Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co świadczy o dobrej wierze ubiegającego się o stwierdzenie zasiedzenia – opinia prawna

  dopuszczalności nabycia przez zasiedzenie własności państwowej. W przytoczonym przez Panią stanie faktycznym nie wskazała Pani co dokładnie znajduje się w posiadaniu Pani rodziców i zasiedzenie (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  , chyba że uzyskał posiadanie w złej wierze (zasiedzenie). § 2. Po upływie lat trzydziestu posiadacz nieruchomości nabywa jej własność, choćby uzyskał posiadanie w złej wierze. Art. 173. Jeżeli

 • Kodeks cywilny

  Art. 1. Kodeks niniejszy reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Art. 2. (skreślony). Art. 3. Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu. Art. (...)

 • Porada prawna na temat granice posesji a zasiedzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat granice posesji a zasiedzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia?

  widocznym urządzeniem jest słup energetyczny. Przepisy o nabyciu własności nieruchomości przez zasiedzenie stosuje się odpowiednio, czyli zasiedzenie następuje w dobrej wierze z upływem 20 (...)

 • Bezprawnie przesunięte granice nieruchomości

  . W przedstawionej sprawie należy zwrócić uwagę również na to, czy przekroczenie granicy nastąpiło z winy umyślnej. Jeżeli bowiem nastąpiło bez takiej winy, to właściciel nieruchomości, której granice

 • Zasiedzenie a rozgraniczenie nieruchomości

  nie ma możliwości ugodowego załatwienia niniejszej sprawy, granice gruntów stały się sporne, a stanu prawnego nie można stwierdzić, ustala się granice według ostatniego spokojnego stanu (...)

 • Napadnięty w domu bardziej będzie mógł się bronić...

  jeśli przekroczy przy tym granice obrony koniecznej. Nowy przepis brzmi następująco: „Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej odpierając zamach polegający na wdarciu (...)

 • Przekroczenie granic nieruchomości sąsiedniej podczas budowy budynku

  dla właściciela nieruchomości, który przekroczył granice sąsiedniej posesji. Przyjęto w związku z powyższym kilka możliwych rozwiązań takiego stanu. Ustawodawca wskazał, (...)

 • Budowla sąsiada na cudzym terenie

  według prawa mogę jako właściciel terenu (brak przejazdu na dalszą część swojej działki) sam bez zgody sąsiada rozebrać (zburzyć) część stodoły usytuowanej na mojej posesji? Nie jest możliwe (...)

 • Szykuje się rozszerzenie prawa do obrony koniecznej!

  osób broniących się przed przestępcami.   obrona konieczna, napastnik, odpieranie zamachu, granice obrony koniecznej

 • Jak rozszerzono prawo do obrony koniecznej?

  odpowiedzialność karną osoby, która broni swego domu, mieszkania, posesji przed napaścią. Prokurator będzie mógł w takich sytuacjach umorzyć sprawę na etapie postępowania przygotowawczego, (...)

 • Służebność drogi utworzonej z kilku działek

  zainteresowanymi, sąd ustali granice z uwzględnieniem wszelkich okoliczności; może przy tym przyznać jednemu z właścicieli odpowiednią dopłatę pieniężną. Gdyby okazało się, że w rzeczywistości (...)

 • Oplaty za umieszczenie w prywatnej dzialce obcych urządzeń

  właściciela nieruchomości. W warunkach rozwoju cywilizacyjnego granice wyłączności władania rzeczą przez właściciela oceniane być muszą z uwzględnieniem najogólniej pojętego interesu (...)

 • Zgłoszenie budowy ogrodzenia

  Inwestor dokonał zgłoszenia budowy ogrodzenia w trybie art. 30 ust. 3 Prawa budowlanego. Na załączonej do zgłoszenia mapie geodezyjnej kolorem czerwonym zakreślił wszystkie granice działki (z każdej

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  których mowa w ust. 1, nie wstrzymuje się czynności związanych z nabyciem nieruchomości, co nie wyłącza roszczeń pomiędzy właścicielami nieruchomości, których granice zostały ustalone (...)

 • Przesunięcie płotu

  stanu poprzedniego. granice, ogrodzenie, sąsiedzi, rozgraniczenie, płot, geodeta

 • Zgoda sąsiada na rozbudowę budynku

  , absolutnego, lecz ma swoje granice, które są wyznaczane między innymi przez  przepisy kodeksu cywilnego, które nakazują uwzględnienie społeczno-gospodarczego przeznaczenia prawa, a także zasad (...)

 • Ustalenie granicy nieruchomości

  ze stanem faktycznym. Można też nie zawierać umowy i spokojnie czekać 20 lat na zasiedzenie stanu faktycznego. nieruchomość, granica, granica nieruchomości, rozgraniczenie, granice prawa własności

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prawa do lokalu zakladoego

  Witam , opisze moja sytucje, w roku 1986 moja mama i ja dostalismy meldunek staly od zakladu panstwowego Polfa, moja mama dostala pismo ze meldunek dostajemy (...)

 • Nie rozumie orzeczenia Sądu

  Mój problem tkwi w orzeczeniu Sadu Okręgowego,a mianowicie.Miałam sprawę o zasiedzenie ,Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku powódki i przyznał (...)

 • niebezpieczna i niechciana linia energetyczna SN 15 kv

  Jak wywalczyć od ZE likwidację lini SN 15kv lub poprowadzenie tej lini kablem ziemią, obecnie słupy lini są w kiepskim stanie technicznym (ponad 30letnie, (...)

 • geodezyjne.....granice działki

  Witam serdecznie wszystkich czytających i odpowiadajcych... mój problem tkwi w tym iz 20 lat temu kiedy ojciec przepisywał mi działke robione były (...)

 • Własność przez zasiedzenie

  Mieszkam w domku jednorodzinnym wraz z mamą od 30 lat - ja , mama znacznie dłuzej, jakie mam prawo własności posesji przez zasiedzenie jezeli są inni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane