Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy ustanawiana jest hipoteka przymusowa?

  skarbowe wniosek o wpis hipoteki przymusowej do sądu składa właściwy naczelnik urzędu skarbowego. Przedmiotem takiej hipoteki przymusowej może być: część ułamkowa (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  hipoteki przymusowej na istniejący dług i hipoteki przymusowej kaucyjnej na przyszły dług i odsetki oraz wpisanie do księgi wieczystej nowej formy własności na zasadach współwłasności (...)

 • Opłata sądowa za wpis i wykreślenie hipotek

  wpis – między innymi - hipoteki kaucyjnej, hipoteki umownej, hipoteki umownej łącznej lub przymusowej. Zgodnie natomiast z paragrafem 36 tego samego aktu od wniosku o (...)

 • Porada prawna na temat ile kosztuje wpis hipoteki przymusowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile kosztuje wpis hipoteki przymusowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  określonego w ustawie, o której mowa w pkt 4.   Ustanowienie hipoteki przymusowej Ustanowienie hipoteki przymusowej następuje na wniosek wierzyciela wymienionego w klauzuli (...)

 • Wykreślenie hipoteki przymusowej

  pobiera się opłatę w wysokości 100 zł, tj. połowę opłaty należnej od wniosku o dokonanie wpisu.   księgi wieczyste, hipoteka przymusowa, wykreślenie hipoteki, wpis w księdze (...)

 • Hipoteka - co zabezpiecza i jak ją ustanowić?

  . Hipoteka ta służy nie zabezpieczeniu kredytu lub pożyczki (tak wypadku hipoteki umownej) ale zabezpieczeniu i egzekucji wierzytelności już istniejącej. Aby móc żądać ustanowienia hipoteki (...)

 • Wykreślenie hipoteki przymusowej zwykłej

  Ile wynosi wpis sądowy od pozwu o uzgodnienie treści księgi wieczystej ze stanem rzeczywistym - o wykreślenie hipoteki przymusowej zwykłej na 10.000 zł (chodzi mi o to, czy obowiązuje (...)

 • Opłata za wykreślenie wpisu z księgi wieczystej

  W księdze wieczystej urząd egzekucyjny dokonał wpisu jako hipoteki przymusowej kaucyjnej na rzecz Urzędu miejskiego jako zaległość w spłacie w podatku od nieruchomości (wpis jest jako (...)

 • Taksa notarialna od kupna mieszkania

  zm.) dziesiątą część wpisu stosunkowego pobiera się od wniosku o wpis hipoteki kaucyjnej, hipoteki umownej lub przymusowej. Zgodnie z § 1 powyższego rozporządzenia cały (...)

 • Wpis hipoteki na udziale współmałżonki zmarłego

  sytuacji do wpisu hipoteki przymusowej na udziale w nieruchomości małżonków jest potrzebna zgoda drugiego z małżonków. Powołany  przepis mówi dokonaniu rozporządzenia przez małżonka, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)

 • Księga wieczysta i hipoteka

  Czy może mi ktoś pomóc? Ile kosztuje założenie księgi wieczystej na spółdzielczym - własnościowym mieszkaniu (wartość mieszkania 77000)? Ile (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane