Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozew o wypłatę zaległego wynagrodzenia

  niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia rozpoczęcia pracy, potwierdzić pracownikowi na piśmie rodzaj umowy i jej warunki. Niestety często zdarza się, że osoba, (...)

 • Przegląd klimatyzacji w samochodzie zmniejszy podatek

  ). Do limitu tego wlicza się wszelkie wydatki związane z używaniem samochodu, w tym np. na naprawy, paliwo, a to może oznaczać, że koszty poniesione na przegląd klimatyzacji, mogą już (...)

 • Założenie działalności gospodarczej – sklepik

  dokonane w terminie do 14 dni od daty powstania podmiotu, który będzie prowadził działalność. Zgłoszenia dokonuje się w urzędzie statystycznym województwa, w którym mieści (...)

 • Porada prawna na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Cenzurowanie korespondencji skazanego

  czyni się o tym wzmiankę na piśmie urzędowym lub potwierdzeniu odbioru. Paragraf 2 natomiast stanowi, iż korespondencję tymczasowo aresztowanego, w tym także korespondencję z organami powołanymi (...)

 • Ile wynosi okres odpowiedzialności dewelopera za wady fizyczne np.lokalu użytkowego ?

  notarialnym nie wspomniał nic na temat gwarancji lub rękojmi. Kilkanaście dni temu zauważyliśmy, że z sufitu podwieszanego kapie woda. Wezwane na miejsce Pogotowie Techniczne stwierdziło (...)

 • Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną

  Za 2 dni się uprawomocni wyrok rozwodowy, o ile nikt nie złoży apelacji w ciągu tych dni. Czy po tym terminie będę mógł jeszcze żądać i złożyć sprawę o rozdzielność majątkową (...)

 • Podróż służbowa a odmowa pracownika

  rozszerzenie zakresu obowiązków w umowie o pracę. Odmowa wykonania polecenia pracodawcy nie jest niemożliwa, nawet z przyczyn nie określonych w przepisach prawa pracy, lecz jej przyjęcie (...)

 • Zgłoszenie zmian w składzie zarządu do KRS

  Ile mamy czasu od Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników odwołującego członka zarządu na złożenie dokumentów w KRS? Czy do dokumentów składanych do KRS, czyli KRS-Z3 i KRS -ZK składamy (...)

 • Wymiar urlopu po studiach wyższych

  wymiar urlopu, wlicza się 8 lat z tytułu ukończenia szkoły wyższej. A zatem osobie, której ukończyła szkołę wyższą przysługuje wymiar 20 dni roboczych urlopu od razu po podjęciu zatrudnienia. (...)

 • Udowodnienie godzin nadliczbowych

  poparte zeznaniami świadków, potwierdzających, że w rzeczywistości Pani w te dni dojeżdżała do pracy. Musi Pani określić czego się domaga, za co się domaga, ile się (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane