Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  . Od 1 lipca 2019 r. do 1 stycznia 2021 r. do utworzenia PPK zobowiązane będą kolejne grupy przedsiębiorstw – od największych po najmniejsze. Etapy wprowadzania przepisów w życie: (...)

 • Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  ;rę [Edycja 2018-09-12] 11 września 2019 rząd ogłosił decyzję o podwyżce minimalnego wynagrodzenia w 2019 do 2250 zł brutto. więcej w artykule: Płaca minimalna w górę od 2019 (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców

  podstawowa (obowiązkowa): 1,5% wynagrodzenia brutto; wpłata dodatkowa (dobrowolna): do 2,5% wynagrodzenia brutto. Wpłaty finansowane przez pracodawcę nie są wliczane (...)

 • Porada prawna na temat ile odliczyc od brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile odliczyc od brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  krajowego brutto w 2019 r. (obecnie jest to 4,86%); 5,03% produktu krajowego brutto w 2020 r. (obecnie jest to 5,03%); 5,30% produktu krajowego brutto w 2021 r. (obecnie jest to 5,22%); 5,55% (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  albo siedziby i numer identyfikacji podatkowej albo numer, za pomocą którego jest on zidentyfikowany na potrzeby podatku od towarów i usług albo podatku od wartości dodanej; numery

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  brutto, gdy jest zatrudniony na 1/3 etatu, 346,50 zł brutto, gdy jest zatrudniony na ¼ etatu, 277,20 zł brutto, gdy jest zatrudniony na 1/5 etatu. Niepełnoetatowiec w pierwszym roku (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  . 59. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, każda ze stron odstępując od umowy lub wypowiadając ją może żądać od drugiej strony zwrotu wszystkiego, co ta otrzymała z tytułu umowy. Art. (...)

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  pomniejsza się wysokość zysku brutto. W przypadku, kiedy bilans spółki wykazuje stratę, pobieranie odsetek prowadzi do uszczuplenia udziału kapitałowego. Korzystanie z prawa do pobierania odsetek (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  odsetkami ustawowymi naliczonymi od całości uzyskanych refundacji od dnia otrzymania pierwszej refundacji, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania starosty.  Bezrobotni będący (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  wypracuje takiego dochodu. Jak rosło minimalne wynagrodzenie za pracę od 2003 roku? Od kiedy? Ile? Wzrost od 1 stycznia 2003 r. 800 zł - od 1 stycznia (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto

  w umowie o pracę wynagrodzenie brutto, a z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika jedynie obowiązek pobierania od tego wynagrodzenia zaliczki na poczet (...)

 • Średnia krajowa - ile wynosi?

  krajowa netto Dane podawane przez GUS to kwoty brutto. Po odliczeniu podatku i składek osoba zarabiająca na podstawie stosunku pracy 4379 zł brutto otrzymałaby 3117 zł netto, a zarabiająca 3980 (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  tylko tej wskazanej we wniosku. Postępowanie różni się w zależności od tego, czy cudzoziemiec jest już w Polsce i posiada tytuł pobytowy umożliwiający wykonywanie pracy w Polsce (np

 • Wynagrodzenie brutto i netto

  pracownik otrzymuje 8 zł brutto na godzinę i nie pracuje w godzinach nadliczbowych oraz w porze nocnej a otrzymuje 100 zł premii. Pracując 8 godzin dziennie zarabia 64 zł brutto. Zakładamy, (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  r., Nr 137, poz. 887, ze zm.); Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.); Ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o

 • Zasiłek dla bezrobotnych - komu przysługuje 2015

  będą: 522,10 zł brutto (obniżony, 80%), 652,60 zł brutto (podstawowy, 100%), 783,20 zł brutto (podwyższony, 120%). Ważne: Zasiłki podlegają waloryzacji corocznie (...)

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  dochodowym od osób fizycznych w ostatnich 10 latach była nowelizowana ponad 60 razy. Ustawa o podatku od towarów i usług od początku jej obowiązywania, czyli od 2004 r., wymagała (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  przekroczy 1 600 zł brutto, pracownik nie będzie mógł domagać się wyrównania. Przykład Płaca minimalna w 2013 roku wynosi 1 600 zł brutto. Pan Kowalski jest zatrudniony (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  )— możesz złożyć wniosek w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym te powody przestały istnieć. Złóż zaświadczenie lekarskie (ZUS ZLA) do 7 dni od jego wystawienia.  ZUS (...)

 • Minimalne wynagrodzenie liczymy od teraz inaczej!

  będzie niższa od połowy wysokości przeciętnego wynagrodzenia, stopień wzrostu zwiększa się dodatkowo o 2/3 wskaźnika prognozowanego realnego przyrostu produktu krajowego brutto. Ile (...)

 • Zmiany w systemie monitorowania przewozu SENT

  (zgłoszenie) i art. 13 ust. 8 (dokumentowanie kontroli) zachowują moc przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące od dnia wejście w życie ustawy zmieniającej (art. 17 ustawy zmieniającej). Przewidzano (...)

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  można uzyskać?Maksymalna kwota udzielonego dofinansowania zależna jest od wysokości dochodów brutto przypadających na jednego członka rodziny w gospodarstwie domowym wnioskodawcy i jest (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  małych - sprzedaż brutto do 1,2 mln euro - lub rozpoczynających działalność przedsiębiorców) płacony jest przez samą spółkę z o.o. od osiągniętych przez nią w danym roku (...)

 • Kwoty wolne od potrąceń

  Mój Pracownik zarabia 936,00 zł brutto. Otrzymałem od komornika zajęcie alimentacyjne. Ile mogę potrącić pracownikowi z wynagrodzenia? Kwota 936 zł brutto stanowi kwotę minimalnego (...)

 • Podatek PIT 2017 wyższy niż rok temu?

  , będzie niższa niż rok temu. Do tej pory kwota wolna od podatku wynosiła zawsze 556,02 zł, a od 2017 r. wylicza się ją według wzoru: 556 zł 02 gr minus 556 zł 02 gr x (podstawa obliczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane