Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściwość miejscowa sądu w sprawie rozwodowej

  powróciły do Szwecji, a młodsza córka aktualnie mieszka ze mną w Sztokholmie i jest na moim utrzymaniu. W czerwcu 2007 r. zona wniosła pozew rozwodowy do Sądu w Rzeszowie (gdzie zamieszkuje). (...)

 • Umowa alimentacyjna - opinia prawna

  za wydanie zgody na paszport dla dziecka. Stąd są wątpliwości jak rozwiązać powyższą sprawę. Czy można na drodze umowy cywilnoprawnej pomiędzy rodzicami zawrzeć ugodę co do wysokości (...)

 • Choroba pracownika a rozwiązanie umowy o pracę

  3-miesięczny okres wypowiedzenia. Umowa nie jest umową na czas określony. Pracownik od czasu powrotu do pracy jest na zwolnieniu lekarskim. Wiemy, że można rozwiązać umowę o pracę (...)

 • Opinia prawna na temat gwałt na nieletniej po ilu latach można złożyć pozew

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gwałt na nieletniej po ilu latach można złożyć pozew, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do zachowku a przekazanie gospodarstwa

  gospodarstwa rolnego na następcę. Z kolei, zgodnie z następnymi zapisami ww ustawy, jeżeli rolnik przeniósł własność gospodarstwa rolnego na następcę przed nabyciem prawa do emerytury (...)

 • Zasiedzenie na rzecz obojga małżonków, czy jednego z nich – opinia prawna

  Stan faktyczny W latach 1970-1973 będąc matką wychowującą samotnie dziecko, pracującą, wybudowałam budynek jednorodzinny na działce rodziców, którą to działkę miałam dostać w spadku (...)

 • Fikcyjna umowa sprzedaży

  (Kupujący) jest w zwłoce z wykonaniem zobowiązania to można wskazać na art. 491 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym jeżeli jedna ze stron dopuszcza się zwłoki w wykonaniu zobowiązania (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy

  i świadków). Ze względu na ciężką chorobę właściciel projektów przekazał firmę wraz z pracownikami swojemu zięciowi i on dalej je produkował oraz sprzedawał we własnej firmie. Po kilku (...)

 • Właściwość sądu pracy

  , (wskazany jest podmiot, a nie spółka) spółka musi odpowiadać na ten pozew (list z sądu został odebrany przez podmiot)? Czy w takim przypadku pozew nie powinien być skierowany do sądu (...)

 • Terminy i przesłanki zasiedzenia

  1983r .Cały czas mieszka w tym domu siostra, która płaci podatki i remontuje budynek. Nie wiem czy mąż nie obiecał jej darować swojej części. Po ilu latach następuje zasiedzenie? (...)

 • Rozdzielność majątkowa a podział majątku

  podziału majtku, gdyż go nie ma. Małżonkowie mogą ustanowić rozdzielność majątkową, jak też podzielić majątek wspólny na dwa sposoby: 1/  na podstawie umowy notarialnej, 2/ (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane