Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Apelacja od orzeczenia winy w rozwodzie

  Zapadł wyrok o rozwodzie bez orzekania o winie za zgodą obu stron. Czy w trakcie uprawomocniania się wyroku można wnieść apelację o uznanie jedną ze stron winną rozkładu małżeństwa. Ile (...)

 • Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną

  rozdzielności jakim jest wyrok rozwodowy. Uprawomocnienie się wyroku orzekającego rozwód wyłącza dopuszczalność orzekania przez sąd na podstawie art. 52 § 2 kro o ustaniu wspólności majątkowej (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  zawieszonego postępowania przez sąd wyższej instancji powoduje uprawomocnienie się zaskarżonego orzeczenia, z wyjątkiem spraw o unieważnienie małżeństwa lub o rozwód oraz o ustalenie

 • Porada prawna na temat ile trwa uprawomocnienie wyroku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile trwa uprawomocnienie wyroku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny

  Skarbu Państwa z chwilą uprawomocnienia się wyroku, a w wypadku, o którym mowa w § 4 zdanie drugie, z chwilą uprawomocnienia się wyroku oddalającego powództwo przeciwko Skarbowi (...)

 • Procedura uprawomocnienia wyroku

  Jak długo trwa uprawomocnienie orzeczenia sądu w razie wniesienia apelacji i bez wniesienia apelacji? Czy orzeczenie sądu może się uprawomocnić w niedzielę? Prawomocność to nic innego jak (...)

 • Ustanie małżeństwa a wspólność majątkowa

  Czy wspólność ustawowa trwa także po ustaniu małżeństwa? Z chwilą rozwiązania małżeństwa przez rozwód ustaje ustawowa majątkowa wspólność małżeńska, albowiem trwa ona (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , wskutek których powstało pokrewieństwo. Art. 61[8]. § 1. Z małżeństwa wynika powinowactwo między małżonkiem a krewnymi drugiego małżonka. Trwa ono mimo ustania małżeństwa. § 2. Linię (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  nieprawomocnego wyroku, stanowi korzyść uzyskaną z popełnienia przestępstwa, chyba że sprawca lub inna zainteresowana osoba przedstawi dowód przeciwny.§ 3. Jeżeli okoliczności sprawy (...)

 • Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną

  dnia 10 lutego 1982 r. sygn. akt III CZP 62/81, zgodnie z którym uprawomocnienie się wyroku orzekającego rozwód wyłącza dopuszczalność orzekania przez sąd na podstawie art. 52 § 2 kro o (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zastępczego, o ile podział bądź jego przyznanie jednemu z małżonków są możliwe.§ 3. Na wniosek jednego z małżonków sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Auto spadkowe i zaległe OC

  Chcę kupić auto,które należało do zmarłego 6 lat temu Pana. Do tej pory nie było opłacae OC ani nie zajęto się tą sprawą. Wydział Kominikacji (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • mandat z fotoradaru w sądzie grodzkim

  witam, niestety nadziałem się na przenośny fotoradar (wyprzedzałem ciężarówkę, ledwo skończyłem zaczął się teren zabudowany i nie zdążyłem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane