Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysłali wezwania do zapłaty, sprawdza ich UOKiK

  konsumentów Kiedy otrzymamy pismo od firmy windykacyjnej, pamiętajmy: * warto skontaktować się bezpośrednio z wierzycielem, który może zaproponować rozłożenie spłaty na korzystniejsze (...)

 • Budowa na zajętej nieruchomości - opinia prawna

  ukształtowanej w art. 235 k.c. wynika natomiast, że prawem głównym jest prawo wieczystego użytkowania a prawem związanym jest prawo własności i urządzeń. Żadne z tych praw nie może (...)

 • Zawieszenie i przerwanie biegu przedawnienia

  ? Początkiem biegu terminu przedawnienia jest moment, w którym roszczenie stało się wymagalne. Zdarzają się sytuacje, w których wymagalność roszczenia uzależniona jest (...)

 • Opinia prawna na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ile jest czasu na odwołanie się od wyroku prawomocnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Doręczenie odpisu sentencji wyroku

  pozew o obniżenie alimentów. Na rozstrzygnięcie sprawy czekałem 11 miesięcy. Pozew został oddalony, o czym dowiedziałem się telefonicznie. Sąd nie wziął pod uwagę braku zatrudnienia (komornik (...)

 • Termin zwrotu opłaty sądowej

  przedstawionej sytuacji są to Pani i były małżonek. Od momentu uprawomocnienie się wyroku rozwodowego strony są związane niniejszym orzeczeniem i powinny dostosować się do jego (...)

 • Co jeśli ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

  będą od 1 sierpnia każdego roku). Świadczenia wypłaca się co miesiąc.Zgodnie z ustawą wypłatę wstrzymuje się w razie odmowy współpracy osoby uprawnionej (dziecka - jeśli (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę i z emerytury

  od potrąceń jest kwota wynagrodzenia za pracę w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu składek (...)

 • Sprawowanie nadzoru nad apteką

  składania wyjaśnień oraz udzielania odpowiedzi na pytania. Jeżeli natomiast świadek lub biegły powołany w postępowaniu bezpodstawnie nie stawia się na rozprawę lub odmawia składania (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  . Ile? Zależy to od tego, ile wydajemy i co kupujemy, a w efekcie jaka stawka ma zastosowanie do danego zakupu. Przyjmując średnią statystyczną strukturę i wysokość wydatków, na (...)

 • Nowe wymagania dla stacji kontroli pojazdów

  urządzenia do podnoszenia całego pojazdu powinna znajdować się powierzchnia robocza o szerokości co najmniej 0,7 m. Na powierzchni roboczej nie mogą być zamontowane na stałe urządzenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane