Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gwarancja bankowa

  ze zmianami). gwarancja, bankowa, zabezpieczenie

 • Jak kształtuje się zakres odpowiedzialności gwarancyjnej w przypadku likwidacji działalności gospodarczej - opinia prawna

  zmianami), Ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks Rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 r. Nr 9, poz. 59 ze zmianami).   Gwarancja Gwarancja udzielona kupującemu (wydanie dokumentu gwarancyjnego) (...)

 • Gwarancja a rękojmia

  Czym różni się gwarancja udzielona na rzecz sprzedaną od uprawnień wynikających z rękojmi przy sprzedaży? Warto wskazać, że czym innym jest rękojmia, a czym innym gwarancja, jeśli została (...)

 • Porada prawna na temat gwarancja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gwarancja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe zasady gwarancji przy sprzedaży konsumenckiej

  . 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zmianami),Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. 2002 r., Nr 141, poz. 1176). gwarancja

 • Gwarancja a zmiana właściciela rzeczy

  , któremu ona aktualnie przysługuje może zwrócić się do sprzedawcy z roszczeniami wynikającymi z udzielonej gwarancji, chyba że zostały zawarte jakieś ograniczenia umowne. gwarancja, (...)

 • Gwarancja a karta gwarancyjna

  wynosi okres gwarancyjny jak nie dostała gwarancji? Czy jak nie ma gwarancji to czy jest to jakieś przestępstwo, czy karta gwarancyjna jest niezbędna? Funkcja gwarancja polega właśnie na tym, iż gwarancja

 • Okres rękojmi w umowie o dzieło

  instalacji jak już wyżej zaznaczono na dowolny okres czyli od razu 6 letni. gwarancja, rękojmia, umowa o dzieło

 • Gdy przedsiębiorca chce skorzystać z gwarancji na sprzęt... - opinia prawna

  zaznaczyć, iż podstawową funkcja gwarancji jest ochrona kupującego przed konsekwencjami wadliwego działania przedmiotu objętego gwarancja. Jednakże z drugiej strony należy pamiętać, iż gwarancja (...)

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  sprzedawcy, ponieważ dzięki temu możliwe jest pominięcie go w łańcuchu reklamacyjnym. Gwarancja producenta obejmuje jednakowymi uprawnieniami zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

  wynika, a została udzielona gwarancja co do jakości rzeczy sprzedanej, poczytuje się w razie wątpliwości, że gwarant jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy lub do dostarczenia rzeczy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • gwarancja

  Mam taki problem... wczoraj kupiłam dvd w tesco i nie działa:/ karta gwarancyjna nie została jeszcze podbita poniewaz dostałam 5 dni na sprawdzenie (...)

 • Gwarancja??

  Witam serdecznie. Zakupiłem w jednym znajwiększych marketów w Polsce monitor LCD, koszt sprzętu przekroczył kwote 2000 zł. Po pięciu miesiącach (...)

 • Gwarancja czy rękojmia

  Czy ktoś mi potrafi powiedzieć czy jak zrezygnuję z gwarancji na rzecz rękojmi to na resztę podzespołów gwarancja będzie obowiązywała nadal (samochód) (...)

 • gwarancyjna wymiana sprzetu a kontynuacja gwarancji

  Witam serdecznie w zeszlym roku kupilem w sklepie jednej firmy napęd combo CD-RW/DVD firmy Samsung. po ok 10 miesiacach przesal czytac płyty DVD wiec (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane