Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  Ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych Dz. U. 2001 r. Nr 4 poz. 27; Dz.U.2001 Nr 57, poz. 601, Nr 154 poz. 1802; Dz.U. 2002 Nr 240, poz. 2058; Dz. U. 2003 r. Nr 119 poz

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  właścicielem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz wynikających z przydziału spółdzielni mieszkaniowych: prawa do domu jednorodzinnego lub prawa do lokalu w małym domu (...)

 • Koszt testamentu notarialnego

  Ile kosztuje sporządzenie testamentu u notariusza? Czy wysokość majątku spadkowego (w tym przypadku mieszkanie własnościowe) ma wpływ na wysokość opłaty pobieranej przez notariusza? (...)

 • Porada prawna na temat ile kosztuje przepisanie domu u notariusza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile kosztuje przepisanie domu u notariusza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak bezpiecznie kupić lub sprzedać nieruchomość?

  : strony stawiają się u notariusza, gdzie czeka już na nie wcześniej przygotowana i sporządzona umowa. W jego obecności umowę podpisuje sprzedający (tylko!). Następnie wszyscy jadą do banku, (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  zastępczej albo rodzinnym domu dziecka, osoby, które przebywają w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka – oświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  zgodność z oryginałem została poświadczona przez notariusza albo przez występującego w sprawie pełnomocnika strony będącego adwokatem, radcą prawnym, rzecznikiem patentowym lub doradcą podatkowym. § (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  poświadczenia dziedziczenia u notariusza, ale dzień otwarcia spadku (czyli data śmierci spadkodawcy). W przypadku nabycia nieruchomości (lub praw majątkowych) do majątku wspólnego małżonków

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  , by umowa o zbycie spadku zawarta została w formie aktu notarialnego. Tak więc w celu nabycia omawianych udziałów spadkowych musi się Pan wraz z dziećmi swojego zmarłego brata udać do notariusza (...)

 • Podstawowe rejestry oraz uczestnicy procedury zakupu mieszkania

  zachowuje aktualność (Wzór księgi wieczystej z komentarzem w zakresie treści).  Jak uzyskać odpis i ile kosztuje?  Centralna Informacja Ksiąg Wieczystych wydaje na wniosek zainteresowanego

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  notariusza albo złożone do protokołu wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, marszałka województwa, sekretarza powiatu albo gminy. Przepisy art. 73 § 1-3 stosuje się odpowiednio. § (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przepisanie domu

  Rodzice mojego meza przepisali mu dom i działke czy ja jako zona mam do tego jakies prawa (katarzyna) Darowizna nie wchodzi w skład majątku wspólnego (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

  Witajcie! Mąż kupił przed naszym ślubem mieszkanie(na kredyt hipoteczny).Ja jestem współkredytobiorcą.Teraz chce je przepisać na mnie, zatem poradżcie (...)

 • Przepisanie własności domu

  Moi Teściowie są właścicielami działki o raz domu na tej działce. Dom posiada dwa wejścia oraz dwa osobne numery budowlane. Jest to Bliźniak. Budowa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane