Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  prawa do emerytury, ale może mieć wpływ na jej wysokość. Przykładem może być osoba, która przepracowała w całym swoim życiu jedynie półtora miesiąca na umowę zlecenie. (...)

 • Ile może dorobić emeryt i rencista?

  zawieszeniu, czyli ile może dorobić emeryt od września 2005 r.? Ustawa stanowi, iż w razie osiągania przychodu w kwocie przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  nie może zrealizować potrącenia w pełnej wysokości, ze względu na kwotę wolną od potrąceń i egzekucji. Przykład:  Przykład obrazujący sytuację, gdy ZUS nie może potrącić sum (...)

 • Porada prawna na temat ile może zarobić emeryt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile może zarobić emeryt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  . Ubezpieczony może zmienić tytuł obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych, ale wybór ten powinien uwzględniać zasadę podaną wyżej, dotyczącą wysokości podstawy wymiaru składek. (...)

 • Zawieszenie emerytury rolniczej

  , jeżeli emeryt lub rencista prowadzi działalność gospodarczą. Czy dotyczy to rolnika, który spełnia warunki 65 lat życia i opłacone powyżej 120 kwartałów składek ubezpieczenia? Ile może (...)

 • Zasady obliczania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe

  wypłacane przez instytucje innego państwa członkowskiego, o ile składka na ubezpieczenie chorobowe nie przewyższa wysokości emerytury wypłacanej w państwie członkowskim miejsca zamieszkania. Wyrok (...)

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  sytuacji, gdy emeryt postanowił zarobić dodatkowo. Wówczas zamiast PIT-40A dostał PIT-11 i na podstawie tego dokumentu musi wypełnić PIT-36 lub PIT-37. Przypominamy też, że roczne obliczenie (...)

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  takiej sytuacji samodzielne rozliczanie jest zbędne. Inaczej będzie w sytuacji, gdy emeryt postanowił zarobić dodatkowo. Wówczas zamiast PIT-40A dostał PIT-11 i na podstawie tego dokumentu (...)

 • Emeryt może dorobić więcej

  proc. i wyniesie 97,7 proc. - czytamy na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl emerytury, ZUS, świadczenia emerytalne, emeryt, renta, zawieszenie renty

 • Wniosek o przyznanie emerytury

  ze zm.).Jak więc wynika z powyższego, w aktualnym stanie sprawy może zostać przyznane Panu prawo do emerytury jednakże w związku z wykonywaniem pracy może ono zostać zawieszone. Jeśli jednak (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane