Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gdy przedsiębiorca chce skorzystać z gwarancji na sprzęt... - opinia prawna

  korzystania z rzeczy objętej gwarancja, co sprzeciwia się celowi instytucji gwarancji. Tym samym w trybie wymiany gwarancyjnej powinien Pan otrzymać nową  rzecz wolna od wad, za zwrotem wadliwej

 • IV - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 535 - art. 626)

  roszczenia producenta i kontraktującego przedawniają się z upływem lat dwóch od dnia spełnienia świadczenia przez producenta, a jeżeli świadczenie producenta nie zostało spełnione (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

  , iż już raz odesłał Pan komputer do sprzedawcy, prosimy o podanie treści wiadomości, jaką Pan skierował do sprzedawcy przy zwrocie towaru, oraz podanie terminu, w jakim komputer został Panu (...)

 • Porada prawna na temat gwarancja sprzedawcy a gwarancja producenta

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gwarancja sprzedawcy a gwarancja producenta, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  sprzedawcy, ponieważ dzięki temu możliwe jest pominięcie go w łańcuchu reklamacyjnym. Gwarancja producenta obejmuje jednakowymi uprawnieniami zarówno konsumentów, jak i (...)

 • Reklamacja obuwia - nowe zasady od 2015 roku

  zgłaszania wad zakupionego towaru. Żądania wynikające z gwarancji kierujemy zawsze do producenta obuwia. Reklamacja obuwia u sprzedawcy Podczas reklamacji u sprzedawcy obuwia powołujemy (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  , producenta lub jego przedstawiciela. Na równi z zapewnieniem producenta traktuje się zapewnienie osoby, która wprowadza towar konsumpcyjny do obrotu krajowego w zakresie działalności (...)

 • Gwarancja i rękojmia dla przedsiębiorcy

  wadzie, a w wypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później - jeżeli nie zawiadomił sprzedawcy niezwłocznie po jej wykryciu. Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wygasają po upływie (...)

 • Zasady udzielania gwarancji

  Co jest potrzebne do powstania umowy gwarancyjnej pomiędzy kupującym a sprzedającym, czym różni się gwarancja producenta od gwarancji sprzedawcy? Pytający myli gwarancję z rękojmią. (...)

 • Reklamacja towaru

  roszczeń z tytułu wady towaru. Rozpatrzenie reklamacji (rękojmii) należy do sprzedawcy. Może on korzystać z opinii producenta w tym zakresie, lecz do niego należy decyzja i on ponosi odpowiedzialność (...)

 • Reklamacja pokrycia dachu

  producenta. odpowiedzialność za wady, reklamacja, gwarancja, towar

 • Kiedy i jak złożyć reklamację?

  sprzedawcy bądź producenta zamieszczone we wręczanym w chwili sprzedaży towaru dokumencie gwarancyjnym - określającym obowiązki gwaranta i uprawnienia kupującego. Ponadto dokument gwarancyjny (...)

 • Odpowiedzialność producenta i sprzedawcy

  handlowego w związku z zaznaczeniem jego danych na fakturze. Przedstawiciel handlowy może bowiem działać  w imieniu własnym, ale na rachunek producenta albo w imieniu i na rachunek producenta

 • Gwarancja a rękojmia

  sprzedawcy, co oznacza, że kupujący ze swoimi roszczeniami reklamacyjnymi nie może wystąpić bezpośrednio do producenta, jeśli to nie on jest stroną transakcji. Odpowiedzialność sprzedawcy (...)

 • Wymóg autoryzowanego serwisu w przetargu

  to być gwarancja producenta czy dostawcy). Czy w myśl obowiązujących przepisów (w tym dyrektyw unijnych o swobodzie przepływu towarów i usług) Zamawiający ma prawo wymagać od wykonawcy zapewnienia

 • Gdy przedsiębiorca zawiera umowę o dzieło z osobą prywatną...

  , prowadzący działalność gospodarczą, przedsiębiorca, przedsiębiorstwo, osoba fizyczna, umowa o dzieło, osoba prywatna, gwarancja

 • Gwarancja bankowa

  : ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. prawo bankowe (Dz. U. 2002 r., Nr 96, poz. 535 ze zmianami). gwarancja, bankowa, zabezpieczenie

 • Czas trwania naprawy gwarancyjnej

  związane z naprawą pojazdu. Ramy czasowe naprawy, samochód zastępczy powinna określać umowa gwarancji. Czym innym jest natomiast rękojmia oraz odpowiedzialność sprzedawcy za sprzedaż towaru

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  zabawkach jest znak CE. To deklaracja producenta, że produkt spełnia wymagania bezpieczeństwa. czy zabawki nie znajdują się w rejestrze wyrobów niezgodnych z wymaganiami na stronie

 • Reklamacja akumulatora

  rzeczy, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia, a w wypadku gdy zbadanie rzeczy jest w danych stosunkach przyjęte, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie (...)

 • Gwarancja a rękojmia

  Czym różni się gwarancja udzielona na rzecz sprzedaną od uprawnień wynikających z rękojmi przy sprzedaży? Warto wskazać, że czym innym jest rękojmia, a czym innym gwarancja, jeśli została (...)

 • Gwarancja a oryginalne opakowanie

  producenta (chyba że mamy do czynienia z produktem niebezpiecznym). umowa sprzedaży, konsument, działalność gospodarcza, reklamacja, przedsiębiorca, rękojmia, niezgodność towaru, umowa, gwarancja (...)

 • Gwarancja dystrybutora

  należy to rozumieć w ten sposób, że wszystkie obowiązki jako gwaranta będą wówczas ciążyć na Panu jako sprzedawcy. gwarancja, sprzedaż, dystrybutor, producent

 • Roszczenia z tytułu niezgodności towaru z umową

  ;cić opłatę depozytową (art. 20 ust. 2-3 i art. 21 ustawy). Ustawa nakazuje sprzedawcy oznaczenie na fakturze VAT lub paragonie fiskalnym wysokości pobranej opłaty. Milczy jednak o pokwitowaniu odbioru

 • Okres gwarancji a wada towaru

  sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia, a w wypadku gdy zbadanie rzeczy jest w danych stosunkach przyjęte, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca po upływie (...)

 • Charakter prawny gwarancji

  gwarancji dochodzi zatem na podstawie czynności prawnej, jest to akt dobrowolny. Gwarantem może być zarówno sprzedawca jak i producent rzeczy. W praktyce najczęściej występuje gwarancja producenta

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Gwarancja na sprzęt komputerowy

  Ponieważ mam mały problem z nowym sprzętem komputerowym o dość dużej wartości, a nie znalazłem nigdzie odpowiedniego kazus'u prawnego chciałem (...)

 • Kto powinien wymienić towar?

  Witam, Mam taka sytuacje, sprzedaje przez allegro telefony (jako firma). Jednak ja nabywam je rowniez od osob fizycznych lub czasem od firm (ale nie zwiazanych (...)

 • gwarancja

  Mam taki problem... wczoraj kupiłam dvd w tesco i nie działa:/ karta gwarancyjna nie została jeszcze podbita poniewaz dostałam 5 dni na sprawdzenie (...)

 • Źle użytkowana kanapa ?

  Chciałam zapytać o coś takiego: W maju tego roku kupiliśmy kanapę. Od ok 2 tygodni strasznie się "roztrzeszczała" (rozskrzypiała) [i (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane