Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gwarancja zapłaty za roboty budowlane

  udzielenia gwarancji jest bezskuteczne Podstawa prawna: Ustawa z dnia z dnia 8 stycznia 2010 roku o zmianie ustawy - Kodeks cywilny (Dz.U.2010.40.222). roboty, budowlane, gwarancja, zapłata, (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  Pozwolenie na budowęAby uzyskać pozwolenie na budowę konieczne jest złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Składa się go do organu architektonieczno-budowlanego, którym jest (...)

 • Wybrane formy zabezpieczeń dla generalnego wykonawcy inwestycji w umowie o roboty budowlane.

  W umowie o roboty budowlane stosuje się różne rodzaje zabezpieczeń dla generalnego wykonawcy inwestycji. Przeważnie jest to gwarancja dobrego wykonania umowy, gwarancja jakości (...)

 • Porada prawna na temat gwarancja na roboty budowlane wzor

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gwarancja na roboty budowlane wzor, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rękojmia a gwarancja zasady odpowiedzialności

  cywilnego regulującymi umowę o roboty budowlane, na mocy odesłania, do skutków opóźnienia się przez wykonawcę z rozpoczęciem robót lub wykończeniem obiektu albo wykonywania przez (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  elektrycznych zgadza się z tym, co wskazano na planie;wszystkie odpływy i dopływy wody zostały zaznaczone na planie;rozmieszczenie instalacji gazowej oraz wodno-kanalizacyjnej jest takie samo (...)

 • Gwarancja za roboty budowlane niekonstytucyjna

  orzekł, że: - art. 1-3, art. 4 ust. 1-3, art. 5 ust. 3 oraz art. 6-8 ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane są zgodne z art. 2 i art. 32 ust. 1 Konstytucji. - art. (...)

 • Dostawcy zostali bez gwarancji zapłaty

  . Dokument został uchwalony przez Senat i trafi teraz do podpisu prezydenta. Nowela wejdzie w życie 30 dni po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Gwarancja zapłaty będzie mogła być udzielona na (...)

 • "Gwarancje zapłaty" zabezpieczą wykonawców robót budowlanych

  wykonawcami a podwykonawcami. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl gwarancje zapłaty, inwestor, wykonawca, podwykonawca, kodeks cywilny, przedsiębiorstwa, budowy, roboty budowlane

 • Gwarancja przy umowie sprzedaży nieruchomości

  sprzedaży (akt notarialny) zapisano w formie oddzielnego paragrafu, że sprzedająca udziela gwarancji na wykonane prace budowlane na okres jednego roku i oświadcza, że prace budowlane (...)

 • Wadliwie wykonana usługa

  wykonawcę robót budowlanych do naprawy wadliwie wykonanej usługi (do naprawy dachu). wykonanie, usługa, naprawa, dach, rękojmia, gwarancja, dokument, termin, 3 lata, roboty budowlane, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane