Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osoby na urlopie wychowawczym

  pod uwagę miesiąca, w trakcie którego pracownik rozpoczął urlop. Wyjątek stanowi sytuacja, w której umowę o pracę zawarto w trakcie miesiąca, a pracownik rozpoczął urlop (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  wynagrodzenie, dokumenty rozliczeniowe składa się do ZUS co miesiąc. Gdzie składać dokumenty? w każdej placówce ZUS, wysłać pocztą, przez Platformę Usług Elektronicznych (...)

 • Czy pracodawca ma prawo odmówić mi urlopu wychowawczego po urlopie macierzyńskim?

  rodzicowi władzy rodzicielskiej albo o pozbawieniu drugiego rodzica władzy rodzicielskiej; prawomocne orzeczenie sądu o ograniczeniu albo zwolnieniu z opieki drugiego opiekuna dziecka; dokumenty (...)

 • Porada prawna na temat gdzie zlozyc dokumenty o urlop wychowawczy platny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gdzie zlozyc dokumenty o urlop wychowawczy platny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta Nauczyciela

  odpowiednio do rozmowy kwalifikacyjnej, o której mowa w art. 9b ust. 1 pkt 1, egzaminu, o którym mowa w art. 9b ust. 1 pkt 2, lub może się ubiegać o akceptację komisji, o (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego

  o udzielenie urlopu wychowawczego. Urlop wychowawczy miał trwać do końca tego roku, zgodnie z końcem umowy. Niedawno dowiedziałam się, że firma od chwili mojego pobytu na urlopie wychowawczym (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  świadczenia? Osoby ubiegające się o świadczenie otrzymają informację o jego przyznaniu na podany we wniosku adres e-mail. O przyznaniu świadczenia gmina lub powiat powiadomi rodzinę (...)

 • Okres pobierania zasiłku wychowawczego

  społeczne, zasiłek wychowawczy, urlop wychowawczy

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  zapobiega jednoczesnemu pobieraniu pełnej kwoty świadczeń o charakterze rodzinnym na te same dzieci w dwóch państwach w tym samym okresie.  W przypadku, gdy osoba ubiega się o świadczenia (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  %, alkohol etylowy nieskażony o mocy objętościowej alkoholu wynoszącej 80% i więcej – 0,5 litra lub alkohol i napoje alkoholowe o mocy objętościowej alkoholu nieprzekraczającej 22% (...)

 • Urlop zdrowotny pracownika socjalnego

  zależy nabycie uprawnień oraz nie powoduje przerwy w zatrudnieniu. Zatem należy okresy te traktować jako czas faktycznej nieprzerwanej pracy. Urlop zdrowotny udziela się niezależnie od chęci

 • Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  -wychowawczego, w przypadku umieszczenia w nim dziecka, o niekorzystaniu w nim z całodobowej opieki,- z Urzędu Skarbowego o przychodzie za zeszły rok podatkowy (odrębne dla żony i dla męża). Za (...)

 • Nowe regulacje dotyczące trybu przyznawania świadczeń rodzinnych

  dołącza: 1) zaświadczenie pracodawcy o udzieleniu urlopu wychowawczego oraz o okresie, na jaki urlop wychowawczy został udzielony,2) zaświadczenie o co najmniej sześciomiesięcznym (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  uzyskać także dane o tym, jakim stylem jazdy porusza się dany kierowca, gdzie się zatrzymuje, gdzie tankuje, gdzie je. Istnieje więc ryzyko, że za pomocą monitorowania lokalizującego (...)

 • Wypowiedzenie umowy w czasie urlopu wychowawczego

  Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony od czerwca 2006 r. W październiku 2007 r. urodziłam dziecko, a od maja 2008 r. do sierpnia 2009 r. złożyłam wniosek o urlop wychowawczy, (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  ubezpieczeniowej państwa, gdzie uległeś wypadkowi. Musisz mieć dokumenty potwierdzające polskie okresy ubezpieczenia oraz zagraniczne okresy ubezpieczenia. Jeśli nie masz tych ostatnich - podaj (...)

 • Równe płace wśród kobiet i mężczyzn

    Kobiety zarabiają o 15% mniej niż mężczyźni, a w sektorze prywatnym nawet o 25%. Pomimo wzrostu liczby kobiet pracujących, proporcja ta utrzymuje się na tym samym poziomie od 30 lat, (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem

  nad dzieckiem w wieku do lat 8, a jeżeli dziecko jest chore w wieku do lat 14. O zasiłek może ubiegać się zarówno ojciec jak i matka. Zasiłek wypłacany jest temu z rodziców, które o niego (...)

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  czasu dla swoich dzieci Urlop macierzyński - w przypadku urodzenia jednego dziecka - można przedłużyć od nowego roku o 2 tygodnie. W przypadku mnogiego porodu matka może uzyskać dodatkowe 3 (...)

 • Zaległy urlop odbierzesz do końca września

  Dotychczas urlop trzeba było wykorzystać do końca pierwszego kwartału po roku, w którym nam przysługiwał. Zgodnie z nowelą ustawy o redukcji niektórych obowiązków obywateli (...)

 • Rząd obiecał ulżyć firmom, teraz się wycofuje

  . Zakłada ona, że wszystkie kraje członkowskie zredukują obowiązki  informacyjne dla firm i generujące dla nich koszty o 25 proc. do końca 2012 roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl zaległy urlop, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane