Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2013. Samotny rodzic może mieć ulgę

  piśmie podkreślał, że nowe przepisy nie zawierają wymogu, że osoba powinna samotnie wychowywać dziecko przez cały rok. Można więc interpretować, że aby rozliczać się na preferencyjnych (...)

 • Zmiany zasad udzielania ulg w spłacie niepodatkowych należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym i publicznoprawnym

  ;rych mowa w art. 57a ust. 1, nie powinno mieć miejsca w sytuacji, gdy skarżący nie uiścił na rzecz Skarbu Państwa ww. należności (nie zostały od niego wyegzekwowane), a kwota zasądzona (...)

 • PIT 2012. Samotny rodzic może mieć ulgę.

  . Jeśli drugi rodzic nie został jej pozbawiony, to uznaje się, że bierze udział w wychowaniu syna lub córki. Może się jednak zdarzyć, że po rozwodzie dziecko zostaje z jednym rodzicem, (...)

 • Porada prawna na temat ile moze zarobic dziecko aby nie stracic ulgi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile moze zarobic dziecko aby nie stracic ulgi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  wymaga osobistej opieki tej osoby, przez okres do 6 lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Warunek sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem jest spełniony, gdy (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  zamieszkania podatnika, do wysokości 760 zł rocznie. Ustawodawca nie wprowadza żadnych dodatkowych (co do komórek) ograniczeń i nie ustanawia warunków skorzystania z tej ulgi (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, jeśli chcesz zwrotu nieodliczonej  ulgi na dzieci (gdy kwota przysługującego odliczenia z tytułu ulgi jest wyższa od kwoty odliczonej i chcesz zwrotu (...)

 • Ulga na dziecko 2013: ile zyskasz?

  na dziecko nie przysługuje ponadto od miesiąca kalendarzowego, w którym dziecko na podstawie orzeczenia sądu zostało umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie (...)

 • Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT

  ulgi prorodzinnej, dla rodziny z trojgiem lub więcej dzieci -  92,67 na pierwsze i drugie dziecko, 166,67 zł na trzecie, 225 na czwarte i kolejne. Dokładna kwota ulgi będzie sumą (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  zapisem art. 1 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, jest zamieszkiwanie Polsce. Świadczenie wychowawcze nie przysługuje więc rodzicom, którzy nie zamieszkują w Polsce lecz za (...)

 • PIT 2012. Kto odliczy jazdę samochodem?

  poniesione wydatki. Jednak fiskus nie wymaga, by osoba korzystająca z tej preferencji posiadała rachunki czy faktury, które potwierdzą, ile konkretnie wydano na paliwo w drodze na rehabilitację. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane