Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  wyjaśnienia PIP i resortu pracy w tej sprawie. Nowe przepisy 1 marca 2018 r. weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. Zgodnie z nią w 2018 r. w (...)

 • Kto będzie mógł handlować w niedziele?

  Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni zakłada docelowo zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku. Nowe prawo (...)

 • Ograniczenie handlu w niedziele

  handlowe będą po dwie niedziele, w 2019 r. - po jednej na miesiąc, a od 2020 r. handlować będzie można siedem niedziel w roku. Nowe przepisy Od 1 marca obowiązywać będzie ustawa ograniczająca (...)

 • Porada prawna na temat handel w niedziele

  Nie szukaj dłużej informacji na temat handel w niedziele, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ograniczenie handlu w niedziele od marca!

  krajach Unii Europejskiej, np. w Niemczech czy w Austrii, gdzie sklepy są zamknięte w niedziele. - "Nie handluje się w niedziele w wielkich i średnich sklepach. (...)

 • Rząd za zakazem handlu w niedziele, ale z wyjątkami!

  bezwzględny zakaz pracy w placówkach handlowych w święta i względny zakaz pracy w takich placówkach w niedziele dotyczy pracowników, czyli osób (...)

 • Zakaz handlu w niedziele

  ;o ograniczeniu handlu w niedziele. Teraz pracuje nad nią Senat. Co przewiduje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele w wersji uchwalonej przez Sejm? Zakaz handlu (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  wysokości przekraczającej 3089 zł. Fakt otrzymywania przez dziecko renty czy uzyskiwania dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach określonych (...)

 • Sejm przeciw zakazowi handlu w niedzielę

  niedziele. Za jej odrzuceniem zagłosowało 262 posłów, przeciw było 159. (sejm.gov.pl, ts) zakaz handlu w niedzielę, handel w niedzielę

 • Zasady świadczenia pracy w porze nocnej, niedziele i święta

  jest praca w niedziele i święta w placówkach handlowych. Pewne kategorie pracowników wyłączone są z obowiązku pracy w godzinach nocnych. Z pracą w (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  pracownika są: niedziele i święta, a w przypadkach dozwolonej pracy w te dni – dni udzielone w zamian za przepracowane niedziele i święta, dni wolne od pracy wynikające (...)

 • Czy kumulowanie dodatków za godziny nadliczbowe jest dopuszczalne?

  . przyznają dodatek za pracę w niedziele i święta w razie braku możliwości udzielenia w zamian za te dni - dni wolnych od pracy. W rezultacie art. 151[1] § 2 k.p. z jednej (...)

 • Święto na ostatnią chwilę...?

  placówkach handlowych w niedziele i święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre (...)

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe

  mnie zwrotu wypłaconej mi kwoty za cały bieżący rok kalendarzowy. Pracodawca sugeruje obciążenie jako niesłusznie dokonaną zapłatę godzin świątecznych 100% za pracę w niedziele. Pracodawca (...)

 • Czas pracy po zmianach

  wymiarowi pracy w porze nocnej. W Polsce dniami wolnymi od pracy są soboty, niedziele i określone święta. W takich dniach świadczenie pracy dozwolone jest tylko w ściśle (...)

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  Okręgowego Inspektoratu w Krakowie w maju 2007 r. w jednym z zakładów gospodarki komunalnej i mieszkaniowej ujawniła przypadki nieprzestrzegania przepisów prawa (...)

 • Systemy czasu pracy

  pracy, nie więcej niż do 12 godzin, w okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 1 miesiąca. Natomiast w systemie czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w (...)

 • Praca zmianowa

  święto przypada w niedzielę to do pracy w to święto stosuje się przepisy dotyczące pracy w niedzielę. Należy podkreślić, że pracownik pracujący w niedziele, wykonujący (...)

 • Czas pracy farmaceuty

  w godzinach nadliczbowych przypadających w dniu wolnym od pracy udzielonym w zamian za pracę w niedzielę lub święto. Jak wspomniano wyżej, dodatku za pracę w godzinach (...)

 • Jak rozliczyć czas pracy pracowników?

  w nocy,  w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,  w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi (...)

 • Zakaz handlu przez 12 dni w roku

  ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, czyli 26 października 2007 roku. W jakie święta handel ma być zabroniony? Nowelizacja przewiduje wprowadzenie zakazu pracy w placówkach handlowych (...)

 • Praca sezonowa

  , ratyfikowane są 50% dodatkiem, natomiast nadgodziny przypadające w nocy oraz niedziele i święta, będące dniami wolnymi oraz dni wolne zamiast pracy niedzielnej i świątecznej - 100% dodatkiem. (...)

 • Czy będziemy dłużej pracować za mniejsze pieniądze?

  twierdzeniom zawartym w artykule – projekt nie zawiera propozycji zmian w zakresie wykonywania pracy w placówkach handlowych w niedziele. 2.      (...)

 • System pracy weekendowo-świątecznej

  pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę, który świadczy pracę w niedzielę i święta oraz soboty i piątki nie przysługuje wolna niedziela oraz dodatek jak za godziny nadliczbowe. praca, weekendowa, (...)

 • Święto Policji - o codziennych trudach pracy dla bezpieczeństwa obywateli

  , oprócz środków budżetowych, przeznaczonych zostanie ponad 4 miliardy 458 milionów złotych. I tak, w 2007 roku Policja dodatkowo otrzymała ponad 869 milionów (...)

 • VAT do zmiany

  docelowy system zostanie w pełni uzgodniony i wdrożony. Więcej informacji: Pytania i odpowiedzi na temat podatku VAT dla małych przedsiębiorstw i ustalania stawek VAT Plan działania w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Praca w niedziele i sobote

  Witam, mam pytanie: Sytuacja wygląda tak że pracuję w firmie od poniedziałku do piątku pop 8 godzin.Powiedzmy że moja stawka za 1 dzień pracy wynosi (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane