Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  Zarządzania Obiektem - usługę utrzymania (eksploatacji) i zarządzania obiektem oraz usługę finansową polegającą na rozłożeniu w czasie płatności wynagrodzenia za Etap Robót, (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  rozliczenia VAT od wykonanych przez tych podatników czynności będzie ciążył na A na zasadzie odwróconego obciążenia, A – jako generalny wykonawca – usługę (...)

 • Wadliwie wykonana usługa

  zapłacona. Okazało się, że dach przecieka. Chcemy wezwać firmę, która go wykonała do usunięcia wad w ramach gwarancji za wykonaną usługę lub wynająć inną firmę i obciążyć kosztem (...)

 • Porada prawna na temat gwarancja na wykonaną usługę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gwarancja na wykonaną usługę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  rolników ryczałtowych, jeżeli świadczący usługę otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (...)

 • Działania rzeczników praw konsumenta. Podsumowanie

  porad i informacji na temat przysługujących nam praw. Na podstawie danych nadesłanych przez rzeczników z całej Polski, UOKiK podsumował ich pracę.Najczęstszą formą działania rzeczników (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej

  należy ujmować w ewidencjach prowadzonych dla celów podatku dochodowego. Dla celów podatku dochodowego komisant wystawia komitentowi rachunek za wykonaną usługę, a komitent księguje przychód (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  określony na 10 kwietnia 2006 r. Spółka dokonała następujących płatności: w dniu 31 marca – na kwotę 48.800 zł, w dniu 20 kwietnia – na kwotę 47.200 zł, w dniu (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  bezpośrednio z sieciami (urządzeniami) zewnętrznymi albo z instalacjami zewnętrznymi na zagospodarowywanym terenie oraz związanymi z nimi urządzeniami technicznymi, uwidocznione na rzutach i (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT

  , c)  czynności polegających na drukowaniu książek - z wyłączeniem map i ulotek - oraz gazet, czasopism i magazynów, z wyjątkiem czynności, które stanowią import usług na

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  podatkowego obejmują:  1) udzielanie podatnikom, płatnikom i inkasentom, na ich zlecenie lub na ich rzecz, porad, opinii i wyjaśnień z zakresu ich obowiązków podatkowych i celnych (...)

 • Rekompensata dla klientów usługi multipakiet tp

  ;lniania na fakturze wartości poszczególnych świadczeń wchodzących w skład usługi złożonej. Należy więc przyjąć, iż zapis na obecnej fakturze za usługę multipakiet tp jest (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  ? Kto ma złożyć wniosek w jej imieniu? Świadczenie "dobry start" co do zasady przysługuje rodzicowi na uczące się w szkole dziecko, także na dziecko pełnoletnie. W związku z powyższym, wniosek (...)

 • Usługa turystyczna

  bez względu na to, kto nabywa usługę turystyki, w przypadku gdy podatnik:  ma siedzibę lub miejsce zamieszkania na terytorium kraju;  działa na rzecz nabywcy usługi (...)

 • Jaki kurs walut przyjąć przy różnicach kursowych?

  . 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług waluty obce przelicza się na

 • Kosztowne usługi

  sporze z usługodawcą. Przede wszystkim o podejmowaniu przemyślanych decyzji przy wyborze wykonawcy oraz precyzyjne określanie oczekiwań w kontrakcie. Po pierwsze - sporządzaj umowę na piśmie. Ułatwi

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  , wywołasz usługę ZUS dzięki której założysz konto na PUE. System przekieruje Cię na PUE, uzupełnij wymagane dane i zaakceptuj regulaminy.    Więcej na temat (...)

 • Usługa i towary w KPiR

  . usługi, ja dostarczam towar też 650 mb, płacę za ocieplacz i wykonaną usługę, otrzymuję trzyskładnikowy materiał do produkcji kurtek. Zgodnie z § 11 ust. 1-3 rozporządzenia Ministra Finansów (...)

 • VAT 2014 r. Obowiązek podatkowy

  w art. 18,             d)  świadczenia, na podstawie odrębnych przepisów, na zlecenie sądów powszechnych

 • Skutki zwłoki w wykonaniu umowy wzajemnej

  Jedna strona umowy świadczy usługę transportu towarów oraz rozliczenia gotówkowego z odbiorcami towarów na rzecz zleceniodawcy lecz zleceniodawca zwleka z zapłatą za wykonaną usługę. (...)

 • Świadczenie usług dla zagranicznego odbiorcy a VAT

  granicami Polski. Czy firma X jest zwolniona z podatku VAT za wykonaną usługę? Czy firma ta może otrzymywać zapłaty za przedmiotowe usługi na swoje konto w banku holenderskim, czy też (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  ; płacić składek na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne ani składki zdrowotnej z tytułu działalności pozarolniczej (zob. dalej),   odprowadzać zaliczek na PIT ani rozliczać (...)

 • Będzie wielka reforma procesu cywilnego!

  możliwość złożenia apelacji. Zeznania na piśmie Projekt rozszerza możliwość składania zeznań na piśmie na wszystkie sądowe postępowania cywilne, nie tylko – jak dziś – (...)

 • Import towaru z Chin przez Niemcy

  na polskim terytorium, proporcjonalnie do całości trasy, zaś pozostała część nie będzie podlegała opodatkowaniu w Polsce. W należności za wykonaną usługę powinno się wyodrębnić (...)

 • Reforma postępowania cywilnego

  ;ci się też droga do wniesienia ewentualnej apelacji. Zeznania na piśmie Rozszerzono możliwość składania zeznań na piśmie na wszystkie sądowe postępowania cywilne (nie tylko, jak (...)

 • Świadczenie usług żonie przez męża

  podatkowego (sygn. PB/OPD/415-142/06/RC). Przepis powyższy nie dotyczy bowiem zapłaty za usługę wykonaną przez firmę małżonka. Potwierdza to też wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • gwarancja

  Mam taki problem... wczoraj kupiłam dvd w tesco i nie działa:/ karta gwarancyjna nie została jeszcze podbita poniewaz dostałam 5 dni na sprawdzenie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • PILNE! Spór o częściowo wykonaną usługę

  Witam serdecznie, W zeszłym roku prowadziłem działalność gospodarczą związaną z wynajmem przenośnych nośników reklamowych (tylko i wyłącznie (...)

 • Umowa-zlecenie, ZUS oraz diety, delegacja (Niemcy)

  Witam serdecznie. Moja mama wyjeżdza do Niemiec jako opiekunka osób starszych poprzez polską firmę pośredniczącą we Wtorek (8.07.2014). Umowa jest (...)

 • Nie płacona należność za wykonaną usługę

  Już po raz kolejny spotykam się z oszustami! Prowadziłem firmę usługi remontowe.Niestety musiałem ją zamknąć. Ponieważ trafiłem dwukrotnie na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane