Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w Niemczech

  Federalnej Niemiec. Stanowi ono, iż limit zatrudnienia pracowników polskich w Republice Federalnej Niemiec w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w sektorze (...)

 • Rejestracja samochodu bez biurokracji

  , a pozostałe państwa UE muszą to zaakceptować; - organy rejestracji będą w większym stopniu współpracować ze sobą, co ułatwi odszukiwanie skradzionych samochodów. Zarejestrowanie kradzionego (...)

 • Sprzedaż samochodu przez komis

  -sprzedaży pomiędzy obywatelem Niemiec a nabywcą z Polski. Czy w chwili przyjęcia niemieckiego samochodu w komis ciążą na mnie jakiekolwiek obowiązki podatkowe, szczególnie podatek (...)

 • Porada prawna na temat ile kosztuje zarejestrowanie samochodu z niemiec 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile kosztuje zarejestrowanie samochodu z niemiec 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  wszystkimi niezbędnymi formalnościami związanymi z darowizną samochodu. Porada zajmuje się także zagadnieniami związanymi z kupnem samochodu, gdyż formalności jakich należy (...)

 • Łatwiej zarejestrować auto z zagranicy

  tłumacza przysięgłego z danego języka. Nie zmienia się natomiast lista dokumentów, które trzeba przedstawić urzędnikom przy pierwszej rejestracji pojazdu z zagranicy. Aby jej (...)

 • Sprzedaż samochodu cudzoziemcowi a dopełnienie wszystkich formalności przez zbywcę

  Mam zamiar sprzedać samochód obywatelowi Niemiec. Czy muszę dopełnić jakichś formalności czy wszystkim zajmie się nowy właściciel? Z przedstawionego opisu stanu faktycznego wynika, (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod (...)

 • Wyrejestrowanie odziedziczonego samochodu

  , gdy samochód nie jest używany. Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega jednak rozwiązaniu z chwilą wyrejestrowania pojazdu mechanicznego z ewidencji. Nie jest prawdą, (...)

 • Import samochodów

  jak przyjadę tym autem do Polski - czy to auto jest traktowane wtedy jako import z USA, czy z Niemiec? Jako spółka, ile w roku mogę takich aut sprowadzić przez Niemcy? Czy są jakieś (...)

 • Stawka akcyzy za sprowadzone auto

  Ile wynosi stawka akcyzy od samochodu z Niemiec? Samochód mercedes klasa S poj. silnika 3 litry, rok produkcji 2007. Zgodnie z art. 105 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym, stawka (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane