Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gdzie będą budowane wielofunkcyjne boiska sportowe ogólnie dostępne dla dzieci i młodzieży?

  roku 2008:Gmina Liw Gmina Lelis Gmina Wolanów Gmina Jedlińsk Gmina Ostrów Mazowiecka Powiat Mińsk Mazowiecki Powiat Otwock Miasto Szydłowiec Zespół Szkół (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  powierzchnią użytkową lokalu i jego standardem. 3. Gmina, sporządzając zestawienie, o którym mowa w ust. 1, korzysta z danych przekazanych przez zarządców nieruchomości. Gmina może w (...)

 • Program „Opieka 75+” - czyli gminy zaopiekują się seniorami...

  , gmina nie może uzyskać dofinansowania, jeżeli nie zwiększy liczby godzin usług opiekuńczych bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.  Finansowanie programu Gmina na realizację działań (...)

 • Porada prawna na temat gmina

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gmina, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gmina Fair Play po raz siódmy

  miasto; Miasto i Gmina Karlino - miasteczko i małe miasto; Gmina Kobierzyce, Gmina Kleszczów, Gmina Lesznowola - kategoria gmina wiejska; Gmina Łukta - kategoria (...)

 • Utrata wynajmowanego lokalu

  zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej i w tym celu gmina może tworzyć zasób mieszkaniowy. Jednak gmina realizuje także inne działania i zarządza swoim majątkiem ze swobodą (...)

 • Eksmisja osób z prawem do lokalu socjalnego

  najmu na lokal socjalny? Czy ewentualnie sam mogę wskazać komornikowi lokal socjalny (nie pomieszczenie tymczasowe) czy też może to zrobić tylko gmina? Jeśli tylko gmina, to czy ja mogę gminie

 • Umowa dzierżawy a zwrot nakładów

  Gmina zawarła umowę z likwidatorem na czas nieokreślony, na grunty i nieruchomość. Gmina zainwestowała w dzierżawioną nieruchomość (wyremontowała budynek). W umowie nie ma żadnych zabezpieczeń, (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  wynajmowanego lokalu i gmina powinna w pierwszej kolejności zwrócić się z taką ofertą do swoich najemców. W przypadku mieszkańców korzystających z gminnego zasobu mieszkaniowego (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  charakteru turystycznego, leczniczego lub nie jest związany z podjęciem przez dziecko kształcenia poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, to gmina przekaże wniosek wraz z dokumentami marszałkowi wojewó

 • Własność działek pod drogi po podziale ziemi

  wpisu w księdze wieczystej. Brak takiego wpisu nie wpływa na prawo własności. Gmina, jeśli nie przeszła na nią własność przedmiotowej nieruchomości, nie ma prawa żądać zmiany wpisu w księdze (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • plan budowy kanalizacji koliduje z moim planem budowy domu

  Witam, jesteśma razem z żoną wlaścicielami działki. Działka jest w połowie z prawem do zabudowy a w połowie nieuzytek rolny. Moi rodzice przepisali (...)

 • Mieszkania w OSP a imprezy i cisza nocna

  Witam Chciałem zasięgnąć opinii w dość nietypowej sprawie. Opis sytuacji: Mianowicie gmina wynajęła mieszkania w budynku OSP. Mieszkania znajdują (...)

 • Wykup mieszkania komunalnego - kiedyś zakładowe

  Zamierzam wykupić mieszkanie komunalne, które gmina przeznaczyła na wykup. Moje pytanie jest następujące? Kiedyś owe mieszkanie było zakładowe (...)

 • Naliczenie czynszu przez gminę

  Sytuacja wygląda następująco. Umowa z początku lat 90-tych na użytkowanie lokalu komunalnego. Co ciekawe, w miejscu "Najemca" są wpisane dwie osoby, (...)

 • Komunalne mieszkanie

  Na podstawie umowy najmu zajmuję mieszkanie komunalne. Problem polega na tym, że kiedy je wynająłem był to budynek gospodarczy. Wyremontowałem go (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane