Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alarmujący raport na temat przepisów podatkowych

  , prof. Krzysztofa Rybińskiego podatki w Polsce stają się coraz bardziej uciążliwe. W rankingach ocenia się, ile czasu zajmuje rozliczenie podatków, ale dochodzi do tego jeszcze (...)

 • Darowizna od rodziców bez podatku

  9.637 zł – mieszczą się w kwocie wolnej od podatku od spadków i darowizn i nie podlegają opodatkowaniu. Ponadto jest dodatkowe zwolnienie darowizn na inwestycje mieszkaniowe (...)

 • NIK skontrolował system egzaminów w oświacie

  , że egzamin maturalny, który zastąpił egzamin wstępny na wyższe uczelnie, nie jest miarodajnym potwierdzeniem wiedzy kandydatów na studia. Pozytywnie przygotowanie merytoryczne absolwentów (...)

 • Opinia prawna na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jaki jest charakter prawny listu intencyjnego? - opinia prawna

  miejsca będzie faktycznym odstąpieniem od umowy. W przypadku usług informatycznych ich charakter pozwala zazwyczaj na wykonywanie prac „na odległość”. Oczywiście zarówno (...)

 • Zmiany w PIT na 2007 rok

  . Od 2007 r. urząd skarbowy ma przekazywać kwotę 1% podatku należnego na podstawie wniosku podatnika w terminie 3 miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania (a nie od złożenia (...)

 • Budowa na zajętej nieruchomości - opinia prawna

  ukształtowanej w art. 235 k.c. wynika natomiast, że prawem głównym jest prawo wieczystego użytkowania a prawem związanym jest prawo własności i urządzeń. Żadne z tych praw nie może (...)

 • Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie renty

  odwołanie wniesione po upływie terminu, chyba że przekroczenie terminu nie jest nadmierne i nastąpiło z przyczyn niezależnych od odwołującego się. Odwołanie od (...)

 • Wysłali wezwania do zapłaty, sprawdza ich UOKiK

  konsumentów Kiedy otrzymamy pismo od firmy windykacyjnej, pamiętajmy: * warto skontaktować się bezpośrednio z wierzycielem, który może zaproponować rozłożenie spłaty na korzystniejsze (...)

 • Zawieszenie i przerwanie biegu przedawnienia

  ? Początkiem biegu terminu przedawnienia jest moment, w którym roszczenie stało się wymagalne. Zdarzają się sytuacje, w których wymagalność roszczenia uzależniona jest (...)

 • Doręczenie odpisu sentencji wyroku

  pozew o obniżenie alimentów. Na rozstrzygnięcie sprawy czekałem 11 miesięcy. Pozew został oddalony, o czym dowiedziałem się telefonicznie. Sąd nie wziął pod uwagę braku zatrudnienia (komornik (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane