Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie mandatu kredytowanego

  przyjęty z chwilą przyjęcia druku. Od tej chwili należy w ciągu siedmiu dni wpłacić nałożoną grzywnę na wskazane konto. Grzywna jest karą w rozumieniu kodeksu wykroczeń. (...)

 • Okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próby

  Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny? Jak stanowi art. 34 kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny różni się w zależności (...)

 • Kontrola sądowa uchwały o przymusowym wykupie mniejszościowych akcjonariuszy

  21 czerwca Trybunał Konstytucyjny rozpoznał połączone pytania prawne Sądu Rejonowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie przymusowego (...)

 • Opinia prawna na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa konsumenta w epoce cyfrowej

  Ruszyła kampania informacyjna dotycząca znowelizowanej unijnej dyrektywy o prawach konsumenta. W większości krajów UE nowe przepisy weszły w życie już w połowie roku, w Polsce (...)

 • Kolejne zmiany w abonamencie RTV

  zobowiązane są zgłosić placówce pocztowej zmiany stanu prawnego lub faktycznego, które mają wpływ na uzyskane zwolnienia, w terminie 14 dni od dnia, w którym (...)

 • Za co płacić w publicznym przedszkolu?

  oświaty, którym zajmą się posłowie na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu. Zaproponowane w dokumencie zmiany dążą do doprecyzowania przepisów w związku z pojawiającymi (...)

 • Usunięcie danych osobowych z rejestrów policyjnych

  organizacyjnej Policji, która zarejestrowała te dane w zbiorze, w ciągu 90 dni od otrzymania przez Policję od organu procesowego lub sądu kopii postanowienia lub wyroku, które stwierdzają (...)

 • Czy stać nas na kolejny dzień wolny od pracy?

  . Zgodnie z nowelizacją, dzień 6 stycznia, święto Trzech Króli, miałby być dniem wolnym od pracy, natomiast pracownicy nie mogliby już uzyskiwać dni wolnych w zamian za przypadające (...)

 • Pouczenie o terminie apelacji

  sądu, przy czym nikt nie poinformował oskarżonego, że termin zostanie wydłużony i czy w ogóle ma taki obowiązek czy też po prostu sąd go nie ma? Jaki ma to wpływ na wyrok i jakie w (...)

 • Posłowie przyjęli ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym

  W ramach takiej umowy kredytowej bank lub inna instytucja będzie wypłacać właścicielowi nieruchomości kwotę kredytu jednorazowo w całości lub w ratach, a po jego śmierci ma prawo (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane