Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uzasadnienie wyroku WSA

  sporządza się na wniosek, odpis wyroku z uzasadnieniem doręcza się tylko tej stronie, która złożyła wniosek. Uzasadnienie jest takie samo dla każdej ze stron. Uzasadnienie (...)

 • Doręczenie wyroku zaocznego

  kpc). Po doręczeniu Panu wyroku zaocznego wraz z uzasadnieniem, będzie się Pan mógł odwołać od przedmiotowego orzeczenie poprzez sporządzenia apelacji. Na podstawie art. 369 (...)

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?

  ustalenie ile zarabia. Przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy jest zgoda osoby, której dane będą przetwarzane albo jest to niezbędne do wykonania określonych (...)

 • Porada prawna na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpisy pism procesowych i termin ich składania

  niej wyniknąć z działania na zwłokę lub niezastosowania się do zarządzeń przewodniczącego i postanowień sądu. Niekorzystne skutki związane z działaniem przez stronę na zwłokę (...)

 • Jak składać skargi i wnioski dotyczące administracji publicznej?

  organizacji społecznych składa się zaś do organów tych organizacji. Jeżeli organ, który otrzymał wniosek, nie jest właściwy do jego rozpatrzenia, obowiązany jest w ciągu (...)

 • Jak przygotować się do przedświątecznych zakupów?

  piśmie o prawie odstąpienia od umowy. Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, bieg terminu nie rozpoczyna się. W takim wypadku konsument (...)

 • Alarmujący raport na temat przepisów podatkowych

  , prof. Krzysztofa Rybińskiego podatki w Polsce stają się coraz bardziej uciążliwe. W rankingach ocenia się, ile czasu zajmuje rozliczenie podatków, ale dochodzi do tego jeszcze (...)

 • Darowizna od rodziców bez podatku

  9.637 zł – mieszczą się w kwocie wolnej od podatku od spadków i darowizn i nie podlegają opodatkowaniu. Ponadto jest dodatkowe zwolnienie darowizn na inwestycje mieszkaniowe (...)

 • NIK skontrolował system egzaminów w oświacie

  , że egzamin maturalny, który zastąpił egzamin wstępny na wyższe uczelnie, nie jest miarodajnym potwierdzeniem wiedzy kandydatów na studia. Pozytywnie przygotowanie merytoryczne absolwentów (...)

 • Jaki jest charakter prawny listu intencyjnego? - opinia prawna

  miejsca będzie faktycznym odstąpieniem od umowy. W przypadku usług informatycznych ich charakter pozwala zazwyczaj na wykonywanie prac „na odległość”. Oczywiście zarówno (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane