Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaostrzenie kar dla gwałcicieli i większa ochrona ofiar gwałtów

  Austrii grozi od 10 lat więzienia za gwałt, którego skutkiem jest śmierć. Karą od 10 lat więzienia zagrożony jest we Francji również gwałt powodujący ciężki uszczerbek na (...)

 • Gwałciciele dostaną za swoje...

  Francji również gwałt powodujący ciężki uszczerbek na zdrowiu (w Czechach, Niemczech i Austrii – od 5 lat). Francja surowo każe również za gwałt na dziecku – więzieniem (...)

 • "Gwałt na osobie" jest równoznaczny z "przemocą"

  sędziów Sądu Najwyższego z 30 czerwca 2008 r., sygn. akt I KZP 10/08 rozbój, gwałt na osobie, przemoc, przestępstwo, wykroczenie

 • Porada prawna na temat gwałt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gwałt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przemoc a gwałt w rozumieniu prawa karnego

  39/06 przemoc gwałt, karne, prawo, przestępstwo, wykroczenie, pojęcia

 • Kradzież przy użyciu przemocy to zawsze przestępstwo

  , kradzież, przemoc, gwałt na osobie, przestępstwo, wykroczenie, zasada prawna

 • Wniosek o ściganie gwałtu

  Czy pokrzywdzona w sprawie o gwałt, może się wycofać w trakcie prowadzonej sprawy? Z tego co wiadomo, jest to sprawa prowadzona z oskarżenia publicznego - jak jest więc możliwe wycofanie się

 • Sejm zbada problem przemocy w rodzinie

  popełniane wobec osób poniżej 15 roku życia (gwałt pedofilski) lub członków najbliżej rodziny (gwałt kazirodczy). Zgodnie z projektem rządu, skazany za gwałt, po opuszczeniu zakładu (...)

 • Gwałt bez przedawnienia? Chcą zmian do ustawy

  . Odsiadka za pedofilię trwa również od 2 do 12 lat, za kazirodztwo wtrąca się do więzienia na 10 lat. Wszystkie wymienione przestępstwa przedawniają się po 15 latach od jego popełnienia. (MJ) gwałt

 • Rząd przykręci śruby przestępcom

  );  surowsze kary za gwałt – do 25 lat, zamiast obecnych 15 lat, za gwałt za szczególnym okrucieństwem oraz do 20 lat (dziś do 15) za gwałt na dziecku;  nowa kara bezwzględnego

 • Facebook na celowniku obrońców WikiLeaks

  ;wiły w ostatnich tygodniach współpracy ze stroną Juliana Assange’a. Na celowniku są Facebook, Twitter i Amazon. Assange jest podejrzany o molestowanie seksualne i gwałt, których (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była (...)

 • gwałt

  Witam Mój pełnoletni kolega ostatnio znalazł się na imprezie z 15 letnia dziewczyną. Wypili bardzo dużo alkoholu... w końcu się przespali, on nie (...)

 • Niesłusznie oskarżony o gwałt!!!

  Mój kolega został oskarżony o gwałt na pewnej dziewczynie. Jednak nie zrobił tego, ale został aresztowany. Czy w takiej sytuacji to pokrzywdzona (...)

 • czym jest tajemnica zawodowa ?

  Potrzebuję porady z zakresu prawa karnego w związku z utrzymaniem tajemnicy zawodowej. Chodzi o moją kobietę która jest terApeutką. Chodzi o obciążenie (...)

 • Lokatorzy jak sie ich pozbyc?

  Mianowicie chodzi o to: Mój znajomy ma dom który jest na niego,jest jego wlascicielem, ale mieszka w nim jeszcze jego siostra z mezem i dziecmi,sa tam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane