Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  . W razie ich braku, rozkłada się on proporcjonalnie do udziałów wspólników w stracie. Możliwe jest, że jeden z uczestników spółki jest niewypłacalny, wówczas

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  pierwszym roku pracy dostanie przynajmniej: 554,40 zł brutto, gdy jest zatrudniony na ½ etatu, 369,60 zł brutto, gdy jest zatrudniony na 1/3 etatu, 277,20 zł brutto, (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  na nabywcę własności egzemplarza utworu.  3. Nabywca oryginału utworu jest obowiązany udostępnić go twórcy w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne do wykonywania prawa (...)

 • Opinia prawna na temat ile to jest 8,50 brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile to jest 8,50 brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto

  potocznym znaczeniu wynagrodzenie brutto. Pamiętać należy, że nie istnieje odmienne znaczenie wynagrodzenia brutto i netto w praktyce sądowej. Pojęcia te mają takie same znaczenie w praktyce (...)

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  można uzyskać?Maksymalna kwota udzielonego dofinansowania zależna jest od wysokości dochodów brutto przypadających na jednego członka rodziny w gospodarstwie domowym wnioskodawcy i jest (...)

 • Wynagrodzenie brutto i netto

  wynagrodzeniu netto, a jakie w brutto? Czy jest to w ten sposób, że netto to kwota, którą pracownik dostaje do ręki czyli po potrąceniu ZUS i dodaniu zasiłku rodzinnego, a brutto to (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  brutto.   Rzeczywiście pracownik otrzyma więc „na rękę” 1 181,38 zł (w 2012 roku najniższa pensja netto wynosiła 1 111,86 zł). Zobacz, ile wyniesie najniższa (...)

 • Praca w RFN dla wykwalifikowanych

  : § 7 ust. 2 - członkowie zespołów muzycznych i artystycznych, o ile działalność nie przekracza 3 miesiące w okresie 12 miesięcy; § 8 – dziennikarze, o ile ich działalność (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  100 NT powyżej 25 000 NT  Przez pojemność netto (NT) albo pojemność brutto (GT) należy rozumieć odpowiednio pojemność netto (NT) albo pojemność brutto (GT) statku ustaloną w (...)

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  podatek). Wcześniej konieczne jest jednak udokumentowanie nieściągalności wierzytelności, do czego niezbędne jest uzyskanie postanowienia organu egzekucyjnego albo postanowienia sądu (protokół (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane