Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  . Możliwą jest więc również sytuacja, że szkoda z powodu niemożności korzystania z środka transportu nie wystąpi. Jak jednak wynika z pisma PZU, załączonego do opisu stanu (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna

  zawieram z PZU? Renta, którą będzie pani otrzymywać od PZU jest rentą, o której mówi art. 444 kodeksu cywilnego. Na jego podstawie poszkodowany, który utracił całkowicie lub (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu i eksmisja - opinia prawna

  wynika, iż mamy tu do czynienia z bezumownym korzystaniem z lokalu, a zatem w pozwie eksmisyjnym wystarczy powołać się na brak tytułu prawnego do korzystania z lokalu. Żądanie (...)

 • Porada prawna na temat ile sie czeka na odszkodowanie z pzu po smierci matki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile sie czeka na odszkodowanie z pzu po smierci matki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego

  opiekować się matką z tego powodu, że nie partycypowała w uczynionej na Pani rzecz darowiźnie, nie powoduje zwolnienia z obowiązku dostarczania na rzecz matki środków (...)

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  czy ponownie mam 6 miesięcy? Co się dzieje, jeżeli np po tygodniu rozchoruję się na grypę, czy mogę iść na zwolnienie? Czy na inne schorzenie przysługuje mi od nowa 6 miesięcy? (...)

 • Dziedziczenie przez dzieci małżonka

  majątkowe nabyte przez każde z małżonków po zawarciu umowy wyłączającej wspólność majątkową będą należeć w całości do ich majątków odrębnych. W związku z tym, jeżeli (...)

 • Kradzież u fryzjera

  w salonie pewien mężczyzna, który mówił że czeka na żonę, a nie korzystał z usług salonu (być może to on wyciągnął portfel). Czy w takiej sytuacji moja żona może ubiegać się (...)

 • Wypadek przy pracy a umowa zlecenia.

  , powodujące uraz lub śmierć,które nastąpiło w trakcie ubezpieczenia z danego tytułu podczas wykonywania pracy na podstawie umowy zlecenia, jeżeli umowa taka została zawarta z pracodawcą, (...)

 • Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  utrzymania się (np. zrezygnowała z pracy) zmiany wynikającej z tego zachowania nie uwzglednia sie przy ustalaniu zakresu świadczeń alimentacyjnych Uporczywe niepłacenie zasądzonych (...)

 • Przedawnienie roszczeń ubocznych z zastawu

  zobowiązania, które zostało zabezpieczone tym zastawem, z dniem złożenia przez zastawnika oświadczenia o przejęciu tego przedmiotu na własność. Z tym dniem jeśli czas na wykonanie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane