Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  to na uwadze jest oczywiste, że nie każda osoba spełnia takie założenia, dlatego potencjalny opiekun musi spełniać pewne określone warunki. Opiekunem nie może być:osoba, która nie (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - komu przysługuje? PIT 2013

  . Odpisać można zatem tylko realnie poniesione wydatki. Jednak fiskus nie wymaga, by osoba korzystająca z tej preferencji posiadała rachunki czy faktury, które potwierdzą, ile konkretnie (...)

 • Alimenty na dziecko. Prawnik radzi

  z dnia 14 listopada 1998 roku, III CKN 217/97, Prok. i Pr. 1998, nr 9, str. 28). Jeśli dziecko zaniedbuje naukę i nie podejmuje pracy... Jeżeli jednak dziecko pełnoletnie, już przygotowane (...)

 • Opinia prawna na temat ile moze zarobic dziecko aby nie stracic ulgi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile moze zarobic dziecko aby nie stracic ulgi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga odsetkowa w praktyce (obowiązująca do końca 2006 r., później na zasadzie kontynuacji)

  ulgą odsetkową.  Jakie są inne warunki do skorzystania z ulgi odsetkowej?  Wszystkie wskazane poniżej obwarowania trzeba spełnić łącznie, aby skorzystać z ulgi odsetkowej. (...)

 • PIT: Ta ulga pozwoli zaoszczędzić kilka tysięcy złotych

  dziecko wychowuje para, która nie jest w związku małżeńskim – w takiej sytuacji w odniesieniu do każdego z rodziców obowiązuje limit 56 tys. zł. Dwójka dzieci Zmiany w przepisach nie (...)

 • Ile będzie można odliczyć od podatku w ramach ulgi rodzinnej w kolejnych latach?

  wychowywane dziecko. Dotychczas przepisy przewidywały, iż od podatku można odliczyć zaledwie 120 zł na każde dziecko.   Kto może skorzystać z ulgi rodzinnej?  Omawiana (...)

 • Kiedy dziecko powinno przyczyniać się do utrzymania domu?

  pamiętać, iż poza przypadkami przyuczania do zawodu, zabronione jest zatrudnianie osoby, która nie ukończyła szesnastu lat. Gdyby jednak dziecko zostało nielegalnie zatrudnione, nie (...)

 • Ulga prorodzinna - sprawdź ile zyskasz

  , to istnieje możliwość skorzystania z ulgi. Ponadto odliczenie nie przysługuje od miesiąca kalendarzowego, w którym dziecko na podstawie orzeczenia sądu zostało umieszczone w (...)

 • Kodeks cywilny

  woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).Art. 85. Zniekształcenie oświadczenia woli przez osobę użytą (...)

 • Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  chciał skorzystać z ulgi. Co do zasady jednak faktura jest dowodem nie tyle poniesienia wydatku, ile wysokości opłaty. Dla bezpieczeństwa warto więc posiadać oprócz faktury za (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane