Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  wad prawnych, gdy mieszkanie nie stanowi własności dewelopera lub zostało obciążone prawem osoby trzeciej (na przykład w sytuacji, gdy deweloper po raz kolejny sprzedał to samo mieszkanie innemu (...)

 • Gwarancja na budynek

  wymieniany cały dach albo jego istotne elementy konstrukcyjne, to taką naprawę można by naszym zdaniem uznać za istotną. gwarancja, rękojmia, budynek, dach, istotne naprawy, naprawa, wada, (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  2 powierzchni użytkowej mieszkania albo domu jednorodzinnego. Jeśli zdecydujesz się na większe mieszkanie, na przykład o powierzchni użytkowej 55 m2, to dofinansowanie dostaniesz do 50 m2, a do

 • Porada prawna na temat gwarancja budynek mieszkanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gwarancja budynek mieszkanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gwarancja a zmiana właściciela rzeczy

  , któremu ona aktualnie przysługuje może zwrócić się do sprzedawcy z roszczeniami wynikającymi z udzielonej gwarancji, chyba że zostały zawarte jakieś ograniczenia umowne. gwarancja, (...)

 • OC rolnika

  fizycznych. Upraszczając więc to jeżeli więc od gruntu, na którym znajduje się budynek opłaca Pan podatek rolny, zgodnie z przepisami ustawy o podatku rolnym, to budynek taki na pewno (...)

 • Za życiem dla rodzin

  zastępczej, czyli od 2012 r. Oznacza to, że gwarancja kończy się w tym roku. Proponuje się, aby gwarancja była przedłużona o kolejne 5 lat czyli do 2022 r.  Ustawa o wspieraniu rodziny (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  . Nie dotyczy to oczywiście małżonków, którzy złączeni wspólnością ustawową kupują razem mieszkanie. Mieszkanie takie bowiem nie będzie stanowiło współwłasności (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  najważniejsze zazwyczaj jest przyszłe mieszkanie - lokalizacja, budynek, otoczenie; nie należy jednak zapominać, aby taki TBS sprawdzić na liście działających TBS-ów umieszczonej na (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  zbycie nieruchomości, sprzedaż, zeznanie roczne, rozliczenie roczne, PIT, 2017 rok, grunt, działka, lokal, dom, mieszkanie, budynek, dochód, przychód

 • Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku

  mieszkanie - tańsze, czy podatek dochodowy (10%) muszę zapłacić od całej wartości sprzedanego mieszkania, czy od różnicy wartości mieszkań (wiem, że mieszkanie/spadek sprzedam drożej)? (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania a pierwotne użytkowanie

  . Powierzchnia zabudowy bez zmian. Nie została wydana żadna decyzja o zmianie sposobu użytkowania, zgodnie z projektem budynek jest pieczarkarnią, brak informacji że ten budynek jest oddany do (...)

 • Wadliwie wykonana usługa

  wykonawcę robót budowlanych do naprawy wadliwie wykonanej usługi (do naprawy dachu). wykonanie, usługa, naprawa, dach, rękojmia, gwarancja, dokument, termin, 3 lata, roboty budowlane, wada fizyczna, (...)

 • Jak rozliczyć ulgę odsetkową?

  wybudowała ten budynek w wykonywaniu działalności gospodarczej, ukończoną w tych latach, i nie skorzystali z odliczenia wyłącznie z tego powodu, że nie został spełniony warunek dotyczący trzyletniego (...)

 • Dom wybudowany na działce spadkodawcy

  . Jeżeli zatem wybudował Pan budynek na gruncie należącym do Pana ojca, to budynek należał do ojca, a więc z chwilą jego śmierci wszedł on (wraz z gruntem) do spadku. Do chwili działu spadku, (...)

 • Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności

  się budynek mieszkalny, a także inne obiekty budowlane o odmiennej funkcji? W sytuacji, gdy na jednej nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste znajduje się budynek mieszkalny, a także inne (...)

 • Na jaką pomoc mogą liczyć poszkodowani przez wichurę i inne klęski?

  ;łowe warunki przyznawania pomocy na odbudowę budynku/lokalu mieszkalnego określone zostały w pkt III. Przez "budynek mieszkalny" rozumie się także budynek gospodarczy służący zaspokajaniu (...)

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  . klauzul niedozwolonych. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93); deweloper, mieszkanie, zakup, umowa, umowa przedwstępna

 • Ulga odsetkowa do końca 2027 r. dla tych, którzy się \"załapali\"

  samodzielne mieszkanie spełniające wymagania określone w przepisach prawa budowlanego. Niestety, z ulgi nie skorzystają podatnicy, którzy nabyli mieszkanie lub dom na rynku wtórnym. 

 • Podatek od sprzedaży mieszkania a zakup nowego

  , ponieważ jest to kredyt hipoteczny. Jednocześnie spłacam zaciągnięty kredyt. Budynek nadal jest wykańczany i jeszcze nie oddany do użytku, choć mieszkanie praktycznie ukończyłem. Umowa (...)

 • Renta za mieszkanie. Jest raport UOKiK

  pisemne informacje kierowane do konsumentów. Zakwestionowanych zostało 17 przekazów reklamowych sześciu spółek (TUnŻ Europa, Fundusz Senior, Fundusz Hipoteczny Gwarancja, Fundusz Hipoteczny Omnes, (...)

 • Rękojmia za wady budynku

  Małżonkowie zakupili mieszkanie w marcu 2007 roku od właściciela tego mieszkania, który zakupił je wcześniej, tj. w październiku roku 2004 od pierwszego właściciela. Teraz okazało się, że mieszkanie

 • Podatek od sprzedaży mieszkania nabytego w spadku

  racjonalnym i logicznym rozwiązaniem tego stanu jest po przeprowadzeniu postępowania spadkowego, sprzedać te mieszkanie i za otrzymaną gotówkę oraz nasze oszczędności kupić większe mieszkanie (...)

 • Czy możesz przekształcić swoje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu w inne?

  lokatorskiego prawa do lokalu na prawo własnościowe lub w odrębną własność lokalu, chyba że budynek, w którym znajduje się lokal został wybudowany z udziałem Krajowego Funduszu Mieszkaniowego (...)

 • Propozycja ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości

  . Do celów ustawy zdefiniowano pojęcia: nieruchomość mieszkalna i budynek mieszkalny. Za "nieruchomość mieszkalną" uznawany będzie budynek mieszkalny lub udział w takim budynku (...)

 • Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn

  spadków i darowizn (tekst jednolity: Dz.U. 2004 r., Nr 142, poz. 1514, ze zmianami). ulga mieszkaniowa, spadek, darowizna, ulga podatkowa, mieszkanie budynek mieszkalny, lokal mieszkalny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • prawo do mieszkania

  Niedawno podjęliśmy decyzję o rozwodzie. Jedynym naszym wspólnym dorobkiem jest mieszkanie w TBS-ie. Niestety, najemcą tego mieszkania jest mój mąż, (...)

 • Rozwód, podział majątku, alimenty

  Od lutego 1999r. jestrem po rozwodzie, sąd przyznał alimeny na dziecko od 09.1998r. Niesterty, zacząłem płacić alimenty od 04.1999r., była żona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane