Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność karnoskarbowa

  opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi przedmiotu lub podstawy opodatkowania lub nie składa deklaracji, przez co naraża podatek na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek (...)

 • Kara za niezłożenie w terminie deklaracji PCC-3

  narażonego na uszczuplenie jest małej wartości, sprawca czynu zabronionego  podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych. Jeżeli kwota podatku narażonego na uszczuplenie (...)

 • Zaostrzony Kodeks karny skarbowy!

  faktury lub rachunku czy też dowodu zakupu towarów. Natomiast karze grzywny do 240 stawek dziennych podlegać będzie ten, kto w informacji podsumowującej poda nieprawdę lub zatai prawdę. Jak (...)

 • Porada prawna na temat grzywna do 720 stawek dziennych ile to jest

  Nie szukaj dłużej informacji na temat grzywna do 720 stawek dziennych ile to jest, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opóźnione złożenie deklaracji

  uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie. Jeśli kwota podatku narażonego na uszczuplenie jest (...)

 • Odpowiedzialność przedsiębiorcy za przestępstwo

  karze grzywny do 720 stawek dziennych. § 3. Jeżeli kwota podatku narażonego na uszczuplenie nie przekracza ustawowego progu, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 podlega (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  popełnienie przestępstwa,podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub (...)

 • Jaka kara za nieskładanie sprawozdań finansowych?

  przekraczać 2000 złotych.Tak więc jeżeli chodzi o grzywnę to maksimum kary może wynosić 360 stawek dziennych w wysokości po 2000 zł. W sumie 720 000 zł.Zgodnie z art. 34 § (...)

 • Ilość stawek dziennych ma znaczenie

  do Sądu Najwyższego, który ów wyrok uchylił. SN zauważył, że co prawda iloczyn stawek dziennych i wysokości stawki odpowiada kwocie 2.000 zł, którą sugerowali  (...)

 • Opodatkowanie darowizny przeznaczonej na cele mieszkaniowe - opinia prawna

  uszczuplenie, stanowi przestępstwo skarbowe (art. 54 ustawy Kodeks karny skarbowy, dalej k.k.s.), zagrożone karą grzywny do 720 stawek dziennych albo karą pozbawienia wolności do (...)

 • Kara za niezłożenie sprawozdania finansowego

  dla nas jednak jasne, dlaczego opisywana sprawa jest rozpoznawana w trybie przyspieszonym. Warunkiem jest tu bowiem schwytanie sprawcy na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem (art. 517b § (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • hazard w internecie jest karalny?!

  Hej mam takie pytanie. Wiem że poker jest w PL zakazany i ścigany, co moim zdaniem jest durne. Ale jak sie ma sprawa z pokerem albo innymi takimi grami (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Nielegalne oprogramowanie

  Jestem włascicielką kawiarenki internetowej. Parę tygodni temu miałam rewizję przeprowadzoną przez policję. Zatrzymano jeden twardy dysk i 20 płyt. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane