Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PCC od nabycia samochodu przez spółkę z o.o.

  podatku od czynności cywilnoprawnych od umów, których przedmiotem są rzeczy znajdujące się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub prawa majątkowe wykonywane w kraju, jest (...)

 • Odpowiedzialność porządkowa pracowników (upomnienie, nagana)

  zapoznaniu się z opinią pracownika. Jeżeli wysłuchanie pracownika nie jest możliwe - np. z powodu choroby nie jest on obecny w pracy - dwutygodniowy termin przedawnienia nałożenia kary (...)

 • Wpis hipoteki na nieruchomość wspólną

  , w której mieszka rodzina dłużnika, jest możliwa. Możliwa jest także eksmisja, choć należy pamiętać, iż obecnie nie ma możliwości eksmisji na bruk. Lokal socjalny to lokal nadający (...)

 • Opinia prawna na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabór jak do pracy

  Wiosną wiele firm ogłasza nabór na praktyki studenckie. Procedury rekrutacyjne trwają czasem od lutego do maja, a staż zaczyna się w wakacje. Czemu potrzeba na to aż tyle czasu? (...)

 • Dochodzenie części roszczenia

  wyroku wstępnego, sąd rozstrzygałby, o ile obniżyć cenę. Nie jest dopuszczalne wydawanie wyroków wstępnych wtedy, gdy wątpliwa jest sama zasada odpowiedzialności, natomiast (...)

 • Obowiązki lokatora po opuszczeniu lokalu

  lokalu (wreszcie!) będą mogli wprowadzić się moi rodzice - niesprawni staruszkowie. Lokatorka twierdzi, że w związku z faktem, że przenosi się do lokalu socjalnego, jest "chroniona" (...)

 • Koncesja na alkohol

  wstrzymana do czasu uiszczenia opłaty, ale opóźnienie w jej wniesieniu nie nakłada na organ obowiązku jego cofnięcia. Jeśli to nastąpi, można wnieść odwołanie, jako że jest (...)

 • Odpowiedzialność pracownika za powierzone mienie oraz umowna odpowiedzialność wspólna pracowników

  inwentaryzacji należy przystąpić w ciągu 7 dni od odstąpienia pierwszego pracownika od umowy. Jak kształtuje się odpowiedzialność pracowników w przypadku odstąpienia od (...)

 • ekstradycja do dwóch spraw karnych

  przypadku drugiej sprawy(pobicie), umorzono koszty sądowe,wyrok zapadł w zawieszeniu,nie odbyło się jednak posiedzenie sądu w sprawie ewentualnego odwieszenia wyroku( zawiasy kończą się (...)

 • Czas pracy kierowców - zmiany

  definicji czasu pracy – od wejścia do UE czasem pracy kierowcy jest również czas poza przyjętym rozkładem czasu pracy, w którym kierowca pozostaje na stanowisku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane