Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Fiskus sprawdzi deklarację bez kontroli podatkowej

  innego niż kontrola podatkowa. O ile w przypadku kontroli bada się, czy podatnik prawidłowo wywiązuje się ze swoich obowiązków podatkowych, o tyle w ramach czynności sprawdzających (...)

 • Wnioski dowodowe w postępowaniu karnym

  zarządza doręczenie jego odpisu oskarżonemu, wzywając go do składania wniosków dowodowych w terminie 7 dni od doręczenia mu aktu oskarżenia. Jeżeli akt oskarżenia zawiera wniosek, (...)

 • Wypadek w drodze do lub z pracy

  społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych nie obejmuje swoim działaniem wypadków w drodze do pracy. Nie mniej jednak, na mocy innych ustaw dotyczących (...)

 • Porada prawna na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Służba zdrowia w Polsce. Rządzący zapowiadają zmiany

  rodzinnymi i wydłużać umowy ze specjalistami do pięciu lat, a ze szpitalami do 10 lat. W każdym oddziale NFZ ma funkcjonować infolinia dla pacjentów z informacją, w której poradni i ile (...)

 • Przedawnienie mandatu kredytowanego

  przyjęty z chwilą przyjęcia druku. Od tej chwili należy w ciągu siedmiu dni wpłacić nałożoną grzywnę na wskazane konto. Grzywna jest karą w rozumieniu kodeksu wykroczeń. (...)

 • Okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próby

  Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny? Jak stanowi art. 34 kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny różni się w zależności (...)

 • Kontrola sądowa uchwały o przymusowym wykupie mniejszościowych akcjonariuszy

  21 czerwca Trybunał Konstytucyjny rozpoznał połączone pytania prawne Sądu Rejonowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie przymusowego (...)

 • Prawa konsumenta w epoce cyfrowej

  Ruszyła kampania informacyjna dotycząca znowelizowanej unijnej dyrektywy o prawach konsumenta. W większości krajów UE nowe przepisy weszły w życie już w połowie roku, w Polsce (...)

 • Kolejne zmiany w abonamencie RTV

  zobowiązane są zgłosić placówce pocztowej zmiany stanu prawnego lub faktycznego, które mają wpływ na uzyskane zwolnienia, w terminie 14 dni od dnia, w którym (...)

 • Za co płacić w publicznym przedszkolu?

  oświaty, którym zajmą się posłowie na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu. Zaproponowane w dokumencie zmiany dążą do doprecyzowania przepisów w związku z pojawiającymi (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane