Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowoczesne sposoby windykacji

  , bo tak można określić dyskonto otrzymuje pewną sumę pieniędzy. Jest ona jednak niższa niż ta, która została na wekslu napisana. Hurtownik otrzymuje np. 600 zł mimo, że weksel opiewał (...)

 • Jakie są sposoby realizacji weksla?

  . Sposobem dla weksli wypełnionych jest zbycie w drodze indosu. Wygląda to w ten sposób, że hurtownik wpisuje indos o treści ustępuje na rzecz przedsiębiorcy (podaje się jego firmę, adres itp.) (...)

 • WZÓR - raport szczegółowy w formie komunikatu elektronicznego (komunikat o obrocie produktami leczniczymi przez hurtownie) 

  raport, hurtownik farmaceutyczny, szczegółowy, komunikat elektroniczny

 • Porada prawna na temat hurtownik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat hurtownik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kasa fiskalna u hurtownika

  kasy.   kasa fiskalna, hurtownik, kasa rejestrująca, obrót, ewidencja

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  alkoholowe, piwo, sprzedaż alkoholu, sprzedawca, hurtownik, hurt, spirytus, sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia, wódka

 • Dystrybutor a producent

  sprzedawca, hurtownik, jak i – na przykład – wydawca dołączający upominek doczasopisma. dystrybutor, producent, różnice

 • Reklamacja - zwrot kosztów montażu

  , to pierwotny sprzedawca (hurtownik) nie może ponosić kosztów montażu, gdyż nie jest w ogóle do tego zobowiązany. Byłby do tego zobowiązany drugi sprzedający w razie, gdyby towar okazał się (...)

 • Rękojmia za sprzedaż hurtową

  sprzedać. Hurtownik nie chce zwrócić towaru, ani obniżyć ceny. Czy ma takie prawo? Odpowiedzialność sprzedawcy wadliwego towaru ma dwojakie źródło - po pierwsze odpowiada on za nienależyte wykonanie

 • Pośredniczenie w handlu alkoholem a koncesja

  chodzi tu o hurtownika - to nie Pan zajmowałby się się sprzedażą alkoholu a hurtownik. Pan jedynie pośredniczyłby między kupującym a hutrownikiem w zawieraniu umów. Ustawa o wychowaniu w trzeżwości (...)

 • Walka z mafią lekową

  farmaceutycznego grozić będzie nie do 2 lat więzienia, jak obecnie, lecz do 3 lat. Natomiast na 2 lata pozbawienia wolności narazi się hurtownik czy aptekarz, który będzie zacierał ślady wykrytych

 • Eksport leków będzie kontrolowany

  otrzymania zgłoszenia. Hurtownik mógłby dokonać wywozu tylko w przypadku braku sprzeciwu GIF. Wywóz leków bez uprzedniego zgłoszenia albo wbrew sprzeciwowi inspekcji farmaceutycznej będzie karany. (...)

 • Sprzęt narciarski. Niedozwolone uzgadnianie cen

  produktów przez przedsiębiorców działających na różnych szczeblach obrotu np. producent-hurtownik czy dystrybutor-sprzedawca detaliczny. Jednym ze skutków niedozwolonych działań jest wyższa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane