Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  określonych w ustawie, dochodu utraconego nie uwzględnia się. Utrata dochodu ma więc miejsce wtedy, gdy członek rodziny nie osiąga już dochodu, który utracił, np. w wyniku rozwiązania (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  , w sposób zapewniający ustalenie dochodu (straty), podstawy opodatkowania i wysokości należnego podatku za rok podatkowy, w tym za okres sprawozdawczy, a także uwzględniać w ewidencji

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  imieniu małoletniego dziecka odrębne zeznanie, wpisuje imię i nazwisko dziecka oraz podpisuje druk za dziecko w jego imieniu. Dzieci pełnoletnie Dzieci pełnoletnie, które nie skończyły (...)

 • Porada prawna na temat ile dochodu aby odliczyc podatek za dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile dochodu aby odliczyc podatek za dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  miesiące od stycznia do grudnia pobiera się z dochodu za marzec roku następnego. Różnicę tę, na wniosek podatnika, pobiera się z dochodu za kwiecień roku następnego. (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  warunki należy spełnić, aby ZUS opłacał składki za nianię? Warunki opłacania składek przez ZUS za nianię: sprawowanie opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3 (wyjątkowo – w (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  . Jeżeli kobieta urodziła więcej dzieci przy jednym porodzie, a jedno z dzieci umrze po 8 tygodniu życia, przysługuje jej zasiłek przez okres odpowiedni do liczby pozostałych dzieci, (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  - podatek zapłacony za granicą. Od należnej w Polsce zaliczki na podatek można więc odliczyć odpowiednią część lub całość kwoty podatku (zaliczki) zapłaconego za granicą. Obowiązek (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej

  ;żnicy między podatkiem należnym od dochodu wynikającego z zeznania a sumą wpłaconych za dany rok zaliczek. Jeśli nie uzyskał dochodu, to w zeznaniu PIT-36 wykazuje wysokość poniesionej (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  przypadku obniżenia lub zwrotu podatku od towarów i usług lub zwrotu podatku akcyzowego zgodnie z odrębnymi przepisami - naliczony podatek od towarów i usług lub zwrócony podatek (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  dotyczące wniosku i załączników zostaną usunięte niezwłocznie po wystawieniu potwierdzenia złożenia wniosku. Wniosek wysłany za pośrednictwem PUE ZUS zostanie przekazany za pośrednictwem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane