Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2012. Samotny rodzic może mieć ulgę.

  . Jeśli drugi rodzic nie został jej pozbawiony, to uznaje się, że bierze udział w wychowaniu syna lub córki. Może się jednak zdarzyć, że po rozwodzie dziecko zostaje z jednym rodzicem, (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  wymaga osobistej opieki tej osoby, przez okres do 6 lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Warunek sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem jest spełniony, gdy (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  zamieszkania podatnika, do wysokości 760 zł rocznie. Ustawodawca nie wprowadza żadnych dodatkowych (co do komórek) ograniczeń i nie ustanawia warunków skorzystania z tej ulgi (...)

 • Porada prawna na temat ile moze zarobic dziecko aby nie stracic ulgi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile moze zarobic dziecko aby nie stracic ulgi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga na dziecko 2013: ile zyskasz?

  na dziecko nie przysługuje ponadto od miesiąca kalendarzowego, w którym dziecko na podstawie orzeczenia sądu zostało umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie (...)

 • Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT

  ulgi prorodzinnej, dla rodziny z trojgiem lub więcej dzieci -  92,67 na pierwsze i drugie dziecko, 166,67 zł na trzecie, 225 na czwarte i kolejne. Dokładna kwota ulgi będzie sumą (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  zapisem art. 1 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, jest zamieszkiwanie Polsce. Świadczenie wychowawcze nie przysługuje więc rodzicom, którzy nie zamieszkują w Polsce lecz za (...)

 • PIT 2012. Kto odliczy jazdę samochodem?

  poniesione wydatki. Jednak fiskus nie wymaga, by osoba korzystająca z tej preferencji posiadała rachunki czy faktury, które potwierdzą, ile konkretnie wydano na paliwo w drodze na rehabilitację. (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  : Opiekę ustanawia się zawsze w przypadku, gdy niepełnoletnie dziecko nie pozostaje pod władzą rodzicielską; opieka ustaje z mocy prawa, gdy dziecko dojdzie do pełnoletniości lub gdy (...)

 • Co się bardziej opłaca darowizna czy pożyczka? - opinia prawna

  podatkowej (np. dziecko darczyńców), nabywca jest obywatelem polskim lub ma stałe miejsce zamieszkania na terytorium RP, nie jest właścicielem innego lokalu ani nie dysponuje spółdzielczym (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu; 2) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania; 3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane