Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Czy chodziło Ci o: pierwsza grupa podatkowa

 • Jak uniknąć podwójnego opodatkowania spadku - opinia prawna

  należy nabywca 9.637 zł I grupa podatkowa(małżonek, zstępni, wstępni, pasierb, zięć, synowa, rodzeństwo, ojczym, macocha i teściowie) 7.276 zł II grupa podatkowa(zstępni (...)

 • Podatek od spadku – kto płaci a kto jest zwolniony?

  potrąceniu długów i ciężarów i ustalana jest według stanu rzeczy i praw majątkowych w dniu nabycia (spadek nabywa się z chwilą jego otwarcia – czyli śmierci spadkodawcy)  (...)

 • Kosztowne prezenty komunijne mogą wymagać wizyty w urzędzie skarbowym

  , dziadkowie), pasierb, zięć, synowa, rodzeństwo, ojczym, macocha i teściowie; II grupa podatkowa - zstępni rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępni i małżonkowie pasierbów, (...)

 • Porada prawna na temat i grupa podatkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat i grupa podatkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie prezentów ślubnych

  znajduje się w art. 15 ustawy o podatku od spadków i darowizn). Dodatkowo zwolnione było wsparcie uzyskane od najbliższej rodziny (I grupa podatkowa) na potrzeby mieszkaniowe – (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  majątkowych. Najłagodniej w podatku od spadków i darowizn jest traktowana I grupa podatkowa, do której należą najbliżsi krewni lub powinowaci. Grupę tę stanowią: (...)

 • Koszty w czasie zawieszenia działalności

  działalność gospodarczą córce (I grupa podatkowa), też z przeznaczeniem na działalność gospodarczą na zasadzie nieodpłatnego użyczenia. Z tytułu użyczenia nie powstanie przychód (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  , opodatkowaniu podlega nabycie przez nabywcę, od jednej osoby, własności rzeczy i praw majątkowych o czystej wartości przekraczającej, m.in. w przypadku zstępnych spadkodawcy (I grupa (...)

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  podatkowej są zwolnione z tego podatku do wysokości kwoty wolnej za zasadach określonych w przepisach o podatku od spadków i darowizn (9.637 zł). Gdy więc np. małżonkowie udzielą pożyczek oddzielnie (...)

 • Darowizna a podatek

  darowizn jest traktowana I grupa podatkowa, do której należą najbliżsi krewni lub powinowaci. Grupę tę stanowią: małżonek, wstępni i zstępni, pasierbowie, zięciowie, synowe, (...)

 • Darowizna pieniężna z zagranicy

  do darowizn otrzymanych do końca tego roku stosuje się obecne przepisy. Warto więc wstrzymać się obecnie z darowiznami i np. dać większą kwotę w styczniu 2007 r. darowizna, I grupa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane