Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  Ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych Dz. U. 2001 r. Nr 4 poz. 27; Dz.U.2001 Nr 57, poz. 601, Nr 154 poz. 1802; Dz.U. 2002 Nr 240, poz. 2058; Dz. U. 2003 r. Nr 119 poz

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  właścicielem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz wynikających z przydziału spółdzielni mieszkaniowych: prawa do domu jednorodzinnego lub prawa do lokalu w małym domu (...)

 • Koszt testamentu notarialnego

  Ile kosztuje sporządzenie testamentu u notariusza? Czy wysokość majątku spadkowego (w tym przypadku mieszkanie własnościowe) ma wpływ na wysokość opłaty pobieranej przez notariusza? (...)

 • Porada prawna na temat ile kosztuje przepisanie domu u notariusza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile kosztuje przepisanie domu u notariusza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak bezpiecznie kupić lub sprzedać nieruchomość?

  banku. W praktyce wygląda to tak: strony stawiają się u notariusza, gdzie czeka już na nie wcześniej przygotowana i sporządzona umowa. W jego obecności umowę podpisuje sprzedający (tylko!). (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  zastępczej albo rodzinnym domu dziecka, osoby, które przebywają w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka – oświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  zgodność z oryginałem została poświadczona przez notariusza albo przez występującego w sprawie pełnomocnika strony będącego adwokatem, radcą prawnym, rzecznikiem patentowym lub doradcą podatkowym. § (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  poświadczenia dziedziczenia u notariusza, ale dzień otwarcia spadku (czyli data śmierci spadkodawcy). W przypadku nabycia nieruchomości (lub praw majątkowych) do majątku wspólnego małżonków

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  notarialnego. Tak więc w celu nabycia omawianych udziałów spadkowych musi się Pan wraz z dziećmi swojego zmarłego brata udać do notariusza i sporządzić odpowiednią umowę. Nabywca (czyli (...)

 • Podstawowe rejestry oraz uczestnicy procedury zakupu mieszkania

  , który zachowuje aktualność (Wzór księgi wieczystej z komentarzem w zakresie treści).  Jak uzyskać odpis i ile kosztuje?  Centralna Informacja Ksiąg Wieczystych wydaje (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  notariusza albo złożone do protokołu wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, marszałka województwa, sekretarza powiatu albo gminy. Przepisy art. 73 § 1-3 stosuje się odpowiednio. § (...)

 • Umowa sprzedaży udziału w nieruchomości

  ceny może nastąpić gotówką już u notariusza, albo przelewem w banku bezpośrednio po podpisaniu aktu notarialnego. Strony mogą podpisać akt notarialny i pozostawić go (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  on zatrudniany przez gminę, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej. Ile kosztuje dzienny opiekun? Rodzice dziecka ponoszą opłaty za pobyt oraz wyżywienie (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  wraz z projektem jej zagospodarowania i zaznaczonym terenem wyłączonym z produkcji rolnej. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. 2003 r., Nr 64, (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  USTAWA z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn  Dz. U. 2004 r., Nr 142 poz. 1514 (tekst jednolity), Dz. U. 2004 r. Nr 146, poz. 1546 i Nr 116, poz. 1205, Dz. U. 2005 (...)

 • Koszt zmiany umowy spółki z o.o. u notariusza

  Ile kosztuje zmiana istniejącej umowy spółki z o.o. u notariusza? Zmieniane będą: - wykreślenie udziałowców, - zmiana reprezentacji z dwuosobowej na jednoosobową, - adres siedziby, (...)

 • Ustanowienie kurateli dla odbierania renty – opinia prawna

  . Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zmianami), ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 r., Nr 9, poz. 60 ze zmianami); Zgodnie z treścią art. 95 (...)

 • Likwidacja majątku masy upadłości - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  postępowaniu upadłościowym (Dz. U. 1998 r., Nr 55, poz. 360). upadłość, postępowanie upadłościowe, majątek, masa upadłości, likwidacja

 • Obniżka stawek notarialnych!

  sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz. U. Nr 148, poz. 1564 oraz z 2005 r. Nr 11, poz. 83); Ustawa z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (Dz. U. 2002 r., Nr 42, poz. 369, ze zm.); Ustawa

 • Zbycie przedmiotów nabytych w drodze spadkobrania

  spadku. Oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku można również złożyć u notariusza; kosztuje to 20 zł. Sąd wydając postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku stwierdza, kto (...)

 • Zakup nieruchomości obciążonej hipoteką

  Jestem zainteresowany kupnem domu, ale wiem, że hipoteka tego domu jest obciążona kredytem, który zaciągnął w banku aktualny właściciel. Proszę o podanie wszelkich wskazówek i podpowiedzi, (...)

 • Roszczenia posiadającego służebność mieszkania

  jest przywrócić stan poprzedni, a gdyby to nie było możliwe, naprawić szkodę. Nakłady może zabrać z powrotem, o ile może to uczynić bez uszkodzenia rzeczy.  Potwierdzenie osoby, której (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  przez notariusza). Jeżeli wniosek złożony online jest niepoprawny, to system teleinformatyczny CEIDG poinformuje wnioskodawcę o niepoprawności tego wniosku. Jeśli zaś wniosek złożony osobiście (...)

 • Intercyza - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  25 lutego 1964 r. - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 r., Nr 9, poz. 59 ze zmianami). intercyza, rozdzielność majątkowa, wspólność majątkowa małżeńska, ustrój majątkowy

 • Ustawa o własności lokali

  ;Minister Sprawiedliwościdostosuje do niniejszej ustawy rozporządzenie z dnia 18 marca 1992 r. w sprawie wykonania przepisów ustawy o księgach wieczystych i hipotece (Dz. U. Nr 29, poz. 128).  

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych - umowa pożyczki i depozytu nieprawidłowego

  września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Tekst jedn. Dz. U. 2010 r. Nr 101 poz. 649 ze zm.) podatek, PCC, pożyczka, depozyt, opodatkowanie, czynności cywilnoprawne, zwolnienia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przepisanie domu

  Rodzice mojego meza przepisali mu dom i działke czy ja jako zona mam do tego jakies prawa (katarzyna) Darowizna nie wchodzi w skład majątku wspólnego (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

  Witajcie! Mąż kupił przed naszym ślubem mieszkanie(na kredyt hipoteczny).Ja jestem współkredytobiorcą.Teraz chce je przepisać na mnie, zatem poradżcie (...)

 • Przepisanie własności domu

  Moi Teściowie są właścicielami działki o raz domu na tej działce. Dom posiada dwa wejścia oraz dwa osobne numery budowlane. Jest to Bliźniak. Budowa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane