Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  socjalnych. Nie wiem gdzie mogę ubiegać się o świadczenia rodzinne, w Polsce czy w Niemczech, nie wiem gdzie to załatwiać, w jakich instytucjach mam składać dokumenty i jakie.   Osobą (...)

 • Normy ubytków paliw

  49, olejów opałowych, gdzie indziej niesklasyfikowanych, oznaczonych symbolem PKWiU 23.20.17, objętych kodami CN od 2710 19 51 do 2710 19 69 0,04 % od ilości wydanych paliw ciekłych propanu i butanu

 • Transgraniczne przetwarzanie danych

  sposobów przetwarzania; gdzie są podejmowane decyzje dotyczące działań biznesowych obejmujących przetwarzanie danych; kto ma uprawnienie do podejmowania decyzji w tym zakresie; gdzie znajduje (...)

 • Porada prawna na temat gdzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gdzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  jest zasada miejsca pracy - podlegasz ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu tam, gdzie pracujesz. Ale są od niej odstępstwa. 1. Co kryje się pod pojęciem ustawodawstwo właściwe? Czyli gdzie (...)

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  inne, gdzie indziej w załączniku niewymienione Usługi inne, gdzie indziej w załączniku niewymienione W miejscowości o liczbie mieszkańców (wysokość stawek w złotych) do (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  , - pozostałych specjalistycznych robót budowlanych, gdzie indziej niesklasyfikowanych, pozostałe roboty instalacyjne, gdzie indziej niesklasyfikowane, roboty tynkarskie, roboty instalacyjne (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  ubezpieczeniowej państwa, gdzie uległeś wypadkowi. Musisz mieć dokumenty potwierdzające polskie okresy ubezpieczenia oraz zagraniczne okresy ubezpieczenia. Jeśli nie masz tych ostatnich - podaj informacje (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstały okoliczności uzasadniające dokonanie zwrotu. Gdzie określono warunki dotyczące kas fiskalnych?Kasa rejestrująca służąca do (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  ) lub związek komunalny (PKWiU ex 60.21.2), oraz przewozów rozkładowych pasażerskich pozostałych, gdzie indziej niesklasyfikowanych, za które pobierane są ceny urzędowe w wysokości ustalonej

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  rozpoczyna), usług wykonywanych przez pośredników, działających w imieniu i na rzecz osób trzecich, związanych bezpośrednio z: usługami pomocniczymi do usług transportowych (gdzie co do zasady (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  tych państw. Warto ponadto pamiętać, aby nie tylko rodzina i znajomi wiedzieli, gdzie za granicą przebywają ich bliscy, ale by takie informacje trafiły także do konsula. Pomoc konsula 

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  ". Wniosek wraz z dokumentami możesz również wysłać pocztą. Informację, gdzie złożyć wniosek znajdziesz w sekcji "Gdzie możesz złożyć wniosek". W urzędzie otrzymasz numer Profilu (...)

 • Praca za granicą

  Polski po okresie pracy w państwach UE/EOG i Szwajcarii Obywatel Polski powracający zza granicy w kraju UE/EOG, gdzie był zatrudniony i stał się bezrobotny ma prawo do transferu przyznanego (...)

 • Świadczenia w razie choroby i macierzyństwa objęte koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego UE

  przepisów obowiązujących tam, gdzie pracowałaś ostatnio. Świadczenia pieniężne w razie choroby i macierzyństwa będą wypłacane przez polskich pracodawców, ZUS, KRUS także wtedy, (...)

 • Ostrożnie z optymalizacją podatkową z wykorzystaniem spółek zagranicznych

  miejscach na świecie lub nawet w trakcie podróży. Jednakże dla ustalenia, gdzie istotnie podejmowane są te decyzje liczy się także to, gdzie zostały faktycznie przygotowane przez fachowy (...)

 • Kasy fiskalne jeszcze poczekają...

  pogrzebowe i pokrewne  36  93.04.10  Usługi związane z poprawą kondycji fizycznej  37  93.05  Usługi pozostałe, gdzie indziej niesklasyfikowane  38 

 • Usprawiedliwienie nieobecności na rozprawie

  to usprawiedliwieniu napiszę, że muszę stawić się jako świadek w innej sprawie, gdzie termin został już raz przełożony? Nadmieniam, że termin w tej sprawie, gdzie występuję jako świadek (...)

 • Fundusze inwestycyjne a VAT

  Dyrektywy VAT. W przypadku świadczenia usług doradczych na rzecz tych funduszy, miejscem powstania obowiązku podatkowego jest miejsce, gdzie fundusz jako usługobiorca posiada swoje przedsiębiorstwo (...)

 • Podwójne obywatelstwo i praca za granicą, czyli gdzie płacić składki ZUS – opinia prawna

  posiada w drugim Państwie. Jeżeli posiada Pani miejsce zamieszkania w Holandii zalecamy także zasięgnięcie porady dotyczącej prawa holenderskiego. Podwójne obywatelstwo i praca za granicą, czyli gdzie

 • Jak zgłosić utratę dowodu osobistego?

  osobistego — złóż wniosek o nowy dowód. Gdzie złożyć lub wysłać formularz? Złóż go w najbliższym polskim konsulacie albo tam go prześlij. Sprawdź adres konsulatu (...)

 • Jak zgłosić przestępstwo?

  najwięcej informacji na temat przestępstwa, które się zgłasza, tj. należy: opisać dokładnie, co się stało, w jaki sposób, kiedy i gdzie, napisać, kto jest sprawcą — jeśli (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  uzyskać także dane o tym, jakim stylem jazdy porusza się dany kierowca, gdzie się zatrzymuje, gdzie tankuje, gdzie je. Istnieje więc ryzyko, że za pomocą monitorowania lokalizującego (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  przed popełnieniem przestępstwa stale mieszkał lub czasowo przebywał  - zależnie od tego, gdzie najpierw wszczęto postępowanie przygotowawcze (tzn.   gdzie mieści się siedziba (...)

 • Właściwość sądu, możliwość zmiany sądu

  Mam problem- gdzie należy złożyć do sądu pozew? Czy tam gdzie mieszka pozwany, czy tam gdzie mieszka powód? Ja jestem powodem i mieszkam w G. Strona pozwana czyli urząd pracy znajduje (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  ; Usługi pozostałe, gdzie indziej niesklasyfikowane, wyłącznie w zakresie usług schronisk dla zwierząt  32  95  Usługi świadczone w gospodarstwach domowych  33  99 

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Gdzie ???

  Witam Mój syn znajduje się w Grudziądzu w zk, chciałabym go przenieść do Gdańska jednak moja prośba została odrzucona. Co jeszcze mogę zrobić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane