Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  być przeniesiona także hipoteka, do przelewu niezbędny jest wpis w księdze wieczystej. Art. 108. Hipoteka kaucyjna może być zmieniona na hipotekę zwykłą, a hipoteka zwykła (...)

 • Na czym polega zabezpieczenie hipoteką kaucyjną?

  wierzytelności o ustalonej wysokości albo taki charakter uzyska.   Pamiętaj, że: Hipoteka kaucyjna może występować w postaci hipoteki umownej, jak i przymusowej; Hipoteka kaucyjna (...)

 • Podatek od ustanowienia hipoteki

  0,1 % podstawy opodatkowania, tj. kwoty zabezpieczonej wierzytelności. Jeżeli natomiast hipoteka została ustanowiona na zabezpieczenie wierzytelności o wysokości nieustalonej (hipoteka kaucyjna), (...)

 • Porada prawna na temat hipoteka kaucyjna 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat hipoteka kaucyjna 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Hipoteka zwykła a hipoteka kaucyjna

  wierzytelności służyła hipoteka kaucyjna. Tak więc hipoteka kaucyjna zabezpieczała wierzytelności o wysokości nieustalonej, mogły one wtedy być zabezpieczone hipoteką (...)

 • Definicja hipoteki kaucyjnej

  przyszłości albo o nie oznaczonej wysokości. Hipoteka kaucyjna bowiem służy do zabezpieczenia wierzytelności, której wysokośc nie została oznaczona. Taka wierzytelność o nieustalonej wysokości, (...)

 • Będzie nowa odmiana hipoteki kaucyjnej?

  nieruchomości od obciążenia, jeśli hipoteka zabezpieczona jest wierzytelnością przyszłą (hipoteka kaucyjna).Jak uregulowana jest hipoteka?Hipoteka jest w obecnym stanie (...)

 • Czy możliwe jest obciążenie jednej nieruchomości kilkoma hipotekami – opinia prawna

  , a nie jakiejkolwiek, np. mogącej powstać dopiero w przyszłości albo o nie oznaczonej wysokości, do zabezpieczenia takiej wierzytelności służy bowiem hipoteka kaucyjna. Hipoteka - jej (...)

 • Hipoteka przymusowa a kaucyjna

  Czym różni się hipoteka przymusowa od hipoteki przymusowej kaucyjnej? Co do zasady, hipoteka kaucyjna jest typem hipoteki, która zabezpiecza wierzytelności o wysokości jeszcze nie ustalonej

 • Nowy wpis w KW i wykreślenie hipoteki

  złożeniem wniosku o wpis nowego właściciela. hipoteka, hipoteka kaucyjna, wpis, wykreślenie, wygaśnięcie hipoteki, księga wieczysta, właściciel, nieruchomość

 • Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  polega hipoteka przymusowa? Hipoteka przymusowa jest jednym ze sposobów zabezpieczenia wierzytelności stwierdzonej tytułem wykonawczym (art. 109 i nast. ustawy z dnia 6 lipca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • hipoteka kaucyjna 2012

  Czy osoba wobec której toczy się postępowanie może zamiast kaucji na którą jej nie stać zastawić swoje mieszkanie własnościowe o równej lub (...)

 • Czym jest hipoteka kaucyjna?

  * Hipoteka kaucyjna może występować w postaci hipoteki umownej, jak i przymusowej; * Hipoteka kaucyjna nie może zabezpieczać wierzytelności, której (...)

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)

 • Nowa KW i hipoteka na rzecz banku - prośba

  Witam, znalazłem opisy mojej sytuacji w Pytaniach i Odpowiedziach, ale po pierwsze nie posiadam komórki (tak, tak, sa jeszcze tacy:) ) a po drugie mam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane