Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jaki sposób prawo chroni posiadanie rzeczy?

  samego posiadacza,ochronę w drodze sądowej.Ochrona przez samego posiadacza może przybrać postać: obrony koniecznej (następuje w celu odparcia naruszenia posiadania a użyte środki muszą być (...)

 • Nowa ustawa o ogrodach działkowych?

  użytkownikom działek możliwość odpłatnego przekształcenia prawa użytkowania w prawo własności tej działki. Warunkiem jest złożenie wniosku odpowiednim organom w ciągu 2 lat od dnia (...)

 • Będziemy mieć rodzinne ogrody działkowe

  rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym i posiada osobowość prawną. Jakie zmiany w innych aktach prawnych wprowadza ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych? W ustawie o podatku rolnym (...)

 • Opinia prawna na temat grilowanie w ogrodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat grilowanie w ogrodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zezwolenie na akwizycję

  jestem w ogrodzie, puszczam go. Jest całkowicie niegroźny. W dniu dzisiejszym para (mężczyzna i kobieta) - domokrążcy albo najprawdopodobniej świadkowie Jehowy, ustalę to przeprowadzając (...)

 • Wyzbycie się działki w ogródku pracowniczym

  Związku zgodnie ustalą ich wartość i złożą pisemne oświadczenie w tej sprawie, działkę przejmuje wskazana w zrzeczeniu osoba bliska. Zatem, ażeby wyzbyć się pracowniczej działki, powinien (...)

 • Rozpytywanie sąsiadów przez Policję

  prawa tego robić. Nadmienię, że cały czas byłam w domu, nikt nie przyjechał i nie zapytał mnie o moją wersję wydarzeń, prawowitej, odprowadzającej podatki (za psa również) mieszkanki naszej (...)

 • Sankcja dla sąsiadów, których dzieci hałasują

  nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji na podstawie przepisów Kodeksu postępowania (...)

 • Czym kierować się przy budowie domku?

  z ustawą:   Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: 4) altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w (...)

 • Podział majątku po rozwodzie

  rozwodu i została omówiona w Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami. W postępowaniu o podział majątku posiadanie profesjonalnego pełnomocnika nie jest obligatoryjne. (...)

 • Czynności Policji na podstawie anonimu

  postępowania w sprawach o wykroczenia). Oba rodzaje czynności mogą występować obok siebie. Żaden przepis nie zabrania podejmowania w/w czynności na podstawie tzw. anonimu (i odwrotnie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Drzewo na posiadłości sąsiada, zasłaniające dostęp do światła słonecznego

  Witam. Nie jestem pewien, czy piszę pytanie w odpowiednim dziale, ale ten uznałem za najbardziej pasujący. Ale do rzeczy. Otóż na posiadłości mojego (...)

 • Basen w ogrodzie

  Witam. Chciałbym zrobić sobie mały basenik w ogrodzie. Wiem, że mamy narzucone że zabudowa nie może przekraczać 24% powierzchni działki. To dom (...)

 • Pies a sąsiedzi

  Mam dom w niewielkiej miejscowości. Jest on ulokowany na osiedlu domków jednorodzinnych tak więc ze wsztystkich praktycznie stron mam sąsiadów. Jednak (...)

 • Świadek - hasła do kont e-mail

  Witajcie. Czy będąc wezwanym na policję w charakterze świadka mam obowiązek podania haseł do swoich kont e-mail? Ogólnie nie mam na nich nic do (...)

 • Spisanie przez policję

  Kilka dni temu policja spisała mnie i paru kolegów za wykrzykiwanie obraźliwych słów pod ich adresem. Na pytanie czy poniesiemy jakieś konsekwencje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane