Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłata abonamentowa za radio przenośne

  spacerach, a także w warsztacie (który znajduje się w innym miejscu niż miejsce zamieszkania). Zawsze to małe radyjko zabieram do domu. Radio biorę ze sobą także na 2 czy 3 tygodniowe (...)

 • Wyprzedaże trwają, dlatego UOKiK przypomina prawa konsumentów

  . Reklamację składamy w sklepie, w którym zrobiliśmy zakupy. Najlepiej na piśmie. Przedsiębiorca nie może w żaden sposób odmówić przyjęcia reklamacji. Kupując rzeczy na (...)

 • Uszkodzenie samochodu przez kamień

  ubezpieczony jest kierowca ciężarówki wstrzymał załatwianie wypłaty odszkodowania na 14 dni do czasu podjęcia decyzji, a samochód osobowy jest w trakcie naprawy (wymiana na nową (...)

 • Porada prawna na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile dni platnych na pogrzeb przysluguje w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Maksymalne stawki opłat za przejazd 1 km autostrady w 2008 roku

  usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów roku, w którym stawki ulegają zmianie, w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wskaźnik wzrostu cen ustala się (...)

 • Niezatwierdzone sprawozdanie finansowe

  w ciągu 15 dni od upływu terminu do jego zatwierdzenia, który wynosi 6 miesięcy od dnia bilansowego. Przepisy nie przewidują sankcji karnych za niezatwierdzenie sprawozdania finansowego w (...)

 • Udowodnienie stanu ciąży po okresie wypowiedzenia

  zatrudniana na podstawie umowy na czas nieokreślony. Pracodawca ma obowiązek przywrócić do pracy pracownika lub wypłacić odszkodowanie jedynie wtedy, gdy rozwiązanie umowy nastąpiło niezgodnie (...)

 • Wniosek o uchylenie kary nagany

  Pierwszą sprawę miałam w Sądzie Pracy w Gdańsku, po orzeczeniu wyroku złożyłam apelację i otrzymałam zawiadomienie o rozstrzygnięciu sporu w Sądzie Pracy w Gdyni. Chciałabym (...)

 • Urzędnik zapłaci za błędy z własnej kieszeni?

  odszkodowanie. 3. Przełożony urzędnika obowiązkowo poinformuje o tym prokuraturę w ciągu 14 dni od wypłaty pieniędzy. 4. Prokurator rozpocznie wówczas postępowanie wyjaśniające. 5. (...)

 • Apelacja w prawie karnym

  sądzie pierwszej instancji. Strona może podnieść w apelacji zarzuty dotyczące zarówno błędów w postępowaniu, błędu w ustaleniach faktycznych (tj. dotyczących przebiegu zdarzenia), (...)

 • Konsument na rynku energii elektrycznej - Komentarz Prezes UOKiK

  pozycji dostawców w stosunku do konsumentów.  Dlatego niezbędne jest podjęcie konkretnych działań, które zapobiegną w przyszłości drastycznym podwyżkom, a nawet okresowym niedoborom (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane