Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny

  , przestępstwo zgwałcenia, rozboju, kradzieży z włamaniem lub inne przestępstwo przeciwko mieniu popełnione z użyciem przemocy lub groźbą jej użycia, sąd wymierza karę pozbawienia wolności (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  , kradzieży z włamaniem lub inne przestępstwo przeciwko mieniu popełnione z użyciem przemocy lub groźbą jej użycia, sąd wymierza karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane przestępstwo (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  trzech sędziów, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej. Art. 31. § 1. Miejscowo właściwy do rozpoznania sprawy jest sąd, w którego okręgu popełniono przestępstwo. § 2. Jeżeli przestępstwo (...)

 • Porada prawna na temat gdzie zgłosić przestępstwo gospodarcze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat gdzie zgłosić przestępstwo gospodarcze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  oczywiście niecelowe ze względu na rodzaj i wysokość kary prawomocnie orzeczonej za inne przestępstwo, a interes pokrzywdzonego temu się nie sprzeciwia. § 2. Jeżeli kara za inne przestępstwo (...)

 • Mataczenie postępowania karnego

  dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  danych, o których mowa w § 3, nie uchyla jego odpowiedzialności za przestępstwo, którego dopuścił się publikując informację.  Art. 181. § 1. W wypadkach przewidzianych (...)

 • Przestępstwo oszustwa

  pieniądze (za pokwitowaniem). W rzeczywistości okazało się, że zostałam - oszukana, a teraz ona nie może mi zwrócić długu - bo nie ma pieniędzy. Czy mam zgłosić przestępstwo? Gdzie (...)

 • Właściwość miejscowa prokuratury

  którego okręgu popełniono przestępstwo. Zatem tam gdzie doszło do popełnienia przestępstwa należy co do zasady zgłosić do prokuratury fakt jego popełnienia. Czyn zabroniony uważa (...)

 • Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  ;poz. 1943, z późn. zm.). Krajowy Rejestr Karny, KRK, zaświadczenie o niekaralności, karalność, przestępstwo, praca, skazanie, zatarcie skazania

 • Arbiter w zamówieniach publicznych (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

  , stowarzyszenia zawodowe, samorządy, gospodarcze i inne organizacje gospodarcze. Kto może zostać arbitrem? Arbitrem może zostać osoba spośród kandydatów wskazanych przez uprawnione podmioty, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane