Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Budynek na gruntach sąsiadujących - opinia prawna

  prawną ma jedna część budynku (A) a inną druga część budynku (B), ani że inną kwalifikację prawną ma sam budynek, a inną grunt, to powodujemy powstanie współwłasności gruntów, (...)

 • Opodatkowanie budynku

  budynek letniskowy o pow. 35 m2 posadowiony na metalowych palach nie trwale z gruntem związany. Natomiast z Ewidencji Gruntów i Budynków zapisane jest że ten grunt sklasyfikowany jest jako grunt (...)

 • Granice przestrzenne prawa własności

  . Prawo dopuscza możliwość zaistnienia sytuacji kiedy nastąpi ingerencja na grunt sąsiedni i sytuacja taka będzie dopuszczalna. Chodzi o tzw. immisje czyli oddziaływanie na grunt sąsiedni w (...)

 • Porada prawna na temat grunt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat grunt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od nieruchomości od parkingu

  do prowadzenia tej działalności ze względów technicznych.Jeżeli zatem wynajęta przedsiębiorcy jest jedynie część budynku, nie zaś grunt koło tego budynku (i grunt nie jest też (...)

 • Zakup gruntu a koszt podatkowy

  Przedsiębiorca (osoba fizyczna), opodatkowany na zasadach ogólnych, prowadzący podatkową KPiR, ewidencjonujący koszty memoriałowo, nabył grunt w celu jego odsprzedaży (grunt nie został wpisany (...)

 • Immisje - czyli co zrobić, jeżeli sąsiad zakłóca korzystanie z mieszkania lub działki?

  pośrednim oddziaływaniu na grunt sąsiedni (np. wytwarzanie hałasów, pyłów, gazów, dymów, wstrząsów, fal elektromagnetycznych). Immisje pośrednie można podzielić (...)

 • Opodatkowanie materiału szkółkarskiego z uprawy

  lub jako grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych. Wysokość podatku rolnego uzależniona jest od tego czy dany grunt sklasyfikowany jest jako grunt gospodarstwa rolnego czy też jako (...)

 • Pierwszeństwo dla dzierżawcy

  Nieruchomość (grunt) stanowi własność Urzędu Miasta. Grunt był w dzierżawie i płacono za niego czynsz. Na gruncie tym postawiono (za zgodą) budynek. Teraz Urząd chce sprzedać grunt. (...)

 • Rękojmia a istniejące i nie wpisane służebności

  Firma kupiła grunt rolny od osoby fizycznej. Grunt został przekwalifikowany i przeznaczony pod inwestycję budowlaną. W akcie notarialnym zakupu gruntu znalazł się zapis, że zakupiony grunt (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  pożytki. Przepisu tego nie stosuje się, gdy grunt sąsiedni jest przeznaczony na użytek publiczny. Art. 149. Właściciel gruntu może wejść na grunt sąsiedni w celu usunięcia zwieszających (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

  W 1999 r. przekształciłam mieszkanie spółdzielcze na własnościowe, podpisując jedynie umowę ze spółdzielnią mieszkaniową i wpłacając oczywiście (...)

 • zasiedzenie -

  Mam pytanie !! Moja mama mieszka od 59 lat w domku jedno rodzinnym odkąd pamiętam opłaca grunt na którym stoi dom i duża część gruntu. W domu (...)

 • wykup mieszkania kolejowego

  Witam, Moja babcia od ponad 25 lat posiada mieszkanie kolejowe (dom) z kawałkiem działki i budynkiem gospodarczym (stara pompa kolejowa). Aktualnie (...)

 • wewnętrzna instalacja gazowa

  Witam ! Proszę o pomoc i podpowiedź - Czy wewnętrzna instalacja gazowa (od gazomierza do poszczególnych odbiorników gazu ) stanowi własność wraz (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane