Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  ;łwłasności, jeśli wniosek zawiera zgodny projekt zniesienia współwłasności Opłaty sądowe w postępowaniu nieprocesowym w sprawach ksiąg wieczystych Opłatę należy uiścić przy wniesieniu (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  trzeba doliczyć podatek od nieruchomości, który w Warszawie za 2013 r. przy mieszkaniu 80m2 wyniósł ok. 80 zł (przy uwzględnieniu udziału w częściach wspólnych). Stawki podatku od nieruchomości (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  w walucie krajowej podług jej wartości w dniu płatności. Jeżeli dłużnik dopuścił się zwłoki, posiadacz może żądać zapłaty sumy wekslowej w walucie krajowej według swego wyboru albo (...)

 • Opinia prawna na temat ile wynosi dniówka przy najnizszej krajowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile wynosi dniówka przy najnizszej krajowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  twórczej przy opracowywaniu wzoru. Art. 105.  1. Na wzór przemysłowy udziela się prawa z rejestracji. 2. Przez uzyskanie prawa z rejestracji uprawniony nabywa prawo wyłącznego korzystania (...)

 • Co to jest pomoc de minimis i jak na tym skorzystać?

  obliczenie kumulacji pozwoli ocenić, czy w ogóle mamy szansę na pomoc de minimis i czy ponosić jakieś koszty przy zabieganiu o nią. Na beneficjencie pomocy de minimis, w związku z koniecznością (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  przetargi. Przy ustalaniu warunków kolejnych przetargów stosuje się zasady obowiązujące przy organizowaniu drugiego przetargu.Zgodnie z nowelizacją, cenę wywoławczą w drugim przetargu (...)

 • Ustawa prawo czekowe

  wystawcy, sumę czekową oraz nazwisko i lokal urzędowy notariusza. Art. 76.  Przy dokonywaniu czynności zachowawczych notariusz może posługiwać się pomocnikami, których prezes sądu okręgowego (...)

 • Najniższa krajowa 2015 - ile wynosi?

  ) 2015 1750 zł (w pierwszym roku pracy 80% - 1400 zł) 1286,16 zł (w pierwszym roku pracy 80% - 1028,93 zł)   Co wlicza się do najniższej krajowej? Należy mieć na uwadze, że przy (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  wynagrodzenia narusza prawo, ponieważ nagroda jubileuszowa nie może być uwzględniana przy obliczaniu wynagrodzenia. Firma musi zatem dopłacić Panu Nowakowi do minimalnej krajowej kwotę 100 (...)

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

    Ustawa o opłatach abonamentowych przewiduje, iż maksymalna miesięczna opłata za używanie odbiornika radiowego wynosi 5,94 zł, a za używanie radia i telewizji – 18,68 zł, przy czym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane