Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do wcześniejszej emerytury a staż pracy

  wymienionych w lit. b) i c) po ustaniu obowiązku ubezpieczenia, 2) pobierania renty chorobowej po ustaniu zatrudnienia w wymiarze czasu pracy nie niższym niż połowa obowiązującego w danym zawodzie (...)

 • Dla kogo renta rodzinna?

  i dziecko nie tracą prawa do renty rodzinnej po zawarciu związku małżeńskiego. Jakie dzieci są uprawnione do renty rodzinnej? Dzieci uprawnione do renty rodzinnej to dzieci: własne, (...)

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej

  ”). Otrzymywanie takiej renty nie sprawia automatycznie, że renta socjalna osobie, która była do niej uprawniona nie przysługuje. Zatem świadczenie odszkodowawcze w postaci renty nie wyłącza (...)

 • Porada prawna na temat ile renty chorobowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile renty chorobowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  renty będzie zawieszone, ZUS przyzna mu emeryturę od miesiąca, od którego znów wypłacałby rentę (na jego wniosek), o ile wcześniej prawo do renty nie ustanie z innych przyczyn. Emerytura

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  wypłacałby rentę (na Twój wniosek), o ile wcześniej prawo do renty nie ustanie z innych przyczyn. Emerytura pomostowa, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne i świadczenie przedemerytalne Co (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  : 07.3 - o ile posiada numer PESEL, 07.4 - o ile posiada numer NIP, 07.8 i 07.9 - o ile posiada, 08.5 - 08.8 - o ile posiada oraz 08-11 jeśli adres jest nietypowy, 09 - o ile (...)

 • Co się zmienia w rentach strukturalnych?

  ? Przesłanki zawieszenia ulegają zmianie. Wypłata renty strukturalnej będzie teraz ulegała zawieszeniu, jeżeli:   uprawniony do renty strukturalnej jest zatrudniony lub wykonuje inną (...)

 • Twoje okresy nieskładkowe

  ubezpieczenia społecznego chorobowego lub opiekuńczego i świadczenia rehabilitacyjnego po ustaniu obowiązku ubezpieczenia, pobierania renty chorobowej po ustaniu zatrudnienia w wymiarze czasu (...)

 • Zmiany w emeryturach i rentach oraz ubezpieczeniu emerytalno-rentowym

  społecznych (Dz. U. 1998 r., Nr 137, poz. 887, ze zm.) FUS, emerytury, renty, ubezpieczenia społeczne, składki na ubezpieczenie, zlecenie, dzieło

 • Renta socjalna a renta cywilna

  , otrzymując rentę socjalną, mogłam dorobić do wysokości tej renty - czyli 423 zł. Interesuje mnie to, na ile będę ograniczona w podejmowaniu jakiejkolwiek aktywności zawodowej w przypadku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Renta chorobowa

  Mój syn ma przyznaną I grupe inwalidzką a nigdy nie pracował , czy należy mu się świadczenie z ZUSu i na jakiej podstawie . (ropzio) też jestem (...)

 • Wcześniejsza emerytura rolnicza

  Witam! Zwracam się do Państwa w imieniu moich rodziców. Czy ojciec mógłby być na rencie chorobowej a mama na wcześniejszej emeryturze rolniczej (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • czy te sprawy są przedawnione czy cos mozna w niej jeszcze zrobic

  MAM pytanie do prawnika sprawa dotyczy doliczenia okresu składkowego do obecnej emerytury: chodzi o pobieranie renty chorobowej z KRUS w latach 96r przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane