Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedsiębiorca a PFRON

  niepełnosprawnemu i miesięcznej liczby godzin pracy pracownika niepełnosprawnego w miesiącu. Liczba godzin przeznaczonych wyłącznie na pomoc pracownikowi niepełnosprawnemu nie może (...)

 • Czas pracy niepełnosprawnego

  powyższego: 1/2 etatu - 3,5 godziny na dobę i 17,5 godzin tygodniowo, 3/4 etatu - 5,25 godziny na dobę i 26,25 godzin tygodniowo. kodeks pracy, czas (...)

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  ich w ramach AOS (tj. na rzecz pacjentów przyjętych w trybie ambulatoryjnym/rozliczanych w ramach umowy na AOS), a podmiot ten nie zawarł umowy z NFZ na udzielanie świadczeń choćby (...)

 • Porada prawna na temat ile godzin pracujemy na 3/4 etatu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile godzin pracujemy na 3/4 etatu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

  40 godzin na tydzień. Modyfikacja pojęcia pracy nadliczbowej jest szczególnie ważna w tych systemach i rozkładach czasu pracy, które dopuszczają stosowanie normy dobowej dłuższej niż 8 (...)

 • Urlop zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu

  radcy prawnego uważa się także czas poświęcony na pracę poza zakładem pracy. Jeżeli radca prawny jest zatrudniony na 1/2 etatu, jego tygodniowy wymiar czasu pracy wynosi 20 godzin. (...)

 • Czas pracy nauczyciela - odpracowanie niedoboru

  w przyszłości niedobór godzin? Zgodnie z Kartą nauczyciela zasadą jest, że czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  art. 1862 K.p. przez pracodawcę wiąże się na ogół z przypadkiem podjęcia przez pracownika na wychowawczym zatrudnienia na pełny etat (lub w wymiarze przekraczającym połowę (...)

 • Wymiar czasu pracy a liczba godzin ponad wymiar

  ustaliły zatrudnienie w wymiarze 1/2 etatu, mogą więc wskazać w umowie, że przekroczenie wymiaru np. 3/4 etatu będzie powodowało obowiązek pracodawcy do zapłaty dodatkowego wynagrodzenia. (...)

 • Udzielanie urlopu-przepisy przejściowe

  31.12.2003 zostaje przeniesiony automatycznie na 1.01.2004 w tej samej liczbie dni i przemnożony przez jeden dzień urlopu odpowiadający 8 godzinom pracy, natomiast udzielanie go odbywa się na (...)

 • Wymiar urlopu przy niepełnym etacie

  w miesiącu po 4 godziny (na koniec miesiąca czas pracy nie przekracza 1/4 etatu). Drugi pracownik pracuje na 1/2 etatu i pracuje po 4 godziny zgodnie z ustalonym czasem pracy. Ile (...)

 • Wirtualna ziemia obiecana

  części Europy - przeniosła do internetu targi. Nikt nie wierzył, że ktoś przyjdzie szukać zatrudnienia na Wirtualnych Targach Pracy. - A potem okazało się, że gdy na tradycyjnych targach (...)

 • Urlop wypoczynkowy dla niepełnoetatowca

  powyższym ile dni urlopu przysługuje zatrudnionemu na 1/22 etatu, którego wymiar urlopu wynosi 35 dni? Jak to wyliczyć? Zgodnie z art. 64 ust. 3 Karty nauczyciela (dalej: k.n.), nauczycielom (...)

 • Prawa ojca

  długotrwałego zaprzestania ich wychowania przez matkę – przysługuje ono również ojcu. Świadczenie to ma zapewnić niezbędne środki utrzymania tym osobom, które zrezygnowały z zatrudnienia (...)

 • Jakie prawa ma ojciec?

  przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego wykonującego działalność leczniczą, polegającą na udzielaniu stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych, ze względu na stan zdrowia uniemożliwiający (...)

 • Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem

  Przyjęłam pracownika do pracy na umowę o pracę , po urlopie wychowawczym u innego pracodawcy, na 1/2 etatu w październiku 2006. Pracownik wystąpił w grudniu z podaniem o opiekę nad dzieckiem (...)

 • Umowa o pracę dla nauczyciela kontraktowego

  wymagane kwalifikacje i rozpoczynającą pracę w szkole stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony na jeden rok szkolny w celu odbycia stażu wymaganego (...)

 • Opieka nad dzieckiem - niepełny wymiar pracy

  to w rozumieniu prawa nie jest urlopem. Zatem, należy uznać niezależnie od tego, jaki pracownik ma wymiar czasu pracy i ile czasu pracuje u danego pracodawcy (o ile oczywiście nie skorzystała (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.