Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  Ile trwa urlop macierzyński? Obecnie urlopy macierzyńskie przysługują pracownicy w poniższym wymiarze (art. 180 § 1 obecnego Kodeksu pracy): 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego (...)

 • Karta Nauczyciela

  :  1) nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, o ile spełnione są warunki określone w ust. 5;   2) w przypadku nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego w czasie trwania

 • Zasiłek macierzyński - Kiedy przysługuje i ile wynosi zasiłek macierzyński

  przysługuje za okres odpowiadający części urlopu macierzyńskiego, która przypada po porodzie. Zobacz także: Zasiłek macierzyński dla przedsiębiorców na nowych zasadach. Jak długo trwa (...)

 • Porada prawna na temat ile trwa urlop macierzynski

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile trwa urlop macierzynski, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  macierzyńskiego. Mogą one jednak dobrowolnie, na swój wniosek, być objęte ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi z tytułu umowy uaktywniającej.  Umowa uaktywniająca i urlop wychowawczy. (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  rodzicielskiego wypłacono  drugiemu z rodziców dziecka, liczbie części wypłaconego zasiłku za okres tego urlopu, okresie, w którym urlop rodzicielski został wydłużony,  stawce (...)

 • Nowe prawa podróżnych

  to zrobić: 20 dni przed imprezą, która trwa ponad 6 dni, 7 dni przed imprezą, która trwa 2-6 dni, 48 godzin przed imprezą, która jest krótsza niż 2 dni. Biuro podróży

 • Zatrudnienie pracownika młodocianego

  należał temu pracownikowi urlop wypoczynkowy do końca roku? Ile mam urlopu wypoczynkowego liczyć od roku 2008? Na początku należy zauważyć, iż co do zasady umowa o pracę z młodocianym w (...)

 • Stypendia - jaką pomoc materialną mogą otrzymać studenci i doktoranci w roku akademickim 2018/2019?

  akademickim przez okres do dziesięciu miesięcy, a gdy ostatni rok studiów, zgodnie z planem studiów, trwa jeden semestr – do pięciu miesięcy. Stypendia wypłacane są co miesiąc, (...)

 • Wynagrodzenie i urlop młodocianego pracownika

  tego, ile urlopu należy się młodocianemu (zatrudniony będzie na 2 lata) ponieważ tyle trwa nauka w szkole. Praktyka w sklepie trwa po 12 godzin tygodniowo. Młodocianemu w okresie nauki (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  , wycieczka, urlop, podróż

 • Uzyskiwanie przez nauczyciela kolejnych stopni awansu

  powierzonym nauczycielowi stanowiskiem dyrektora, długim okresem pracy, stopniami naukowymi, jeden z wyjątków dotyczy nauczyciela urlopowanego. Jak rozpocząć, na czym polega i ile trwa staż? Nauczyciel

 • Urlop wychowawczy dla przedsiębiorców. Zobacz, co się zmienia

  czasu, ile trwa obecnie urlop wychowawczy dla etatowców – do 3 lat, nie dłużej jednak, niż do ukończenia przez dziecko 4. roku życia (lub 18. roku życia w przypadku dziecka (...)

 • Kodeks pracy

  pracę bez wypowiedzenia: 1) jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa:   a)  dłużej niż 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  Urzędzie nie wlicza się do urlopu wypoczynkowego.  3. Osobie zajmującej stanowisko eksperta co najmniej 10 lat przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 6 dni roboczych, a po (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Urlop macierzyński i wychowaczy a urlop wypoczynkowy

  Witam!!! Mam dwa pytania: Pierwsze dotyczy rozpoczecia urlopu macierzyńskeigo:do dnia porodu moja żona była na zwolnieniu. Czy urlop macierzyński rozpoczął (...)

 • urlop macierzynski-ile?

  Witam Mam pytanie ile trwa maksymalnie urlop macierzyński? z góry dziękuję za odpowiedzi Reguluje to art 180 kodeksu pracy. Długość urlopu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane