Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gry losowe w internecie - opinia prawna

  nowelizacji) Minister brzmienie przepisu jest następujące:Minister właściwy do spraw finansów publicznych rozstrzyga, w drodze decyzji, czy gra losowa, zakład wzajemny, gra na automacie (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  finansów publicznych rozstrzyga, w drodze decyzji, czy gra losowa, zakład wzajemny, gra na automacie lub gra na automacie o niskich wygranych posiadająca cechy wymienione w ust. 1, (...)

 • Kiedy się należy podatek od gier hazardowych?

  pieniężne lub rzeczowe, których wynik w szczególności zależy od przypadku. Są to: gry liczbowe, loterie pieniężne, gra telebingo, gry cylindryczne, gry w kości, gra bingo pieniężne, (...)

 • Porada prawna na temat gra

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gra, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Charakter gier na automatach

  wskazywanej w tym celu przez Prezesa Rady Ministrów (art. 5 ust. 2 ustawy). gra, gry, automat, hazard

 • Możliwość dalszej gry wygraną rzeczową

  kursu kupna, ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski, z ostatniego dnia poprzedniego roku kalendarzowego. Minister właściwy do spraw finansów publicznych rozstrzyga, w drodze decyzji, czy gra losowa

 • Udział w loterii poprzez wypełnienie ankiety

  konsekwencji brak odpłatności ze strony uczestnika za udział w grze powoduje, iż gra taka nie może podlegać przepisom ustawy, a w rezultacie także obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku od gier. (...)

 • Kodeks karny skarbowy

    Część ogólna DZIAŁ I Art. 1. § 1. Odpowiedzialności karnej za przestępstwo skarbowe lub odpowiedzialności za wykroczenie skarbowe podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony (...)

 • Publicznego udostępnianie gier konsolowych.

  kawiarnia bez zgody właściciela praw autorskich. Obostrzenie dotyczy także i gier na konsolę. Wystarczy zwrócić uwagę na opakowanie gry, z którego można odczytać, iż gra przeznaczona (...)

 • Wygrałeś? Podziel się z fiskusem!

  wpłaconych stawek,gra bingo fantowe, w której uczestniczy się poprzez nabycie przypadkowych zestawów liczb z ustalonego z góry zbioru liczb, a podmiot urządzający grę oferuje wyłącznie

 • Definicja pojęcia "przypadku" w grach losowych

  ". W innym orzeczeniu NSA czytamy, że "gra losowa wymaga spełnienia trzech elementów: zależność wyniku od przypadku, istnienie regulaminu, nabycie losu lub innego udziału w grze". Nie ma natomiast

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Hałasujący sąsiad

  Taki temat z pewnością pojawił się już na tym forum. Mam problem z hałasującym sąsiadem. I nie mówię tu o głośnym oglądaniu telewizji (choć (...)

 • Gra na gitarze i sąsiedzi

  A co mam zrobić jeżeli sąsiadka z góry czepia się mojej gry na gitarze. Osobiście uważam, że chyba mam prawo do muzyki szczególnie, że nie gram (...)

 • silnik-miał być sprawny

  Kupiłem niedawno(ok 2 tyg temu czyli 23-25 czerwiec) silnik, był jeszcze na samochodzie, samochod rozbity więc nie dało się jeździć- mogłem tylko (...)

 • Zarabianie w internecie - PPA

  Witam, mam pytanie dotyczące zarabiania w internecie metodą PPA. Jest to zarabianie na uploadingu, jednak jeśli ktoś chce coś pobrać musi wypełnić (...)

 • Kara za granie w Pokera - jaka jest wysokość grzywny?

  Heja. Pomijając cały absurd nielegalności gry w pokera chciałabym wam powiedzieć ile u nas to liche demokratyczne państwo daje kary grzywny za grę, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane