Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie sponsoringu

  się dokumenty mające wpływ na określenie podstawy opodatkowania. Na podstawie zeznania naczelnik urzędu skarbowego wyda decyzję, w której naliczy podatek, który będzie (...)

 • Wzruszenie decyzji o rozgraniczeniu

  z ustalenia przebiegu granicy może żądać, w terminie 14 dni od doręczenia jej decyzji w tej sprawie, przekazania sprawy sądowi. Zachowanie terminu przewidzianego w art. 33 ust. (...)

 • Święty Mikołaj też potrzebuje paragonu

  Kiedy możemy dokonać zwrotu? Ile dni mamy na zwrot prezentu zakupionego w internecie? UOKiK przypomina prawa kupującego. Kiedy kupujemy w internecie mamy prawo zwrócić zakupione (...)

 • Porada prawna na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Apelacja od wyroku skazującego za niealimentację

  postępowaniu karnym, na wyrok sądu pierwszej instancji stronom postępowania przysługuje apelacja. Apelację w postępowaniu karnym wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia (...)

 • Czas rozpatrzenia wniosku o wpis do KRS-u

  usunięcia przeszkody do dokonania wpisu, wniosek powinien być rozpoznany w ciągu 7 dni od usunięcia przeszkody przez wnioskodawcę, co nie uchybia terminom określonym w przepisach szczególnych. (...)

 • Uzyskiwanie informacji o koncie bankowym dłużnika

  informacji niezbędnych do prowadzenia egzekucji. Na udzielenie informacji komornikowi pozwala również prawo bankowe, zgodnie z którym, na żądanie komornika sądowego w związku z toczącym (...)

 • Zajęcie konta w egzekucji administracyjnej

  jest wierzycielem i "wszedł mi już na konto", ale mnie od razu o tym nie powiadomił. Zgodnie z art. 80  ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, organ egzekucyjny dokonuje

 • Nadzór w jednostkach prokuratury

  szczególności o ujednolicenie jego form oraz skuteczność. Na polecenie Prokuratora Generalnego lub Prokuratora Krajowego oraz w wyjątkowych przypadkach na podstawie decyzji dyrektora biura (...)

 • Umowa zlecenia. Kiedy nie rozliczać w PIT?

  trakcie roku. PIT-11 dostarcza zleceniodawca, ma na to czas do końca lutego. Ostateczny termin na złożenie deklaracji podatkowych mija 30 kwietnia. Umowa zlecenia nieuwzględniona w PIT W (...)

 • Termin przedawnienia opłat za środowisko

  ) spalania paliw w silnikach spalinowych pojazdów 2) spalania paliw (m.in. węgla, koksu, drewna, oleju gazu, itp.) w źródłach energetycznych 3) przeładunku paliw na stacjach paliw, 4) (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane