Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypłata środków przez BFG

  istotnej zmiany siły nabywczej pieniądza od czasu niedostępności środków czy też w terminie przypadającym na wypłatę kwoty gwarantowanej (3 miesiące od daty niedostępności (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży odziedziczonego majątku

  podatnika. Wszyscy wiemy, że podatek dochodowy zasadniczo płaci się od uzyskanego dochodu, czyli nadwyżki przychodów na kosztami. Podatek od spadku zaś płaci się (...)

 • Umowa o pracę z członkiem rodziny

  pozorne zawarcie umowy o pracę pomiędzy mężem i żoną, na podstawie której na żonie będzie ciążył obowiązek opieki nad ich wspólnymi małoletnimi dziećmi. Obowiązek taki (...)

 • Opinia prawna na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniesienie praw autorskich jako aportu do spółki z o.o. - opinia prawna

  zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych musiałby odprowadzać nabywca licencji w części, w której nabywa prawo od współwłaściciela. Byłaby to w wielu wypadkach rzecz trudna (...)

 • Samochody osobowe a VAT

  implementacji prawa wspólnotowego, to jednak na razie wydaje się być pewna jedynie skarga kasacyjna od wyroku wydanego w Krakowie.Źródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl auto, (...)

 • Jakie sądy orzekają o nabyciu spadku zagranicznego?

  realizacji prawomocnego postanowienia polskiego sądu o stwierdzeniu nabycia spadku na obszarze państwa obcego, musi ono być uznane za skuteczne na danym obszarze przez sąd tego państwa.Wniosek (...)

 • Koszty sądowe w sprawach z prawa pracy

  dochodzący roszczeń z zakresu prawa pracy nie ma obowiązku uiszczenia opłat sądowych. Tym samym oznacza to, iż sąd pracy nie może skutecznie domagać się od pracownika opłaty sądowej od (...)

 • Ochrona służebności drogi koniecznej

  swoich praw. Oznacza to, że będzie on mógł wytoczyć obecnemu powodowi nowy proces o ochronę własności. Nie byłoby tak w przypadku, gdyby powód od razu wniósł pozew o ochronę własności i uzyskał (...)

 • Spadek a zasiedzenie

  poprzedzającym jest niedopuszczalne. Sprawy będące w toku przekazuje się do dalszego rozpoznania sądowi prowadzącemu postępowanie odział. Jeżeli jednak postępowanie o dział zostało wszczęte (...)

 • Czy obowiązuje postanowienie po uchyleniu decyzji

  nową decyzję. Czy pismo -wniosek strony o wszczęciu postępowania na podstawie którego urząd wszczął postępowanie w 2000r nadal jest ważne czy w związku z uchyleniem decyzji ostatecznych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane