Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku rolnym

  wieczystego użytkowania gruntów lub objęto grunty w trwałe zagospodarowanie w drodze umowy.4. Jeżeli podatnik nabywa lub obejmuje grunty o powierzchni mniejszej niż 100 ha, zwolnienie, (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  zakrzewione, 6) grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych, 7) grunty pod wodami powierzchniowymi płynącymi, 8) grunty pod morskimi wodami wewnętrznymi- (...)

 • Od czego trzeba płacić podatek od nieruchomości, a od czego nie?

  parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody; będące własnością Skarbu Państwa: grunty pokryte wodami jezior o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych oraz grunty (...)

 • Porada prawna na temat grunty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat grunty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gospodarstwa rolne a grunty orne, leśne etc

  czy później przekształci te tereny, na działki budowlane, co właśnie ma miejsce. Grunty zakupione przez ojca noszą nazwy: grunty zadrzewione, grunty orne, pastwiska trwałe nieużytki, (...)

 • Jak interpretować zwrot "takie jak"?

  kołowego. Analogicznie do terenów przeznaczonych do rekultywacji zalicza się zdegradowane lub zdewastowane grunty wymienione w przepisie, ale także inne zdegradowane i zdewastowane grunty

 • Wody stojące a jeziora

  morzem" (tak: Słownik Języka Polskiego pod red. M. Szymczaka, PWN 1992). Należy jednak zauważyć, że grunty sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty (...)

 • Prowadzenie działalności gospodarczej przez współposiadacza nie przesądza o wyższej stawce podatku od nieruchomości

  ;łposiadania grunty należy zakwalifikować jako grunty związane z działalnością gospodarczą. Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że grunty i budynki związane z prowadzeniem (...)

 • Agencja Nieruchomości Rolnych na półmetku – uwarunkowania dalszej prywatyzacji

  23,3 tys. ha. Jako trwale rozdysponowane uznać należy także grunty o pow. 166,2 ha określane jako „obce grunty w Zasobie" (grunty, które z mocy prawa przeszły w zarząd (...)

 • Opłaty za użytkowanie gruntów pokrytych wodami

  płynące i grunty pokryte wodami? Wody płynące i grunty pokryte wodami stanowią własność Skarbu Państwa, są dobrem wszystkich mieszkańców naszego kraju. Każdy ma prawo do powszechnego

 • Stawka podatku rolnego i od gruntów

  nieruchomości jako grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, a zatem nie będą one podlegały opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości według najwyższej stawki. Jednocześnie, zgodnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Brak dostępu do klatek schodowych

  Witam Posiadam pewnie problem z właścicielem grunty do którego przylega kamienica w której posiadam mieszkanie. Właściciel gruntów do których (...)

 • Czy może dojść do zasiedzenia?

  Witam serdecznie. Kwestia dotyczy zasiedzenia. Około 8 lat temu ojciec zezwolił sąsiadowi na używanie gruntów ornych, aby nie leżały odłogiem. (...)

 • grunty rolne na budowlane

  Witam, złożyłem pismo o przekwalifikowanie moich gruntów na działki budowlane, ale trwa to już dosc długo, bo ponoć ktoś z posiadaczy okolicznych (...)

 • jak przejąć grunty?

  W jaki sposób można odkupić od wspólnoty gruntowej część ziemi którą użytkuję jako drogę od ponad 30 lat? Czy można to w jakiś sposób zasiedzieć? (...)

 • Prawa zabudowy Pilne!

  Witam wszystkich forumowiczów mam pytanie na które mam nadzieje uzyskam tutaj odpowiedź mianowicie Dostałem warunki zabudowy na obszar działki o numerze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane