Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym jest testament? Wiadomości ogólne

  . Tym samym spadkodawca może sporządzić testament w samotności, korzystając z formy testamentu własnoręcznego; testament nie jest skierowany do określonego adresata. Testament może (...)

 • Dozwolone formy sporządzenia testamentu

  poprzedni). O ile więc forma testamentu własnoręcznego jest poprawna, zastąpił on testament notarialny. Ze względu na szczególny charakter testamentu jako czynności prawnej dokonywanej (...)

 • Miejsce złożenia testamentu

  Brat sporządził testament u notariusza, u siebie zachował 1 egzemplarz. Jak dotrzeć do testamentu w razie śmierci brata (o ile posiadany uległ zniszczeniu)? Jak dowiedzieć się, u którego notariusza

 • Porada prawna na temat ile kosztuje testament notarialny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile kosztuje testament notarialny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Testament notarialny a prawo do zachowku

  korzystania z mieszkania i urządzeń domowych w zakresie dotychczasowym w ciągu trzech miesięcy od otwarcia spadku. testament, dziedziczenie, testament notarialny, zachowek, przysposobienie, (...)

 • Koszt testamentu notarialnego

  notariusz na terenie całego kraju nie może zarządać więcej. Testament może być sporządzony u każdego notariusza w kraju. testament, notariusz, koszt testamentu, spadek, dziedziczenie

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  stosunkach cywilnych, pozwalająca stronom ułożyć każdy łączący ich stosunek prawny w sposób dowolny, o ile nie jest to sprzeczne z prawem. Dlatego też wyrok sądu dokonujący podziału quoad (...)

 • Dziedziczenie według nowych reguł w prawie krajowym i unijnym

  krajową regulację, która ma na celu większą ochronę spadkobierców. Praktyka stosowania przepisów unijnych jak i krajowych pokaże, na ile zmiany te  są prawidłowo uregulowane (...)

 • Spadek po rodzicach - mieszkanie własnościowe

  dziedziczenia, testament

 • Prawa do spadku a przeniesienia własności

  , spadkodawca, spadkobierca, dział spadku, podział, zachowek, księga wieczysta, notariusz, akt notarialny

 • Wykreślenie małżonka z księgi w trakcie rozwodu

  wieczystej jednego ze współwłaścicieli mieszkania i ile to kosztuje? Do dokonania wpisu w księdze wieczystej (KW) (w opisywanym przypadku dokonany będzie wpis Pani jako właściciela całego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Notarialny Rejestr Testamentów

  Witam, dowiedziałem się własnie ze istnieje cos takiego jak rejestr testamentów. Co to jest za instytucja czy twór i co on daje i ile kosztuje figurowanie (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane