Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  , ponieważ wcześniej wjechał w ramach ruchu bezwizowego? Tak. Jeżeli cudzoziemiec wjechał na terytorium RP w ramach ruchu bezwizowego, ale w celu innym niż wykonywanie pracy sezonowej (...)

 • W jaki sposób prawo chroni posiadanie rzeczy?

  muszą być w należytej proporcji do celu jaki ma zostać osiągnięty - nie można np. pobić dziecka kradnącego owoce w ogrodzie), dozwolonej samopomocy (samemu podejmuje się działanie (...)

 • Nowa ustawa o ogrodach działkowych?

  użytkownikom działek możliwość odpłatnego przekształcenia prawa użytkowania w prawo własności tej działki. Warunkiem jest złożenie wniosku odpowiednim organom w ciągu 2 lat od dnia (...)

 • Porada prawna na temat grilowanie w ogrodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat grilowanie w ogrodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Będziemy mieć rodzinne ogrody działkowe

  rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym i posiada osobowość prawną. Jakie zmiany w innych aktach prawnych wprowadza ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych? W ustawie o podatku rolnym (...)

 • Wyzbycie się działki w ogródku pracowniczym

  Związku zgodnie ustalą ich wartość i złożą pisemne oświadczenie w tej sprawie, działkę przejmuje wskazana w zrzeczeniu osoba bliska. Zatem, ażeby wyzbyć się pracowniczej działki, powinien (...)

 • Rozpytywanie sąsiadów przez Policję

  prawa tego robić. Nadmienię, że cały czas byłam w domu, nikt nie przyjechał i nie zapytał mnie o moją wersję wydarzeń, prawowitej, odprowadzającej podatki (za psa również) mieszkanki naszej (...)

 • Ogródki działkowe - czy można przenieść prawo?

  swojego członka bezpłatne i bezterminowe użytkowanie działki. Na wniosek osoby zainteresowanej może to nastąpić w drodze umowy cywilnoprawnej zawartej w formie aktu notarialnego, jeżeli grunty (...)

 • Altana w pracowniczym ogródku działkowym

  metry. Jeżeli plan zagospodarowania pracowniczego ogrodu działkowego określa miejsce usytuowania altany, członek Związku zobowiązany jest do jej wybudowania zgodnie z tym planem. Altana w ogrodach

 • Kłopotliwy sąsiad

  w skrócie można sprowadzić do znanej maksymy "wolnoć Tomku w swoim domku". Inni sąsiedzi również próbowali rozmawiać z sąsiadem ale wobec aroganckiej postawy właściciela psa wycofali się (...)

 • Sankcje za braki w dokumentacji budynku

  policję, a teraz nadzór budowlany. Wymyślił sobie że nasze pomieszczenie na ogrodzie do chowania drobnego sprzętu ogrodowego to kompostownik i wezwał nadzór budowlany .Dostaliśmy pismo o kontroli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Drzewo na posiadłości sąsiada, zasłaniające dostęp do światła słonecznego

  Witam. Nie jestem pewien, czy piszę pytanie w odpowiednim dziale, ale ten uznałem za najbardziej pasujący. Ale do rzeczy. Otóż na posiadłości mojego (...)

 • Basen w ogrodzie

  Witam. Chciałbym zrobić sobie mały basenik w ogrodzie. Wiem, że mamy narzucone że zabudowa nie może przekraczać 24% powierzchni działki. To dom (...)

 • Pies a sąsiedzi

  Mam dom w niewielkiej miejscowości. Jest on ulokowany na osiedlu domków jednorodzinnych tak więc ze wsztystkich praktycznie stron mam sąsiadów. Jednak (...)

 • Świadek - hasła do kont e-mail

  Witajcie. Czy będąc wezwanym na policję w charakterze świadka mam obowiązek podania haseł do swoich kont e-mail? Ogólnie nie mam na nich nic do (...)

 • Spisanie przez policję

  Kilka dni temu policja spisała mnie i paru kolegów za wykrzykiwanie obraźliwych słów pod ich adresem. Na pytanie czy poniesiemy jakieś konsekwencje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane