Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czas pracy pracowników zakładu opieki zdrowotnej

  dopuszczalne jest przedłużenie wymiaru czasu pracy do 12 godzin na dobę. W tych rozkładach czas pracy nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin na tydzień w przyjętym okresie rozliczeniowym, (...)

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez matkę

  dziecka, czy mógł bym córkę zabierać do siebie jak tak to ile razy w tygodniu i po ile godzin? Jakie są moje prawa w sprawach odwiedzin i kontaktów z dzieckiem jak również przebywanie (...)

 • Czas pracy kierowcy

  kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym mogą być stosowane rozkłady czasu pracy, w których jest dopuszczalne przedłużenie wymiaru czasu pracy do 10 godzin na dobę, a do pozostałych kierowców (...)

 • Porada prawna na temat ile godzin

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile godzin, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana umowy zlecenia w umowę o pracę

  godzin ma pracownik świadczyć pracę w siedzibie firmy, a ile godzin w domu. Nie ma przepisu ani też orzeczenia Sądu Najwyższego, z którego wynikałoby, że pracownik wykonujący czynności (...)

 • Ile godzin odpoczynku przysługuje pracownikowi w ciągu doby?

  mógł podjąć pracę w następnej dobie dopiero po upływie kolejnych 11 godzin od zakończenia pracy w poprzedniej dobie. W wyjątkowych sytuacjach, gdy nie jest możliwe udzielenie równoważnego

 • Czas pracy pracownika zatrudnionego przy pracy w ruchu ciągłym

  , przy czym jednego dnia ze względu na konieczność dokonania przejścia pracowników z jednej zmiany na drugą, niezbędne jest wydłużenie normy dobowej do maksimum 12 godzin. To wydłużenie dobowej

 • Dodatek za pracę w nadgodzinach

  Pracuję jako stróż w szkolnej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Czy za pracę w godzinach nadliczbowych w nocy i w niedzielę w jakiej wysokości powinnam mieć dodatek? Ile godzin nadliczbowych (...)

 • Godziny nadliczbowe lekarzy

  pracowników ZOZ. Dlatego też znajdą tu zastosowanie przepisy ogólne wynikające z Kodeksu pracy (art. 133 – 136). Jednakże Kodeks nie określa maksymalnej liczby godzin nadliczbowych w przypadku (...)

 • Za co płacić w publicznym przedszkolu?

  stosunku do innych publicznych form wychowania przedszkolnego. Nowela nie określa jednak, za ile godzin przebywania dziecka w takiej placówce nie będą pobierane opłaty. Zostanie to ustalone (...)

 • Wzór karty szkolenia wstępnego w dziedzinie bhp

  , podpisy instruktora, osoby odbywającej szkolenie, kierownika komórki organizacyjnej) Rozporządzenie nie wprowadza obowiązku zamieszczania na karcie informacji o tym, ile godzin trwało (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • nienormowany czas pracy - ile godzin w tygodniu?

  Witam, mam pytanie. Jeżeli mam byc zatrudniony na nie normowany czas pracy, tzn że ile godzin w tyg. max. będe pracować, i jak wyglądają w takim (...)

 • Ile wynosi czas pracy w 2012 roku?

  Ile w tym roku będzie dni pracujących dokładnie? Albo jeszcze lepiej ile powinno wyjść godzin pracy? 252 dni polizcyłem^^ ale o godziny nie pytaj... (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane