Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gospodarstwa rolne a grunty orne, leśne etc

  gospodarstwa rolnego i podlegają szczególnej reglamentacji przy dziedziczeniu. Według tego przepisu, wymienione w nim przedmioty (grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich (...)

 • Definicja gospodarstwa rolnego według Kodeksu cywilnego

  Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 7 maja 1997 r., sygn. akt II CKN 197/97 LexPolonica nr 324488).  gospodarstwo, rolne, definicja, cywilne, grunty rolne, leśne, budynki

 • Opodatkowanie siedliska na działce rolnej

  nieruchomości, tylko podatkowi rolnemu. Zatem, nawet jeśli grunty rolne nie stanowią gospodarstwa rolnego, to są opodatkowane podatkiem rolnym. Znajdujące się na nich budynki obciąża natomiast (...)

 • Porada prawna na temat grunty rolne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat grunty rolne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Płatności bezpośrednie dla producentów rolnych - w 2006 r.

  , płatności bezpośrednie do gruntów rolnych, producenci rolni, dopłaty bezpośrednie, grunty rolne, rolnictwo

 • Kodeks cywilny

  szczególnych. Art. 55[3].  Za gospodarstwo rolne uważa się grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich częściami, urządzeniami i inwentarzem, jeżeli stanowią lub mogą (...)

 • Co przyniesie specustawa mieszkaniowa?

  pozwalają na inwestowanie na terenach podlegających ochronie. Standardy urbanistyczne Ustawa ma na celu ułatwienia w pozyskiwaniu gruntów pod budownictwo mieszkaniowe, chodzi np. o grunty rolne (...)

 • Ograniczenia w nabywaniu nieruchomości rolnych

  gospodarstwo rolne? Jeżeli spadek został otwarty przed 14 lutego 2001 r. oraz dochodzi do dziedziczenia ustawowego, spadkobiercy dziedziczą gospodarstwo rolne, jeżeli w chwili otwarcia spadku: Stale (...)

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  powiązane (zabudowa zagrodowa musi być związana, bowiem z danym gospodarstwem rolnym). To, że grunty są zakwalifikowane jako rolne nie oznacza automatycznie, że jest na nich prowadzona produkcja (...)

 • Ograniczenia zmiany przeznaczenia gruntu leśnego na cele rolne

  kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego ilekroć w ustawie jest mowa o ""użytkach rolnych" -należy przez to rozumieć grunty orne, sady, łąki trwałe, pastwiska trwałe, grunty (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  wieczystego użytkowania gruntów lub objęto grunty w trwałe zagospodarowanie w drodze umowy.4. Jeżeli podatnik nabywa lub obejmuje grunty o powierzchni mniejszej niż 100 ha, zwolnienie, (...)

 • Warunki zabudowy siedliskowej

  , która dokonuje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Z kolei zgodę na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych wymagają: 1) grunty rolne stanowiące użytki rolne klas (...)

 • Podatek rolny 2015

  położone są grunty rolne może zmniejszyć stawkę podatku wydając stosowną uchwałę, w zależności od przyjętej polityki podatkowej. Rady gmin nie mają natomiast uprawnień do zwiększania (...)

 • Podatek rolny czy podatek od nieruchomości

  nieruchomości podlegają grunty rolne zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Jednocześnie przepisy ustawy o podatkach i opłatach lokalnych nie przewidują przeniesienia obowiązku (...)

 • Obowiązuje już powszechna taksacja nieruchomości

  gruntów: grunty zabudowane lub przeznaczone pod zabudowę, a także grunty przeznaczone na inne cele niż rolne i leśne, grunty rolne i leśne. Do charakterystycznych (...)

 • Warunki zabudowy na działce rolnej

  rolnym podlegają grunty sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych, z wyjątkiem gruntów (...)

 • Pojęcie gospodarstwa rolnego a Kodeks cywilny

  gospodarstwo rolne uważa się grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich częściami, urządzeniami i inwentarzem, jeżeli stanowią lub mogą stanowić zorganizowaną całość (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  zakrzewione, 6) grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych, 7) grunty pod wodami powierzchniowymi płynącymi, 8) grunty pod morskimi wodami wewnętrznymi- (...)

 • Ochrona roślin i gatunków leśnych. Jest nowelizacja ustawy

  właściwym do egzekucji należności za zobowiązania z tytułu dochodów związanych z wyłączaniem z produkcji gruntów rolnych. grunty, rolne, leśne, zgoda

 • Odszkodowanie z OC rolnika za szkody wyrządzone przez jego psa

  , czy szkoda została wyrządzona w związku z posiadaniem gospodarstwa rolnego zachodzi konieczność odwołania się do art. 55[3] k.c., zgodnie z którym za gospodarstwo rolne uważa się grunty (...)

 • Ewidencja gruntów i budynków - zmiana użytku

  jego podstawie gleboznawczą klasyfikacją obejmuje się grunty rolne oraz grunty pod lasami, a także grunty pod wodozbiorami (wodami zamkniętymi) o powierzchni do 10 ha. Na tej podstawie (...)

 • Ujawnienie stanu prawnego nieruchomości

  należy uznać za określenie stanu prawnego nieruchomości? Czy jeszcze gdzieś można stan prawny sprawdzić? Nieruchomości, o których mowa to grunty rolne. Stan prawny nieruchomości (czyli kto (...)

 • Definicje z kodeksu cywilnego

  Jak KC interpretuje następujące pojęcia: nieruchomość rolna, gospodarstwo rolne, przedsiębiorstwo? Zgodnie z definicjami zawartymi w kodeksie cywilnym: gospodarstwo rolne - to grunty (...)

 • Termin na dokonanie odrzucenia spadku

  Kodeksie cywilnym (art. 1058 i nast.). Unormowania wynikające z art. 1059 i nast. Kodeksu cywilnego odnoszą się jedynie do gospodarstw, które obejmują grunty rolne o powierzchni przekraczającej (...)

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego

  rolne uważa się grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich częściami, urządzeniami i inwentarzem, jeżeli stanowią lub mogą stanowić zorganizowaną całość gospodarczą, (...)

 • MSW nie posiada pełnych danych, o skali nabywania polskich gruntów przez cudzoziemców

  kupić grunty rolne i leśne w Polsce muszą uzyskać zezwolenie od MSW (ustawa o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców). Dopiero po 1 maja 2016 r. kończy się wynegocjowany przez Polskę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • grunty rolne na budowlane

  Witam, złożyłem pismo o przekwalifikowanie moich gruntów na działki budowlane, ale trwa to już dosc długo, bo ponoć ktoś z posiadaczy okolicznych (...)

 • Postępowanie spadkowe- przedmiotem grunty rolne

  Witam, W Sądzie aktualnie toczy się postepowanie spadkowe po moich dziadkach. Przedmiotem spadku są grunty rolne. Jestem osobą z wykształceniem rolniczym (...)

 • Prawa zabudowy Pilne!

  Witam wszystkich forumowiczów mam pytanie na które mam nadzieje uzyskam tutaj odpowiedź mianowicie Dostałem warunki zabudowy na obszar działki o numerze (...)

 • Probkem w sprawach rodzinnych (chodzi o grunty rolne)

  Dzien dobry prosze o pomoc Sprawa wyglada nastepujaco Po smierci mojego meza ja i moje dzieci przejelismy majatek czyli 1\4 z calosci. Moja tesciowa (...)

 • Jak podzielić dzialkę i co z granicą PKP ?

  Witam serdecznie LINK do MAPKI [IMG]http://www.fotoszok.pl/upload/6659a486.jpg[/IMG]/6659a486.jpg Jestem przed zakupem działki , której zdjęcie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane