Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obliczanie wymiaru urlopu proporcjonalnego

  8 godzinom pracy. Zatem pracownik w ciągu dwóch dni (dwa razy po 4 godziny) wykorzystuje wymiar jednego dnia urlopu. (art. 154 [2] kp) Zgodnie jednak z art. 155 [1] kp w roku kalendarzowym, w którym

 • Właściciel infrastruktury telefonicznej nie może monopolizować dostępu do niej

  (8.00-16.00) - 2 godziny od momentu otrzymania przez TP powiadomienia faksem, w dni powszednie (16.00-22.00) - 4 godziny od momentu otrzymania przez TP powiadomienia faksem, w noce (22.00-8.00) - (...)

 • Obliczenie urlopu przy pracy przez niepełny rok

  , a następnie podzielić przez 1/2 etatu. Daje to wynik 7.56. Tak otrzymany wynik zaokrągla się do pełnych dni, co daje prawo do 8 dni urlopu. urlop, etat, wymiar urlopu, obliczanie przysługującego (...)

 • Porada prawna na temat godziny karciane obliczanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat godziny karciane obliczanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie

  odpowiedź, że dział kadr wstrzymał obliczanie wynagrodzeń w ten sposób dla naszej grupy, gdyż za dużo byśmy zarabiali. W kwietniu 2000 roku wysłaliśmy do dyrekcji prośbę o zastosowanie wobec (...)

 • Co z hałasem w dużych miastach?

  metodologię przy sporządzaniu kolejnych map akustycznych tak by ich wyniki były porównywalne. Chodzi zwłaszcza o obliczanie powierzchni terenów oraz populacji mieszkańców narażonych na uciążliwy (...)

 • Obliczanie początku i końca biegu przedawnienia

  godziny 24). Oznacza to, że wierzyciel mógł żądać zapłaty jeszcze 22 stycznia br., lecz już następnego dnia nie miał takiej możliwości. przedawnienie, termin, bieg terminu, dzień wolny, zapłata, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane