Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  - separacja. Jest to - w przeciwieństwie do separacji faktycznej - instytucja prawna. Separacja faktyczna polega na tym, że małżeństwo formalnie trwa, mimo braku wspólnego pożycia (...)

 • Wpływ sprawy o separację na późniejszy rozwód

  płacenie nie wpędzała Pana w niedostatek. separacja, rozwód, małżeństwo, alimenty, podział majątku

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , wskutek których powstało pokrewieństwo. Art. 61[8]. § 1. Z małżeństwa wynika powinowactwo między małżonkiem a krewnymi drugiego małżonka. Trwa ono mimo ustania małżeństwa. § 2. Linię (...)

 • Porada prawna na temat ile trwa separacja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile trwa separacja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Okres separacji faktycznej przed rozwodem

  oddzielnym mieszkaniem rodziców lub z przyjściem rodzeństwa na świat), tym szybciej nie będzie przeszkód do orzeczenia rozwodu. rozwód, rozkład pożycia, przesłanki rozwodu, separacja, przesłanki (...)

 • Ustanie małżeństwa a wspólność majątkowa

  Czy wspólność ustawowa trwa także po ustaniu małżeństwa? Z chwilą rozwiązania małżeństwa przez rozwód ustaje ustawowa majątkowa wspólność małżeńska, albowiem trwa ona (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zastępczego, o ile podział bądź jego przyznanie jednemu z małżonków są możliwe.§ 3. Na wniosek jednego z małżonków sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać podziału (...)

 • Separacja przed sądem okręgowym

  faktycznej - instytucja prawna. Separacja faktyczna polega na tym, że małżeństwo formalnie trwa, mimo braku wspólnego pożycia małżonków. W przypadku, gdy małżonkowie nie mają wspólnych (...)

 • Rozliczenia przy podziale majątku

  separacji faktycznej, gdy tylko jeden z małżonków pozostaje z dziećmi we wspólnym gospodarstwie rodzinnym. Separacja faktyczna nie powinna wywierać ujemnego wpływu na zakres

 • Zniesienie wspólności w trakcie rozwodu

  doktrynie przyjmuje się także, iż ważny powód uzasadniający zniesienie wspólności majątkowej może stanowić separacja faktyczna małżonków, uniemożliwiająca im współdziałanie w zarządzie (...)

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci

  podatku dochodowego? zeznanie roczne, separacja, rozliczenie wspólnie z małżonkiem, osoba samotnie wychowująca

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • separacja

  Mój mąz zdradzil mnie z inna kobietą. Bylismy malżeństwem 8 lat. mamy dwoje dzieci. Wyprowadzilam sie do rodzicow. Nie chce juz mieć z nim nic wspólnego. (...)

 • Separacja czy rozwód

  Jestem w trakcie rozwodu, bez orzekania winy i mam za sobą pierwszą rozprawę. Przede mną druga i własnie gdzieś usłyszałam, że pomimo tego że (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane