z odsetkami za zwłokę lub odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek, o umorzenie w całości lub w części zaległości podatkowej, odsetek za zwłokę lub opłaty prolongacyjnej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane