Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gry losowe w internecie - opinia prawna

  nowelizacji) Minister brzmienie przepisu jest następujące:Minister właściwy do spraw finansów publicznych rozstrzyga, w drodze decyzji, czy gra losowa, zakład wzajemny, gra na automacie (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  finansów publicznych rozstrzyga, w drodze decyzji, czy gra losowa, zakład wzajemny, gra na automacie lub gra na automacie o niskich wygranych posiadająca cechy wymienione w ust. 1, (...)

 • Możliwość dalszej gry wygraną rzeczową

  kursu kupna, ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski, z ostatniego dnia poprzedniego roku kalendarzowego. Minister właściwy do spraw finansów publicznych rozstrzyga, w drodze decyzji, czy gra losowa

 • Porada prawna na temat gra

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gra, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Udział w loterii poprzez wypełnienie ankiety

  konsekwencji brak odpłatności ze strony uczestnika za udział w grze powoduje, iż gra taka nie może podlegać przepisom ustawy, a w rezultacie także obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku od gier. (...)

 • Kodeks karny skarbowy

    Część ogólna DZIAŁ I Art. 1. § 1. Odpowiedzialności karnej za przestępstwo skarbowe lub odpowiedzialności za wykroczenie skarbowe podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony (...)

 • Publicznego udostępnianie gier konsolowych.

  kawiarnia bez zgody właściciela praw autorskich. Obostrzenie dotyczy także i gier na konsolę. Wystarczy zwrócić uwagę na opakowanie gry, z którego można odczytać, iż gra przeznaczona (...)

 • Wygrałeś? Podziel się z fiskusem!

  wpłaconych stawek,gra bingo fantowe, w której uczestniczy się poprzez nabycie przypadkowych zestawów liczb z ustalonego z góry zbioru liczb, a podmiot urządzający grę oferuje wyłącznie

 • Definicja pojęcia "przypadku" w grach losowych

  ". W innym orzeczeniu NSA czytamy, że "gra losowa wymaga spełnienia trzech elementów: zależność wyniku od przypadku, istnienie regulaminu, nabycie losu lub innego udziału w grze". Nie ma natomiast

 • Hałas w mieszkaniu w dzień

  zatem rozważne korzystanie z instrumentu, gdyż sąsiedzi mogą powoływać się także na ten artykuł.   pianino, hałas, mieszkanie, zakłócanie ciszy, hałas w bloku, gra na pianinie w bloku

 • Co oznacza stwierdzenie, że jestem bezpodstawnie wzbogacony?

  dochodzić tylko wtedy, gdy gra lub zakład były prowadzone na podstawie zezwolenia właściwego organu państwowego. Sąd może orzec przepadek świadczenia na rzecz Skarbu Państwa, jeżeli świadczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Hałasujący sąsiad

  Taki temat z pewnością pojawił się już na tym forum. Mam problem z hałasującym sąsiadem. I nie mówię tu o głośnym oglądaniu telewizji (choć (...)

 • Gra na gitarze i sąsiedzi

  A co mam zrobić jeżeli sąsiadka z góry czepia się mojej gry na gitarze. Osobiście uważam, że chyba mam prawo do muzyki szczególnie, że nie gram (...)

 • silnik-miał być sprawny

  Kupiłem niedawno(ok 2 tyg temu czyli 23-25 czerwiec) silnik, był jeszcze na samochodzie, samochod rozbity więc nie dało się jeździć- mogłem tylko (...)

 • Zarabianie w internecie - PPA

  Witam, mam pytanie dotyczące zarabiania w internecie metodą PPA. Jest to zarabianie na uploadingu, jednak jeśli ktoś chce coś pobrać musi wypełnić (...)

 • Kara za granie w Pokera - jaka jest wysokość grzywny?

  Heja. Pomijając cały absurd nielegalności gry w pokera chciałabym wam powiedzieć ile u nas to liche demokratyczne państwo daje kary grzywny za grę, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane