Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwiązanie umowy o kredyt konsumencki

  pozwalający na odstąpienie od umowy w terminie 10 dniowym, bez podania przyczyn. Warunkiem rozpoczęcia biegu terminu jest złożenie oświadczenia na piśmie o 10 dniowym terminie odstąpienia. (...)

 • Po jakim czasie od likwidacji spółki jawnej, trzeba poinformować o tym KRS?

  likwidatorów ustanowionych przez sąd i wykreślenie likwidatorów odwołanych przez sąd następuje z urzędu. § 4. Likwidację prowadzi się pod firmą spółki z dodaniem (...)

 • Zwolnienie nauczyciela akademickiego

  warunków); 4. w przypadku nie usprawiedliwionego niezgłoszenia się pracownika na obowiązkowe badania lekarskie; 5. jeżeli uczelnia została zniesiona albo nastąpiły takie zmiany w jej (...)

 • Porada prawna na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sponsoring finansowy. Tak obniżysz zobowiązania wobec fiskusa

  jakich świadczeń i w jakim okresie będzie zobowiązany sponsorowany. Trzeba wskazać w szczególności, w jaki sposób sponsorowany będzie reklamował sponsorowanego (np. gdzie zamieści (...)

 • Współpraca ze związkami zawodowymi

  liczbie swoich członków. Z pomocą przychodzi orzecznictwo. W orzeczeniu Sądu Najwyższego z dnia 15 listopada 2006 r. (I PK 135/2006) sąd stwierdził: „Jeżeli pracodawca w (...)

 • Po ślubie koniecznie do fiskusa

  obowiązany jest złożyć do naczelnika urzędu skarbowego nie później niż w okresie 7 dni od dnia, w którym miała miejsce zmiana danych. Dotyczy to także podatników VAT, płatników (...)

 • Dłużnik niemiecki a właściwość sądu

  Państwie Członkowskim, w którym rzeczy te zgodnie z umową zostały dostarczone albo miały zostać dostarczone; w przypadku świadczenia usług - miejsce w Państwie Członkowskim, (...)

 • Korzystanie z nielegalnego oprogramowania

  przewiduje art. 63 k.k., jednakże ma on zastosowanie tylko w sytuacji, gdy na poczet orzeczonej kary zalicza się okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie (aresztu). dozwolony (...)

 • Energia elektryczna - prawa konsumenta

  z przedsiębiorstwem energetycznym, możesz złożyć reklamację. Przedsiębiorstwo energetyczne zobowiązane jest do jej rozpatrzenia i udzielenia odpowiedzi w terminie 14 dni, chyba że w (...)

 • Posłowie proponują nowe świadczenie rodzinne!

  odliczenia podatkowego, o którym mowa w art. 27 f ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obliczane będzie na podstawie kwot odliczenia w ramach ulgi rodzinnej w wysokości (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane