Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  ;w wspólników w stracie. Możliwe jest, że jeden z uczestników spółki jest niewypłacalny, wówczas przypadającą na niego część dzieli się w takim samym stosunku (...)

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  pierwszym roku pracy dostanie przynajmniej: 554,40 zł brutto, gdy jest zatrudniony na ½ etatu, 369,60 zł brutto, gdy jest zatrudniony na 1/3 etatu, 277,20 zł brutto, (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  przez kierującego numeru referencyjnego albo jednego z powyższych dokumentów, kierujący obowiązany jest odmówić rozpoczęcia przewozu towaru. Numer referencyjny jest ważny tylko (...)

 • Porada prawna na temat ile to jest 8,50 brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile to jest 8,50 brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  na nabywcę własności egzemplarza utworu.  3. Nabywca oryginału utworu jest obowiązany udostępnić go twórcy w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne do wykonywania prawa (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto

  potocznym znaczeniu wynagrodzenie brutto. Pamiętać należy, że nie istnieje odmienne znaczenie wynagrodzenia brutto i netto w praktyce sądowej. Pojęcia te mają takie same znaczenie w praktyce (...)

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  można uzyskać?Maksymalna kwota udzielonego dofinansowania zależna jest od wysokości dochodów brutto przypadających na jednego członka rodziny w gospodarstwie domowym wnioskodawcy i jest (...)

 • Wynagrodzenie brutto i netto

  wynagrodzeniu netto, a jakie w brutto? Czy jest to w ten sposób, że netto to kwota, którą pracownik dostaje do ręki czyli po potrąceniu ZUS i dodaniu zasiłku rodzinnego, a brutto to (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych - komu przysługuje 2015

  będą: 522,10 zł brutto (obniżony, 80%), 652,60 zł brutto (podstawowy, 100%), 783,20 zł brutto (podwyższony, 120%). Ważne: Zasiłki podlegają waloryzacji corocznie (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  brutto.   Rzeczywiście pracownik otrzyma więc „na rękę” 1 181,38 zł (w 2012 roku najniższa pensja netto wynosiła 1 111,86 zł). Zobacz, ile wynosi średnia krajowa (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej. Bezrobotny, który otrzymał bon na zasiedlenie, jest obowiązany w terminie: do 30 dni od dnia otrzymania bonu na zasiedlenie dostarczyć do

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane