Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gospodarstwa rolne a grunty orne, leśne etc

  gospodarstwa rolnego i podlegają szczególnej reglamentacji przy dziedziczeniu. Według tego przepisu, wymienione w nim przedmioty (grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich (...)

 • Definicja gospodarstwa rolnego według Kodeksu cywilnego

  Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 7 maja 1997 r., sygn. akt II CKN 197/97 LexPolonica nr 324488).  gospodarstwo, rolne, definicja, cywilne, grunty rolne, leśne, budynki

 • Opodatkowanie siedliska na działce rolnej

  nieruchomości, tylko podatkowi rolnemu. Zatem, nawet jeśli grunty rolne nie stanowią gospodarstwa rolnego, to są opodatkowane podatkiem rolnym. Znajdujące się na nich budynki obciąża natomiast (...)

 • Porada prawna na temat grunty rolne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat grunty rolne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Płatności bezpośrednie dla producentów rolnych - w 2006 r.

  , płatności bezpośrednie do gruntów rolnych, producenci rolni, dopłaty bezpośrednie, grunty rolne, rolnictwo

 • Kodeks cywilny

  szczególnych. Art. 55[3].  Za gospodarstwo rolne uważa się grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich częściami, urządzeniami i inwentarzem, jeżeli stanowią lub mogą (...)

 • Ograniczenia w nabywaniu nieruchomości rolnych

  rolnicza, lecz wystarcza sama możliwość jej prowadzenia.Gospodarstwem rolnym są grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich częściami, urządzeniami i inwentarzem, jeżeli stanowią (...)

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  powiązane (zabudowa zagrodowa musi być związana, bowiem z danym gospodarstwem rolnym). To, że grunty są zakwalifikowane jako rolne nie oznacza automatycznie, że jest na nich prowadzona produkcja (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  wieczystego użytkowania gruntów lub objęto grunty w trwałe zagospodarowanie w drodze umowy.4. Jeżeli podatnik nabywa lub obejmuje grunty o powierzchni mniejszej niż 100 ha, zwolnienie, (...)

 • Ograniczenia zmiany przeznaczenia gruntu leśnego na cele rolne

  kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego ilekroć w ustawie jest mowa o ""użytkach rolnych" -należy przez to rozumieć grunty orne, sady, łąki trwałe, pastwiska trwałe, grunty (...)

 • Warunki zabudowy siedliskowej

  , która dokonuje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Z kolei zgodę na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych wymagają: 1) grunty rolne stanowiące użytki rolne klas (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • grunty rolne na budowlane

  Witam, złożyłem pismo o przekwalifikowanie moich gruntów na działki budowlane, ale trwa to już dosc długo, bo ponoć ktoś z posiadaczy okolicznych (...)

 • Postępowanie spadkowe- przedmiotem grunty rolne

  Witam, W Sądzie aktualnie toczy się postepowanie spadkowe po moich dziadkach. Przedmiotem spadku są grunty rolne. Jestem osobą z wykształceniem rolniczym (...)

 • Prawa zabudowy Pilne!

  Witam wszystkich forumowiczów mam pytanie na które mam nadzieje uzyskam tutaj odpowiedź mianowicie Dostałem warunki zabudowy na obszar działki o numerze (...)

 • Probkem w sprawach rodzinnych (chodzi o grunty rolne)

  Dzien dobry prosze o pomoc Sprawa wyglada nastepujaco Po smierci mojego meza ja i moje dzieci przejelismy majatek czyli 1\4 z calosci. Moja tesciowa (...)

 • Jak podzielić dzialkę i co z granicą PKP ?

  Witam serdecznie LINK do MAPKI [IMG]http://www.fotoszok.pl/upload/6659a486.jpg[/IMG]/6659a486.jpg Jestem przed zakupem działki , której zdjęcie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane