Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gwałciciele dostaną za swoje...

  Francji również gwałt powodujący ciężki uszczerbek na zdrowiu (w Czechach, Niemczech i Austrii – od 5 lat). Francja surowo każe również za gwałt na dziecku – więzieniem (...)

 • "Gwałt na osobie" jest równoznaczny z "przemocą"

  sędziów Sądu Najwyższego z 30 czerwca 2008 r., sygn. akt I KZP 10/08 rozbój, gwałt na osobie, przemoc, przestępstwo, wykroczenie

 • Przemoc a gwałt w rozumieniu prawa karnego

  39/06 przemoc gwałt, karne, prawo, przestępstwo, wykroczenie, pojęcia

 • Porada prawna na temat gwałt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gwałt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kradzież przy użyciu przemocy to zawsze przestępstwo

  , kradzież, przemoc, gwałt na osobie, przestępstwo, wykroczenie, zasada prawna

 • Wniosek o ściganie gwałtu

  Czy pokrzywdzona w sprawie o gwałt, może się wycofać w trakcie prowadzonej sprawy? Z tego co wiadomo, jest to sprawa prowadzona z oskarżenia publicznego - jak jest więc możliwe wycofanie się

 • Sejm zbada problem przemocy w rodzinie

  popełniane wobec osób poniżej 15 roku życia (gwałt pedofilski) lub członków najbliżej rodziny (gwałt kazirodczy). Zgodnie z projektem rządu, skazany za gwałt, po opuszczeniu zakładu (...)

 • Gwałt bez przedawnienia? Chcą zmian do ustawy

  . Odsiadka za pedofilię trwa również od 2 do 12 lat, za kazirodztwo wtrąca się do więzienia na 10 lat. Wszystkie wymienione przestępstwa przedawniają się po 15 latach od jego popełnienia. (MJ) gwałt

 • Facebook na celowniku obrońców WikiLeaks

  ;wiły w ostatnich tygodniach współpracy ze stroną Juliana Assange’a. Na celowniku są Facebook, Twitter i Amazon. Assange jest podejrzany o molestowanie seksualne i gwałt, których (...)

 • Zaostrzenie kar i pomoc pokrzywdzonym w proponowanej nowelizacji Kodeksu karnego

  górnej granicy zagrożenia powiększonej o połowę. Sprawcy popełniający ponownie umyślne przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu, gwałt, rozbój albo inne przestępstwo z użyciem przemocy, będą (...)

 • Wykorzystanie seksualne mężczyzny

  faktu bycia ojcem dziecka tak poczętego i powstania obowiązku alimentacyjnego względem dziecka. ojcostwo, wykorzystanie seksualne mężczyzny, gwałt, obowiązki rodziców

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była (...)

 • gwałt

  Witam Mój pełnoletni kolega ostatnio znalazł się na imprezie z 15 letnia dziewczyną. Wypili bardzo dużo alkoholu... w końcu się przespali, on nie (...)

 • Niesłusznie oskarżony o gwałt!!!

  Mój kolega został oskarżony o gwałt na pewnej dziewczynie. Jednak nie zrobił tego, ale został aresztowany. Czy w takiej sytuacji to pokrzywdzona (...)

 • czym jest tajemnica zawodowa ?

  Potrzebuję porady z zakresu prawa karnego w związku z utrzymaniem tajemnicy zawodowej. Chodzi o moją kobietę która jest terApeutką. Chodzi o obciążenie (...)

 • Lokatorzy jak sie ich pozbyc?

  Mianowicie chodzi o to: Mój znajomy ma dom który jest na niego,jest jego wlascicielem, ale mieszka w nim jeszcze jego siostra z mezem i dziecmi,sa tam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane