Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stawka dzienna w przypadku grzywny

  oraz wykroczenia skarbowe orzekana jest grzywna kwotowo. Nie stosuje się zatem w stosunku do tego rodzaju naruszeń prawa instytucji stawki dziennej. grzywna, stawka dzienna, wysokość (...)

 • Zasady wymiaru kary grzywny

  majątkowe i możliwości zarobkowe Nadto kodeks karny wyznacza pewne ramy dla kwoty stawki dziennej. Nie może być ona niższa od 10 złotych, ani też przekraczać 2000 złotych. grzywna, stawka (...)

 • Ilość stawek dziennych ma znaczenie

  Prawa Karnego nr 10/11, s. 8-9 dobrowolne poddanie się karze, grzywna, stawka dzienna, wyrok

 • Porada prawna na temat grzywna stawka dzienna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat grzywna stawka dzienna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spóźniłeś się złożeniem deklaracji podatkowej? Co dalej?

  zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej czterystukrotności, w konsekwencji stawka dzienna (...)

 • Kara za niezłożenie sprawozdania finansowego

  , najniższa liczba stawek wynosi 10, zaś najwyższa 360. Ustalając stawkę dzienną, sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe; stawka (...)

 • PIT 2011. Jaka kara za spóźnione rozliczenie?

  przepisów jedna stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia (50 zł), ani też przekraczać czterystukrotności tej części (20 tys. zł). (...)

 • Kodeks karny

  , sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od 10 złotych, ani też przekraczać (...)

 • Zasady wymierzania grzywny, o której mowa w przepisach Kodeksu karnego

  każdorazowo bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe i dopiero to wszystko będzie stanowić podstawę do określenia ile wynosi stawka (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  grzywna? Karą za wykroczenie skarbowe jest grzywna, określana kwotowo w przedziale od 1/10 do 20-krotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. W 2017 r. jest to: od 200 zł do 4000 zł (...)

 • Złożysz PIT po terminie. Prawie 3 tys. zł kary

  dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia (46,2 zł), ani też przekraczać jej czterystukrotności (18480 zł). Łatwo zatem obliczyć, że najniższa grzywna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

  Witam, mam pewien problem otóż nie wiem czy po pracy na obecnej umowie będzie mi się należał zasiłek dla bezrobotnych. Do tej pory byłem zarejestrowany (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko za 2011 rok?

  Dla osób które jeszcze się nie rozliczyły a szukają informacji na temat odliczenia ulgi na dziecko. Ulga roczna za dziecko wynosi 1.112,04 zł za (...)

 • Zasady wynagrodzenia

  U obecnego pracodawcy pracuje prawie rok, mam stale wynagrodzenie 2000 zł netto pracuje jako operator koparki. Szef nagminnie spóźnia się z wypłata, (...)

 • Zamiana grzywny na więzienie

  Czy jest możliwość zamiany kary grzywny na karę pozbawienia wolności lub ograniczenia wolności? Jeśli tak to np. za 1000 zł grzywny ile się idzie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane