Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • E-składka w 2018 r.

  to Twój numer NIP. W Twoim numerze rachunku składkowego ZUS umieści numer NIP, z którym zgłosiłeś się jako płatnik składek. Jeżeli stwierdzisz, że NIP jest (...)

 • Obowiązki zgłoszeniowe spółki z o.o.

  lub nieruchomości, w których znajduje się siedziba, zaświadczenia o numerze identyfikacyjnym REGON. Dodatkowo, po zarejestrowaniu spółki zarząd powinien, w terminie dwóch (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  drodze decyzji na podstawie zgłoszenia identyfikacyjnego osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, będącej podatnikiem lub płatnikiem – NIP-2. Zaś identyfikator (...)

 • Porada prawna na temat gus -szukanie po numerze nip

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gus -szukanie po numerze nip, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek ujawniania dodatkowych danych osobowych stron (PESEL, KRS, NIP) po nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego

  tylko swojego nr PESEL lub NIP jeżeli jest osobą fizyczną lub nr KRS lub NIP jeżeli jest osobą prawną. Natomiast zgodnie z senacką poprawką obowiązek ustalenia nr PESEL lub KRS pozwanego (...)

 • Jeżeli masz zaległości w opłacaniu składek, możesz stracić prawo do zasiłku

  koncie na Salda bieżące i zmiana widoku w tej zakładce, udostępnienie w sekcji Moje dane informacjo o indywidualnym numerze rachunku składkowego płatnika składek. w ePłatniku: udostępnienie

 • Niewłaściwy numer NIP

  podatnikiem, np. w zakresie podatku od towarów i usług (VAT). Organy podatkowe identyfikują podatników właśnie po numerze NIP i o tyle dziwne jest, że mimo iż spółka (...)

 • Faktura VAT a spółka z o.o. w organizacji

  ;łki na fakturze, jednak w praktyce tak się postępuje. W przypadku jeśli faktura miałaby dokumentować dużą transakcję warto po uzyskaniu numeru NIP dokonać korekty takiej faktury i ująć (...)

 • NIP i REGON dostaniesz szybciej

  Ewidencji Podatników i rejestru GUS) automatycznie po dokonaniu wpisu podmiotu do Krajowego Rejestru Sądowego, przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego. Nadane identyfikatory będą także (...)

 • Kierujący pojazdami

  granicą może, na swój wniosek, otrzymać prawo jazdy odpowiedniej kategorii, za opłatą, o której mowa w art. 10 ust. 1, oraz po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, po zwrocie zagranicznego

 • Jedno okienko. Łatwiej będzie założyć firmę

  trzeba na to czekać ok. 25 dni; po zmianach ma to być 7 dni. Będzie to możliwe dzięki nadawaniu NIP-u i Regonu automatycznie po dokonaniu wpisu do KRS. Identyfikatory te nadawane będą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • REGON

  Witam, Miesiąc temu założyłem działalność gospodarczą a po 2 dniach na stronie internetowej GUS-u miałem już swój REGON. Chcę złożyć ofertę (...)

 • Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

  W obecnym roku istniała możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" (czyli z homologacją ciężarową). Przy zakupie (...)

 • Projekt umowy cywilno-prawnej

  Mam do wykonania, takie zadanie: Zaprojektuj umowę z firmą XXX, w której zobowiązujesz się do wykonania aplikacji webowej. Umowa powinna zabezpieczać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane