Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rząd za zakazem handlu w niedziele, ale z wyjątkami!

  bezwzględny zakaz pracy w placówkach handlowych w święta i względny zakaz pracy w takich placówkach w niedziele dotyczy pracowników, czyli osób (...)

 • Zakaz handlu w niedziele

  ;o ograniczeniu handlu w niedziele. Teraz pracuje nad nią Senat. Co przewiduje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele w wersji uchwalonej przez Sejm? Zakaz handlu (...)

 • Sejm przeciw zakazowi handlu w niedzielę

  niedziele. Za jej odrzuceniem zagłosowało 262 posłów, przeciw było 159. (sejm.gov.pl, ts) zakaz handlu w niedzielę, handel w niedzielę

 • Porada prawna na temat handel w niedziele

  Nie szukaj dłużej informacji na temat handel w niedziele, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady świadczenia pracy w porze nocnej, niedziele i święta

  niedziele. Praca w niedziele jest warunkowo dopuszczalna natomiast bezwarunkowo zabroniona jest praca w święta. Praca w niedziele i święta została również (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  pracownika są: niedziele i święta, a w przypadkach dozwolonej pracy w te dni – dni udzielone w zamian za przepracowane niedziele i święta, dni wolne od pracy wynikające (...)

 • Czy kumulowanie dodatków za godziny nadliczbowe jest dopuszczalne?

  . przyznają dodatek za pracę w niedziele i święta w razie braku możliwości udzielenia w zamian za te dni - dni wolnych od pracy. W rezultacie art. 151[1] § 2 k.p. z jednej (...)

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe

  mnie zwrotu wypłaconej mi kwoty za cały bieżący rok kalendarzowy. Pracodawca sugeruje obciążenie jako niesłusznie dokonaną zapłatę godzin świątecznych 100% za pracę w niedziele. Pracodawca (...)

 • Czas pracy po zmianach

  wymiarowi pracy w porze nocnej. W Polsce dniami wolnymi od pracy są soboty, niedziele i określone święta. W takich dniach świadczenie pracy dozwolone jest tylko w ściśle (...)

 • Systemy czasu pracy

  pracy, nie więcej niż do 12 godzin, w okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 1 miesiąca. Natomiast w systemie czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w (...)

 • Praca zmianowa

  święto przypada w niedzielę to do pracy w to święto stosuje się przepisy dotyczące pracy w niedzielę. Należy podkreślić, że pracownik pracujący w niedziele, wykonujący (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Praca w niedziele i sobote

  Witam, mam pytanie: Sytuacja wygląda tak że pracuję w firmie od poniedziałku do piątku pop 8 godzin.Powiedzmy że moja stawka za 1 dzień pracy wynosi (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane