Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki

  jest udzielone w związku z chorobą ubezpieczonego, czy też opieką nad jego chorym członkiem rodziny). zasiłek opiekuńczy, zwolnienie, L4, opieka, choroba

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  potrzebna jest zgoda jego przedstawiciela ustawowego.Art. 75. Można uznać dziecko nawet nie urodzone, jeżeli zostało już poczęte.Art. 76. (skreślony)Art. 77. § 1. Jeżeli dziecko jest (...)

 • Zasiłek opiekuńczy

  ;rymi zasiłek nie przysługuje. W przypadku opieki nad dzieckiem jest to 60 dni w roku kalendarzowym, natomiast z tytułu sprawowania opieki nad innymi członkami rodziny jest (...)

 • Porada prawna na temat ile procent jest płacone zwolnienie opieka nad dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile procent jest płacone zwolnienie opieka nad dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem

  , z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Zwolnienie to w rozumieniu prawa nie jest urlopem. Zatem, należy uznać niezależnie od tego, jaki pracownica ma wymiar czasu pracy i ile czasu pracuje (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  okres zwolnienia od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, nie dłużej jednak niż przez okres: 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad (...)

 • Czy warto zapisać dziecko do klubu dziecięcego?

  dzieci, z tym że w urządzeniach sanitarnych jest zapewniona centralna regulacja mieszania ciepłej wody; jest zapewnione stanowisko do przewijania dzieci; jest zapewnione miejsce do przechowywania (...)

 • Mundurowi stracą na tych zmianach. Zobacz ile

  , która nie ma związku ze służbą, z tytułu opieki nad dzieckiem lub opieki nad innym członkiem rodziny. Pieniądze, o które zostaną ograniczone uposażenia osób pozostających na zwolnieniach (...)

 • Opieka nad dzieckiem - niepełny wymiar pracy

  to w rozumieniu prawa nie jest urlopem. Zatem, należy uznać niezależnie od tego, jaki pracownik ma wymiar czasu pracy i ile czasu pracuje u danego pracodawcy (o ile oczywiście nie skorzystała (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  macierzyńskiego zobowiązany jest płatnik zasiłku macierzyńskiego. W przypadku gdy zasiłek macierzyński jest wypłacany z więcej niż jednego tytułu, a wypłaty zasiłku dokonują płatnicy (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  przypadku sprawowania opieki nad dzieckiem) albo Z-15B (w przypadku sprawowania opieki nad innym niż dziecko członkiem rodziny). W przypadku ubiegania się o zasiłek opiekuńczy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane