Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • NIK zacieśnia współpracę z GUS

  wykonania zadań publicznych przez samorządy terytorialne. Podczas spotkania ustalono, że NIK zaprosi wkrótce GUS do zaopiniowania kilku programów przyszłorocznych kontroli związanych z ustaleniem (...)

 • Podwyżka czynszu za lokal użytkowy

  by ewentualnie powołać się na Art. 3571 kodeksu cywilnego, z którego wynika, iż: Jeżeli z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rozpoczynającym się cyframi 04 30, z rozliczonymi składkami od podstawy wymiaru nie przekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia oraz  z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się (...)

 • Porada prawna na temat gus druk z-06

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gus druk z-06, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Waloryzacja czynszu w umowie najmu

  przecież wynajmującemu, a nie najemcy, i to pierwszy z tych podmiotów ustala wysokość czynszu. Niedookreślenie przez strony z jakiego okresu należy brać pod uwagę dany wskaźnik może (...)

 • Baza danych klientów

  bazy liczy około 50000 rekordów z danymi, w tym 45000 firm oraz 5000 z danymi osób fizycznych. Baza wykorzystywana jest do akcji reklamowych, wysyłki listów i telefonicznych. Czy istnieje konieczność

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  a druga stawką 8%, to roczne obciążenie VAT-em z tego tytułu wyniesie tylko 67 zł. W łączności 244 zł VAT-u rocznie Według zaktualizowanych danych GUS, na łączność cztery osoby wydadzą (...)

 • Przedsiębiorcy i bankowcy o sytuacji w polskiej gospodarce

  związanych z ubezpieczeniami społecznymi - z odpowiednim wyprzedzeniem. Uważamy, że rozważane przez rząd scenariusze dotyczące zmian w podatkach lub składkach na ubezpieczenia społeczne powinny (...)

 • Będą kontrole na budowach!

  nieprawidłowościami z zakresu bhp były: niewłaściwie zmontowane rusztowania, brak środków ochrony zbiorowej przed upadkiem z wysokości, nieprawidłowe zabezpieczenie wykopów, (...)

 • Ile może dorobić emeryt i rencista?

  świadczenia zostanie im zawieszone. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. (...)

 • Sytuacja na rynku pracy w lutym 2009 r.

  - odnotowano spadek liczby ofert pracy o 19,4% (z poziomu 9,5 tys. do poziomu 7,7 tys.).Z kolei najwyższy wzrost liczby zgłoszonych ofert miał miejsce w województwach: podlaskim - liczba ofert (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane