Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  socjalnych. Nie wiem gdzie mogę ubiegać się o świadczenia rodzinne, w Polsce czy w Niemczech, nie wiem gdzie to załatwiać, w jakich instytucjach mam składać dokumenty i jakie.   Osobą (...)

 • Jak zgłosić utratę dowodu osobistego?

  marca – online – można m.in.: uzyskać dowód osobisty dla dziecka lub podopiecznego; zgłosić lub cofnąć zawieszenie dowodu osobistego; zgłosić utratę albo uszkodzenie swojego (...)

 • Jak zgłosić przestępstwo?

  albo umorzeniu postępowania w sprawie.  Gdzie zgłosić przestępstwo? Można je zgłosić: w dowolnej jednostce policji. Jeśli ktoś zgłosi przestępstwo (...)

 • Porada prawna na temat gdzie zgłosić rozstanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gdzie zgłosić rozstanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  dostanie zaś urzędowe poświadczenie przedłożenia (UPP). Gdzie trzeba zgłosić wyjazd? Wyjazd trzeba zgłosić w urzędzie gminy, na terenie której dana osoba mieszka, (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  ;w wykonanych z metali innych niż metale szlachetne, 4) wyrobów kultu religijnego 8 ex 32.99.59.0 Pozostałe różne wyroby, gdzie indziej niesklasyfikowane - wyłącznie wyroby z

 • Przygotuj się na wakacje

  tych państw. Warto ponadto pamiętać, aby nie tylko rodzina i znajomi wiedzieli, gdzie za granicą przebywają ich bliscy, ale by takie informacje trafiły także do konsula. Pomoc konsula 

 • Praca za granicą

  polskich placówek dyplomatycznych znajdują się telefony i adresy instytucji, gdzie można uzyskać pomoc oraz zgłosić informację o nieuczciwych pośrednikach pracy lub nieuczciwych pracodawcach. Jak

 • Ubezpieczenie zdrowotne - Kogo dotyczy i kiedy jest obowiązkowe?

  grzywny. Kogo można zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego jako członka rodziny? Można zgłosić: dziecko (własne, małżonka, przysposobione, wnuka, dziecko obce, dla którego ustanowiono (...)

 • Mobbing w pracy - jak się bronić?

  pracodawcy odszkodowania, którego górna granica nie jest ustawowo wyznaczona. Warto nadmienić, iż rozstanie z pracodawcą do niedawna było warunkiem koniecznym dochodzenia w.w. odszkodowania. (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  30.Formularze otrzymasz w dowolnej placówce ZUS bądź możesz pobrać je ze strony Zakladu.  Gdzie zgłosić nianię i rozliczać składki? Do oddziału ZUS w swoim miejscu zamieszkania. (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  się nazywasz, gdzie się pali (podaj dokładny adres) i co się pali; nie rozłączaj się pierwszy, niech zrobi to dyżurny przy telefonie; sam nie podejmuj prób ugaszenia pożaru, bo grozi

 • Gdzie zgłosić dewastację nagrobka?

  Gdy zauważymy zniszczony przez chuliganów nagrobek nie usuwajmy szkód na własna rękę i jak najszybciej udajmy się na Policję. - W takich sytuacjach bardzo ważna jest szybkość działania – (...)

 • Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

  . Co zrobić, aby uzyskać pomoc w Ośrodku Pomocy Społecznej? Należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w swojej gminie.  Ośrodek Pomocy Społecznej można znaleźć na (...)

 • Pomoc dla pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa

  zrobić, aby ją uzyskać. Możesz się zgłosić do organizacji w dowolny sposób: zadzwoń, napisz e-mail, odwiedź siedzibę organizacji. Gdzie można uzyskać pomoc? W organizacji, która (...)

 • Postępowanie upadłościowe

  powinien zgłosić swoją wierzytelność? Każdy wierzyciel upadłego, który chce uczestniczyć w czynnościach postępowania winien w terminie oznaczonym w postanowieniu zgłosić na piśmie sędziemu-komisarzowi (...)

 • Zmiana danych w CEIDG

  ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, powołania zarządcy sukcesyjnego.   Kiedy należy zgłosić zmianę danych? Termin, w jakim trzeba zgłosić zmianę danych, (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  języka polskiego oraz kursy przygotowawcze do podjęcia nauki w języku polskim. Żeby zgłosić się do ubezpieczenia zdrowotnego, w ciągu 7 dni od podpisania umowy należy złożyć w ZUS: druk ZUS (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  zmarłego (którzy pokryli koszty pogrzebu) powinni zgłosić w instytucji właściwej lub w instytucji miejsca zamieszkania (w Polsce jest to ZUS lub KRUS). Nawet jeśli ZUS nie będzie wypłacał (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  usług transportowych oraz innymi niż usługi niematerialne (gdzie co do zasady miejscem świadczenia tych usług jest miejsce świadczenia usług, z którymi usługi te są związane), dostawą towarów (...)

 • Gdzie zgłosić zgubione prawo jazdy

  Chyba zgubiłam moje prawo jazdy. Musiało mi wypaść gdzieś kiedy byłam na zakupach. Nie wiem co teraz mam zrobić. Gdzie mam to zgłosić? Proszę o pomoc.. W związku z tym, że na skutek

 • Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  , mężczyzna będzie mógł jeszcze zgłosić się do sądu opiekuńczego. uznanie ojcostwa, urząd stanu cywilnego, dziecko, ojciec, rodzic, oświadczenie, kierownik, USC, konsul

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  w danym państwie krócej niż 4 tygodnie - do obliczenia wysokości zasiłku będzie przyjęte średnie wynagrodzenie w regionie, gdzie osoba bezrobotna zamieszkuje, przewidziane dla rodzaju

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  adwokata lub radcy prawnego, wyznaczy w razie potrzeby adwokata lub radcę prawnego z innej miejscowości. § 6. Strona korzystająca z ustawowego zwolnienia od kosztów sądowych może zgłosić (...)

 • Turystyka po Europie

  nie satysfakcjonujący konsumenta, wtedy należy zgłosić się do Europejskiego Centrum Konsumenckiego po poradę i pomoc. Źródło: Europejskie Centrum Konsumenckie, www.konsument.gov.pl bagaż

 • Kodeks postępowania karnego

  rozpoczęcia przewodu sądowego udział w postępowaniu może zgłosić przedstawiciel organizacji społecznej, jeżeli zachodzi potrzeba ochrony interesu społecznego lub ważnego interesu indywidualnego, (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.