Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  przedsiębiorcą. Przedsiębiorcami są jedynie wspólnicy spółki cywilnej. Do ewidencji działalności gospodarczej wpisuje się osobę, zatem także jej NIP i REGON. NIP spółki (...)

 • Faktura VAT a spółka z o.o. w organizacji

  ;łki na fakturze, jednak w praktyce tak się postępuje. W przypadku jeśli faktura miałaby dokumentować dużą transakcję warto po uzyskaniu numeru NIP dokonać korekty takiej faktury i ująć na niej (...)

 • NIP i REGON dostaniesz szybciej

  gospodarczej. Źródło: Ministerstwo Finansów NIP, REGON, firma

 • Opinia prawna na temat gus wyszukiwarka nip

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gus wyszukiwarka nip, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozpoczęcie działalności gospodarczej

  szkole państwowej. Czy muszę występować o nadanie nowego numeru NIP skoro posiadam już NIP jako pracownik? Czy muszę ubiegać się o wydanie legitymacji ubezpieczeniowej bezpośrednio w ZUS, (...)

 • Jedno okienko. Łatwiej będzie założyć firmę

  przekaże je do GUS i ZUS. Składanie danych uzupełniających w formie papierowej lub elektronicznej nie będzie wstrzymywało rozpoczęcia przez podmiot działalności, w tym działalności gospodarczej. (...)

 • Udostępnienie informacji o adresie z GUS

  zamieszkania przedsiębiorcy z GUS-u nie będzie możliwe. działalność gospodarcza, regon, gus, adres zamieszkania

 • Obowiązki zgłoszeniowe spółki z o.o.

  ;w bankowych, adres siedziby i adres do korespondencji, adres prowadzenia działalności.  spółka, z o.o., spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zgłoszenie, KRS, Regon, urząd statystyczny, NIP

 • Czas rejestracji spółki z o.o.

  numeru NIP odbywa się w drodze decyzji administracyjnej naczelnika właściwego urzędu skarbowego, winno to zatem nastąpić niezwłocznie, nie później jednak, niż  w terminie miesiąca od (...)

 • Informowanie o otwarciu likwidacji

  Szereg przepisów prawnych nakłada na likwidatorów obowiązek ujawnienia faktu otwarcia likwidacji w różnych rejestrach, m.in. GUS (Regon), Urząd Skarbowy *NIP, (VAT), ZUS podając konkretne terminy

 • Jedno okienko przyspieszy działność gospodarczą

  . jedno okienko, KRS, NIP, wpis

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Papier firmowy

  Czy istnieją jakieś wymogi formalno-prawne odnośnie informacji jakie muszą widnieć na papierze firmowym? Jakie akty prawne o tym mówią? (Edyta) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane